X
در سفر اربعین کدام سیم کارت عراقی بهتر است؟ | رندباز

ارزنده ترین سیم کارت های عراقی برای مسافرین اربعین

در سفر اربعین کدام سیم کارت عراقی بهتر است؟

در سفر زیارتی اربعین، بحث برقراری ارتباط داخلی بین زائران و تماس بین زائران و خانواده هایشان در ایران می باشد که از اهمیت خاصی برخوردار است...
تاریخ انتشار: 19 شهریور 1401

از سال 2003 میلادی؛ همزمان با سقوط حزب بعث در عراق، برگزاری مراسم راهپیمایی اربعین شکل تازه ای به خود گرفت به طوری که با رفع محدودیت های سابق، باعث شد تا ایرانیان بسیاری در این مراسم مذهبی شرکت کنند. پیاده روی مسیر نجف تا کربلا که تقریبا سه روز طول خواهد کشید از دیرباز به عنوان یکی از آیین های مذهبی و روش های احترام به سالار شهیدان اسلام حضرت ابا عبدالله الحسین علیه السلام مرسوم بوده است، ولی به دلایل سیاسی در برهه های زمانی مختلف با محدودیت هایی همراه بوده است. در فرهنگ عراقی نیز میزبانی و خدمات رسانی به زائران اربعین جایگاه ویژه ای دارد؛ به نحوی که تقریبا تمامی ساکنین مسیر نجف تا کربلا خانه های خود را آماده ی میزبانی از زائران کرده و یا با برپایی موکب هایی اسباب خدمات رسانی به آنها را فراهم می نمایند.

 

لازم به ذکر است که اپراتور های همراه اول، ایرانسل و رایتل نیز خدمات رومینگ ارائه میدهند که میتوانید محتوای "تعرفه رومینگ اپراتورها در راهپیمایی اربعین" را مطالعه فرمایید.

 

یکی از نکات قابل تامل در سفر زیارتی اربعین، بحث برقراری ارتباط داخلی بین زائران و تماس بین زائران و خانواده هایشان در ایران می باشد که از اهمیت خاصی برخوردار است. البته زائران در این سفر نیز مانند هر سفر خارجی می توانند با دو روش با عزیزانشان ارتباط برقرار کنند:

1.     استفاده از شماره خود با فعال سازی رومینگ بین الملل

2.     خرید سیم کارت عراقی

با توجه به این که در مورد فعال سازی سرویس رومینگ بین الملل و نحوه استفاده از آن به تفصیل صحبت کردیم، در این مطلب می خواهیم در خصوص انواع سیم کارت های عراقی و نحوه خرید آنها توضیح دهیم.

 

انواع سیم کارت های عراقی

خرید سیم کارت کشور مقصد و استفاده از اپراتور همان کشور برای برقراری ارتباط در سفرهای خارجی یکی از مطمئن ترین روش های ارتباطی می باشد که در سفر هایی مانند راهپیمایی اربعین بسیار هوشمندانه می باشد. زیرا با در نظر گرفتن حجم عظیم مسافر در روزهای منتهی به اربعین، معمولا اجتناب از اختلال و آنتن دهی در شبکه های مخابراتی عراق امری اجتناب ناپذیر است و معمولا استفاده از آنتن های عراقی در حالت رومینگ بین الملل، کاربران را دچار مشکل و دردسر خواهد کرد. به همین خاطر پیشنهاد می شود قبل از سفر و انتخاب نحوه برقراری ارتباط، نسبت به این موضوع هم حساس بوده و دقت و توجه کافی را داشته باشید.

در حال حاضر سه اپراتور زین، کورک تلکام و آسیاسل در عراق، سرویس ها و خدمات خاصی را برای زائران تدارک دیدند که بر اساس آن مسافران می توانند با خرید و فعال سازی این سیم کارت ها، از خدمات آنها در طول سفر به عتبات بهره مند گردند.

 

معرفی خدمات و نحوه فعال سازی سیم کارت های عراقی

نام سیم کارت هزینه پیام کوتاه هزینه تماس با ایران نحوه شارژ کردن باقی مانده شارژ لیست بسته های اینترنتی مرکز تماس
آسیا سل 150 دینار 280 دینار کد * 133 * شارژ # 133 * # 299* 333
زین 150 دینار 270 دینار کد * 101 * شارژ # 100 * # 321 * 107
کورک 150 دینار 260 دینار کد * 221 * شارژ # 211 * # 250 * 411

 

به طور کلی زائران می توانند با پرداخت تقریبا 10 تا 20 هزار تومان یک سیم کارت عراقی با اعتبار یک ماهه؛ تهیه نمایند. ( قیمت هر هزار دینار عراقی در هفته اول شهریور ماه 1401 معادل 20 هزار تومان می باشد.)

علاوه بر این اپراتورهای عراقی برای کاهش هزینه های زائران تمهیدات خاص دیگری را در نظر گرفتند که در ادامه به آن می پردازیم:

·        سیم کارت آسیا سل: این اپراتور در راستای مدیریت هزینه های زائران، مکالمات درون شبکه خود را با تخفیف 50 درصدی در اختیار کاربران قرار می دهد که این امر می تواند هزینه های مسافرانی که به صورت گروهی و کاروانی حرکت می کنند را کاهش دهد. بنابراین زائرانی که از سیم کارت های آسیاسل استفاده می کنند، می توانند با ارسال عدد 2 به 293 و پرداخت 5000 دینار عراقی، هزینه مکالمات درون شبکه خود را به میزان قابل توجهی کاهش دهند.

هزینه تماس درون شبکه برای کاربران آسیا سل، برای هر ثانیه 3 دینار و هزینه تماس از آسیاسل به سایر اپراتورهای عراقی، برای هر ثانیه 5 دینار می باشد.

 

·        سیم کارت زین: این سیم کارت عراقی که معمولا مورد استفاده مدیران کاروان ها قرار می گیرد نیز برای مدیریت بهتر هزینه های ارتباطی کاربران، تخفیف 50 درصدی مکالمات درون شبکه را برای کاربران در نظر گرفته است و آنها می توانند با ارسال عدد 2 به 2034 و تایید کسر 5000 دینار از شارژ اولیه خود، هزینه مکالمات درون شبکه را با 50 درصد تخفیف بپردازند.

 

·        سیم کارت کورک تلکام: کاربران این سیم کارت تنها می توانند 6 نفر را در لیست تماس های درون شبکه با تخفیف 50 درصدی قرار دهند. برای این کار، کاربران باید از لیست مخاطبین خود؛ ابتدا 6 نفر از کسانی که از سیم کارت کورک تلکام استفاده می نمایند را انتخاب نموده و سپس با شماره گیری کد دستوری # 254 * و تایید کسر 1500 دینار از شارژ، هزینه های تماس با آنها را تا 50 درصد کاهش دهند.

 

نحوه خرید سیم کارت های عراقی:

در هر صورت اگر قصد خرید سیم کارت های عراقی را دارید، می توانید به مراکز عرضه سیم کارت های عراقی که به تعداد کافی در شهرهای کربلا و نجف وجود دارد، مراجعه نموده و نسبت به خرید و فعال سازی سیم کارت مورد علاقه خود اقدام نمایید. ولی با در نظر گرفتن این موضوع که ازدحام جمعیت و تقاضا برای خرید سیم کارت در ایام اربعین در این شهرها بسیار بالاست، امکان خرید سیم کارت های عراقی به راحتی وجود ندارد، بنابراین بهتر است برای جلوگیری از سردرگمی و بی نظمی در شهرهای مرزی ایران نسبت به خرید سیم کارت عراقی اقدام کنید.

 

به طور کلی با در نظر گرفتن این موضوع که استفاده از سیم کارت های ایرانی در عراق مشمول تعرفه های رومینگ بین الملل بوده و اغلب سرویس دهی آنها به دلایلی مانند شلوغی شبکه و ترافیک در ایام اربعین با اختلال روبرو می شود، هزینه استفاده از خدمات رومینگ برای زائران مقرون به صرفه نمی باشد. علاوه بر این استفاده از سیم کارت های عراقی برای زائرانی که به صورت گروهی و کاروانی مسافرت می کنند، بسیار ارزان تر و مقرون به صرفه تر می باشد. پس بهتر است در این سفر معنوی با خرید یک سیم کارت عراقی و قرار دادن شماره آن را در اختیار خانواده، از یک ارتباط پایدار و کم هزینه لذت ببرید.

 

 

 

منبع : سایت خرید و فروش سیم کارت رندباز