X
در عرض یک ساعت وام سیم کارت بگیرید | رندباز

چگونه وام سیم کارت دریافت کنیم؟

در عرض یک ساعت وام سیم کارت بگیرید

دریافت وام از طریق سیم کارت، فرصتی است که در حال حاضر این امکان را به مالکان سیم کارت های دائمی می دهد تا در صورت تمایل، با گرو گذاشتن سند سیم کارت، وام..
تاریخ انتشار: 3 بهمن 1401

دریافت وام از طریق سیم کارت، فرصتی است که در حال حاضر این امکان را به مالکان سیم کارت های دائمی می دهد تا در صورت تمایل، با گرو گذاشتن سند سیم کارت، وامی با شرایط استثنایی دریافت کنند. ولی این شرایط برای همه کاربران اپراتورهای فعال در کشور مهیا نبوده و تنها بعضی از مالکان می توانند از آن استفاده نمایند. علاوه بر این در جریان تخصیص وام شرایط خاصی بیان شده که لازم است مشترکین قبل از اقدام به هر عملی نسبت به آن آگاهی کامل داشته باشند.

با توجه به این که سوالات زیاد و متنوعی در این مورد وجود دارد، ما در این مطلب قصد داریم تا به سوالاتی در مورد مبلغ وام، نحوه دریافت وام، مشمولین دریافت وام، نحوه بازپرداخت و ... پاسخ دهیم. بنابراین اگر تمایل دارید تا پاسخ این سوالات خود را دریافت کنید، ما را تا پایان مطلب همراهی کنید.

 

وام سیم کارت چیست؟

در حال حاضر در کشور ما، یکی از راه های خرید سیم کارت 0912 همراه اول، دریافت وام سیم کارت می باشد که در آن متقاضی می تواند تا 90% ارزش سیم کارت را به صورت تسهیلات دریافت کند. علاوه بر این تمام مالکان سیم کارت های 0912 که ارزش سیم کارت آنها بیشتر از 4 میلیون تومان می باشد، می توانند با به رهن گذاشتن سیم کارت خود، بدون ارائه چک، سفته و یا ضامن، وام فوری دریافت کنند. البته برای سیم کارت هایی با بیش از بیست سال سابقه نیز وام سیم کارت با شرایط ویژه تعریف شده است. 

 

چرا وام سیم کارت فقط در ایران داده می شود؟

به لطف سیاست های غلط اقتصادی سیاستمداران و دولتمردان، سیم کارت در ایران بیشتر یک کالای سرمایه ای می باشد تا مصرفی. از همان روزهای اولیه عرضه سیم کارت های دائمی همراه اول، بسیار از افراد چندین سیم کارت ثبت نام می کردند و سپس در بازار آزاد با قیمتی به مراتب گران تر می فروختند. از آن زمان تا کنون همچنان این سیم کارت ها با قیمت بالا، در بازار خرید و فروش می شوند و مانند بقیه کالاهای سرمایه ای مانند طلا، ماشین و سکه از قوانین بازار سرمایه پیروی می کند. به طوری که در شرایط اقتصادی کنونی که قیمت ارز، ثبات نداشته و هر روز یک قیمت را تجربه می کند، سیم کارت 0912 همراه اول مانند همه کالاهای سرمایه ای رشد فوق العاده ای داشته و روند صعودی را طی کرده است. 

البته لازم به ذکر است که سیم کارت در دیگر کشورهای جهان کالای مصرفی است و افراد می توانند به راحتی با یک قیمت مناسب و اقتصادی سیم کارت مورد نظر خود را تهیه کنند.

 

وام سیم کارت به چه کسانی تعلق می گیرد؟

همانطور که گفته شد، وام سیم کارت به سیم کارت های سرمایه ای تعلق می گیرد و این بدان معناست که همه سیم کارت های دائمی اپراتورهای همراه اول، ایرانسل و رایتل مشمول این شرایط نمی شوند.

به طور خاص کلیه مالکان سیم کارت های 0912 با کدهای 1، 2، 3 و 4 و شماره های رند کد های 0، 5، 6، 7 ، 8 و 9 می توانند از وام سیم کارت استفاده کنند. شماره های رند دائمی همه اپراتورها هم که از ارزش ریالی فوق العاده بالایی برخوردارند نیز می توانند از این شرایط استفاده نمایند.

در کل می توان گفت وام سیم کارت به خطوطی تعلق می گیرد که از ارزش ریالی آنها بالای 15 میلیون تومان باشد.

 

مبلغ وام سیم کارت چقدر است؟

با توجه به این که وام سیم کارت یکی از راحت ترین روش های دریافت وام می باشد، افراد زیادی تمایل دارند که از این شرایط استفاده کنند. به طور کلی وام سیم کارت یا وام خرید خط به میزان 95 درصد قیمت ارزش سیم کارت می باشد که معمولا به صورت زیر می باشد:

-         مالکان سیم کارت 0912 کد 1 حداقل از 15 میلیون تومان به بالا

-         مالکان سیم کارت های 0912 با کد دو حداقل از 10 میلیون تومان به بالا

-         مالکان سیم کارت های 0912 با کد سه حداقل از 5 میلیون تومان به بالا

-         مالکان سیم کارت های 0912 با کد چهار حداقل از 3 میلیون تومان به بالا

-         مالکان شماره های رند نیز به اندازه 95 درصد ارزش سیم کارت می توانند وام دریافت کنند.

به طور کلی برای تعیین مبلغ تسهیلات؛ سیم کارت ها نسبت به رندی و پس شماره های سیم کارت، ارزش گذاری شده و میزان تسهیلات تعیین می گردد.

 

مدت زمان بازپرداخت تسهیلات

سود تسهیلات وام سیم کارت به صورت 2.5 درصد بدون احتساب کارمزد بوده و مدت زمان بازپرداخت تسهیلات وام از 4 تا 12 ماه می باشد. مدت زمان بازپرداخت وام سیم کارت های رند نیز از یک تا 12 ماه می باشد.

 

شرایط دریافت وام چیست؟

درست است که مالکان سیم کارت های سرمایه ای می توانند از وام سیم کارت استفاده کنند، ولی برای دریافت وام شرایط خاص دیگری هم وجود دارد که به شرح ذیل می باشد:

·        ارزش سیم کارتی که قرار است بر اساس آن تسهیلات دریافت کنید، باید بیشتر از 4 میلیون تومان باشد.

·        در 6 ماهه گذشته هیچ گونه تغییر نام بر روی سیم کارت مورد تقاضا ثبت نشده باشد.

·        در 3 ماهه گذشته هیچ گونه اقدامی برای تعویض سیم کارت انجام نداده باشید.

 

مدارک لازم جهت دریافت وام چیست؟

در صورتی که مالک سیم کارت های دائمی 0912 همراه اول و یا شماره رند هستید و از شرایط لازم برای دریافت وام بهره مندید، مدارک لازم برای دریافت وام به شرح ذیل می باشد:

1.     اصل سند سیم کارت

2.     اصل و کپی کارت ملی مالک

3.     آخرین قبض پرداخت شده یا نشده و یا صورت حساب میان دوره که نشان دهد از آن زمان تا روز درخواست وام، قبض جدیدی صادر نشده است.

4.     سیم کارت فعال در گوشی هوشمند جهت شناسایی مالکیت

5.     حضور مالک سیم کارت

 

مراحل انجام کار

حال اگر همه شرایط لازم را داشتید، برای دریافت وام باید مراحل زیر را طی کنید:

1.     تماس با کارشناسان واحد قیمت گذاری سیم کارت در نمایندگی های معتبر

2.     آماده سازی مدارک مورد نیاز برای دریافت وام سیم کارت

3.     تعیین وقت قبلی برای مراجعه به منظور دریافت تسهیلات

4.     حضور در دفتر مورد نظر و انجام امور اداری

 

نکات و شرایط مهم:

·        سیم کارت های اعتباری هیچ کدام از اپراتورها، مشمول دریافت وام نمی شوند.

·        قیمت های اعلامی سیم کارت از سوی کارشناسان برای دریافت وام معمولا به صورت حداقلی می باشد.

·        سودی که به تسهیلات واگذار شده تعلق می گیرد، به صورت 3 درصد ماهانه بوده و به عنوان یک کارمزد اولیه برای شما محاسبه می گردد.

·        کمترین حالت شرایط بازپرداخت از 4 ماه می باشد و اگر زمان کمتر از 4 ماه باشد، سود 4 ماه در نظر گرفته می شود.

·        در حال حاضر فقط به صورت حضوری امکان دریافت وام سیم کارت وجود دارد.

 

مزایای دریافت وام سیم کارت

وام سیم کارت به عنوان یک تسهیلات که از شرایط خاص و منحصر بفردی برخوردار می باشد، مزایایی دارد که به آن اشاره می کنیم:

·        وام گیرنده می تواند از سیم کارتی که بر اساس آن تسهیلات گرفته است، استفاده نماید.

·        مهم ترین مزیت این وام، پرداخت سریع وام به وام گیرنده می باشد.

·        دریافت این وام بدون معرفی ضامن یا تضمین پرداخت با چک یا سفته می باشد.

·        کارمزد این وام بسیار ناچیز می باشد.

 

معایب وام سیم کارت

وام سیم کارت با این شرایط وسوسه انگیز نه تنها برای متقاضیان بلکه برای کلاهبرداران و خلافکاران نیز قابل توجه می باشد. زیرا در این نوع تسهیلات، متقاضی برای دریافت وام باید مالکیت سیم کارت را به نام شرکتی که از آن وام دریافت کرده، سند بزند که اگر شرکت مورد نظر معتبر نباشد، ممکن است بعدا متقاضی را دچار مشکل سازد. بنابراین اکیدا توصیه می گردد برای دریافت وام، به شرکت ها و نمایندگی های معتبر که مجوزهای لازم را داشته و از سابقه درخشانی برخوردارند، مراجعه نمایید. 

 

چگونه وام سیم کارت دریافت کنیم؟

برای دریافت وام سیم کارت، در گام نخست باید مالک یک سیم کارت 0912 باشید، سپس با تماس با مراکز معتبر و اعلام شماره، از قیمت سیم کارت خود مطلع شوید.( معمولا قیمت اعلامی کارشناسان، کمترین قیمت سیم کارت شما می باشد. ) در صورتی که بعد از اعلام قیمت، تمایل به دریافت تسهیلات داشتید، از کارشناس؛ مدارک مورد نیاز را استعلام کنید و یک وقت قبلی برای دریافت وام رزرو کنید.

سپس با آماده کردن مدارک مورد نیاز، در روز مورد نظر برای انجام امور اداری در محل حاضر شوید. اگر همه مدارک همراهتان باشد، پرداخت وام حداکثر یک ساعت طول می کشد. مبلغ وام معمولا به صورت چک بانکی روز و یا کارت به کارت به حساب شما واریز می گردد.

 

 

منبع : سایت خرید و فروش سیم کارت رندباز

 

 
نظرات کاربران