X
استفاده رایگان شاد در سیم کارت های همراه اول و ایرانسل | رندباز

شاد، رایگان در اختیار محصلان و معلمان

استفاده رایگان شاد در سیم کارت های همراه اول و ایرانسل

آموزش و پرورش تمام تلاش خود را کرده است تا استفاده از پلتفرم شاد برای همه دانش آموزان، معلمان و خانواده ها رایگان باشد...
تاریخ انتشار: 3 مهر 1400

با شیوع ویروس کرونا و تاثیر فراوان آن بر همه مسائل زندگی، تغییر و تبدیل شیوه های زندگی به روش هایی که از پاندمی جلوگیری کند، در دستور کار همه ارگان ها و وزارت خانه ها قرار گرفت و آنها را به سمت ابداع روش های جدیدی که پاسخگوی نیاز مخاطب باشد، سوق داد. یکی از بخش های مهم تحت تاثیر که از حساسیت بسیار بالایی برخوردار بود، سیستم آموزشی کشور بود که با توجه به اهمیت سلامت دانش آموزان، در همان روزهای آغازین پاندمی به صورت مجازی و با استفاده از سامانه شاد به فعالیت خود ادامه داد. تجربه ای که با وجود نواقص بسیار، توانست پاسخگوی بیش از نیمی از جامعه آماری خود باشد.

امسال نیز سال تحصیلی جدید در بیشتر مدارس با استفاده از "سامانه شاد" شروع شد و آموزش و پرورش تمام تلاش خود را کرده است تا استفاده از این پلتفرم برای همه دانش آموزان، معلمان و خانواده ها رایگان باشد.

علیرضا کاظمی، سرپرست وزارت آموزش و پرورش در سال جدید بیان کردند: امکان حضوری بودن کلاس ها در مدارس کم جمعیتی که امکان دسترسی به امکانات به راحتی مقدور نمی باشد، وجود دارد؛ ولی تقریبا بیش از 60 درصد دانش آموزان سال تحصیلی جدید را به صورت مجازی و با استفاده از سامانه شاد آغاز می کنند.

با توجه به رونمایی نسخه جدید اپلیکیشن شاد، وزارت آموزش و پرورش جلسات متعددی با مسئولان همراه اول برگزار کرد تا امکان بهره گیری رایگان از نسخه جدید سامانه شاد، برای کلیه کاربران همچون سال گذشته فراهم شود.

مهدی اخوان بهابادی، مدیر عامل شرکت ارتباطات سیار ایران، اعلام کردند که امسال نیز مانند سال گذشته استفاده از نسخه جدید اپلیکیشن شاد برای تمامی معلمان و دانش آموزان رایگان خواهد بود.

ایشان بیان کردند که قصد دارند با اعلام فراخوانی از جوانان با استعداد و خوش ذوقی که پتانسیل طراحی و ارائه خدمات مرتبط با فضای آموزش و پرورش را دارند دعوت بعمل آورده و با کسب مجوزهای لازم از آموزش و پرورش و استفاده از پتانسیل این جوانان سرویس هایی را روی پلتفرم شاد فعال کنند.

با شروع سال تحصیلی جدید شرکت ایرانسل نیز استفاده از سامانه شاد را برای تمامی کاربران اینترنت همراه و پرسرعت ثابت (TD- LTE) رایگان در نظر گرفته است.

مشترکان ایرانسل از تاریخ اول مهرماه 1400 بدون تهیه بسته دیتا به صورت رایگان امکان دسترسی به سامانه شاد را خواهند داشت. این شرکت اعلام کرد اینترنت رایگان به صورت خودکار و بدون نیاز به شماره گیری کد دستوری در طول استفاده از سامانه شاد برای کاربران فعال می گردد و فقط کافیست، کاربران نرم افزارهای تغییر دهنده IP را روی دستگاه خود غیر فعال سازند تا امکان تشخیص IP های سامانه شاد به طور خودکار وجود داشته باشد.

مجید سلطانی، مدیر عامل شرکت مخابرات ایران نیز استفاده از سامانه شاد در بستر اینترنت شرکت مخابرات ایران را رایگان اعلام کرد.

با توجه به سهم 50 درصدی بازار ADSL در کشور، این طرح با هدف تسهیل در دسترسی دانش آموزان و معلمان ارائه می گردد که با توجه به بهره برداری حدود 6 میلیون و 500 هزار شماره از پورت شرکت مخابرات ایران، اقدام این شرکت در کنار سایر اپراتورها برای دستیابی آسانتر آینده سازان این مرز و بوم بسیار ستودنی است.

 

منبع : سایت خرید و فروش سیم کارت رندباز

 
نظرات کاربران