X
روش­های پرداخت قبض تلفن ثابت | رندباز

پرداخت قبض تلفن ثابت

روش­های پرداخت قبض تلفن ثابت

یکی از قبوض خدماتی که به صورت عیرحضوری می­توان نسبت به پرداخت ان اقدام نمود قبوض تلفن ثابت می­باشد. شرکت مخابرات ایران به منظور تسهیل فرایند پرداخت قبوض تلفن ثابت و راحتی مشترکین خود چند روش مختلف را در نظر گرفته است که سایت خرید و فروش سیم کارت رندباز، در این مقاله شما را با انواع این روش­ها آشنا خواهد کرد.
تاریخ انتشار: 20 اردیبهشت 1399

روش­های پرداخت قبض تلفن ثابت

این روزها با پیشرفت فناوری و همه گیر شدن اینترنت مانند گذشته نیاز به مراجعه حضوری به بانک­ها جهت پرداخت قبوض نمی­باشد. یکی از قبوض خدماتی که به صورت عیرحضوری می­توان نسبت به پرداخت ان اقدام نمود قبوض تلفن ثابت می­باشد. شرکت مخابرات ایران به منظور تسهیل فرایند پرداخت قبوض تلفن ثابت و راحتی مشترکین خود چند روش مختلف را در نظر گرفته است که سایت خرید و فروش سیم کارت رندباز، در این مقاله شما را با انواع این روش­ها آشنا خواهد کرد.

 

پرداخت قبض تلفن ثابت از طریق سامانه تلفنی 1818 و 2000

با استفاده از شماره­گیری 1818 یا 2000 به وسیله خط تلفن ثابت یا تلفن همراه خود و وارد کردن شماره خط تلفن ثابت می­توانید به راحتی قبض خود را پرداخت کنید. یکی از ویژگی­های مهم این سامانه این است که برای پرداخت قبض نیازی به دانستن شناسه قبض و شناسه پرداخت نمی­باشد و تنها با وارد کردن شماره خط تلفن ثابت می­توانید صورتحساب تلفن خود را دریافت کرده و بوسیله کارت بانکی و رمز دوم نسبت به پرداخت آن اقدام کنید. یکی دیگر از ویژگی­های این سامانه این است که در صورت قطع بودن خط تلفن ثابت بلافاصله پس از پرداخت قبض و بدهی به صورت خودکار خط وصل شده و نیاز به مراجعه حضوری به اداره مخابرات منطقه نمی­باشد.

 

پرداخت قبض تلفن ثابت از طریق سامانه اینترنتی قبضینو

قبضینو یک سامانه اینترنتی و آنلاین می­باشد که با استفاده از آن می­توانید نسبت به پرداخت کلیه قبوض خدماتی خود به خصوص قبض تلفن ثابت اقدام نمایید. با مراجعه به نشانی اینترنتی ghabzino.com و قسمت پرداخت تلفن ثابت به راحتی با وارد کردن شماره خط تلفن ثابت خود در هرجای کشور از مبلغ قبض خود به صورت پایان دوره و میان دوره مطلع شده و نسبت به پرداخت آن اقدام نمایید.

یکی از ویژگی­های این سامانه اینترنتی این است که در صورت استفاده از آن دیگر نیازی به قبض کاغذی نخواهید داشت و این سامانه هر ماه شما را از میزان صورتحساب جدید تلفن ثابت خود آگاه کرده و آن را به اطلاع شما می­رساند. در صورت استفاده از خدمات این سامانه کلیه سوابق قبوض پرداختی در آن ذخیره شده و حتی قارد خواهید بود با نامگذاری هریک نسبت به دسته­بندی قبوض خود نیز اقدام نمایید و هر گاه نیاز بود به سوابق پرداخت قبوض خود دسترسی داشته باشید.

 

پرداخت قبض تلفن ثابت از طریق سایت سازمان مخابرات

روش دیگر پرداخت قبض تلفن ثابت مراجعه به سایت مخابرات به نشانی tct.ir می­باشد. با مراجعه به این نشانی اینترنتی مشترکین قادر خواهند بود با وارد کردن شماره خط تلفن ثابت خود قبض پایان دوره خود را با جزئیات کامل دریافت و مشاهده نمایند. حتی این امکان نیز وجود دارد که مشترک قبض به­روز تلفن ثابت خود را تا همان لحظه مراجعه به سایت با جزئیات کامل مشاهده و دریافت نماید. مشترک در صورت تمایل می­تواند نسبت به پرداخت اینترنتی قبض خود اقدام کرده و از طریق درگاه­های اینترنتی به وسیله کارت بانکی و رمز دوم کارت قبض خود را پرداخت نماید.

 

پرداخت قبض تلفن ثابت از طریق شماره­گیری کدهای USSD

یکی دیگر از روش­های پرداخت قبض تلفن ثابت استفاده از کدهای دستوری USSD می­باشد. از طریق شماره گیری کدهای دستوری مانند #780*  یا #1*  و از طریق منوهای آن بوسیله شماره کارت بانکی و رمز دوم آن می­توان قبض تلفن ثابت را پرداخت نمود. یکی از مزیت­های این روش این است که نیاز به اینترنت ندارد و در جایی که دسترسی به اینترنت نداریم به راحتی می­توانیم از این روش استفاده کنیم و مورد بعدی اینکه نیاز به داشتن گوشی موبایل هوشمند نیز ندارد و با استفاده از انواع گوشی­ها به راحتی می­توان از خدمات پرداخت قبض تلفن ثابت این سامانه­ها استفاده نمود.

 

پرداخت قبض تلفن ثابت از طریق شماره­گیری برنامه ­های کاربردی موبایل

یکی از آسان­ترین و به­روزترین شیوه­های پرداخت قبض تلفن ثابت استفاده از برنامه­های کاربردی گوشی­های هوشمند که خدمات پرداخت ارائه می­دهند می­باشد. برنامه­های کاربردی مثل آپ، سکه، 780 و ... که خدمات پرداخت قبوض را به کاربران خود ارائه می­دهند. در این برنامه­ها به آسانی و بدون نیاز به دانستن شناسه قبض و شناسه پرداخت، تنها با وارد کردن شماره خط تلفن ثابت می­توان آخرین قبض موجود را چه به صورت پایان دوره و چه به صورت میان دوره استعلام نموده و برای پرداخت آن اقدام نمود.

شما نیز می­توانید بر اساس دسترسی خود به ابزارها و وسایل گوناگون یکی از راه­های معرفی شده در این مطلب را انتخاب کرده و برای پرداخت قبض تلفن ثابت خود از آن بهره ببرید.

 

 

 

 

منبع: سایت خرید و فروش سیم کارت رندباز