X
معرفی کلی رادیو اف ام | رندباز

FM radio چیست؟

معرفی کلی رادیو اف ام

پخش FM روشی برای پخش رادیویی با استفاده از مدولاسیون فرکانس است. باند گسترده FM در سال 1933 توسط مهندس آمریکایی ادوین آرمسترانگ اختراع شد...
تاریخ انتشار: 16 فروردین 1400

پخش FM روشی برای پخش رادیویی با استفاده از مدولاسیون فرکانس است. باند گسترده FM در سال 1933 توسط مهندس آمریکایی ادوین آرمسترانگ اختراع شد، که تا امروز هم برای تهیه صدای با کیفیت بالا در رادیو در سراسر جهان استفاده می‌شود.

تنظیم کننده داخلی رادیویی FM اکنون یک ویژگی اساسی محسوب می‌شود که به کاربران این امکان را می‌دهد تا به بیشترِ ایستگاه‌های رادیویی FM که به صورت زنده پخش می‌شوند گوش دهند. تقریباً همه‌ی تلفن‌های دارای رادیوی FM داخلی به یک هدست سیمی برای اتصال به دستگاه نیاز دارند زیرا از آن به عنوان آنتن استفاده می‌شود.

اکثر تنظیم کننده‌های رادیو FM می توانند اطلاعات اولیه ایستگاه رادیویی را از طریق RDS دریافت کنند. استفاده از رادیو FM با شرکت مخابراتی تداخلی نمی‌کند و رایگان است.

نوکیا رابط‌های رادیویی FM خود را با اضافه کردن ویژوال رادیو که تصاویر و متن را به عنوان یک اطلاعات اضافی ، پخش میکند تقویت کرده است و شما هنگامی که توسط تلفن همراه خود، در حال گوش کردن به رادیو هستید میتوانید خلاصه‌ای از اطلاعات را به صورت تصویر نیز مشاهده کنید.

  

نوع محتوایی‌هایی که ویژوال رادیو می تواند ارائه دهد :

 

1.اطلاعات مربوط به هنرمند و آهنگی که در حال پخش است

2.تصاویر مربوط به مجریان یا اخبار جدید

3.یک نقشه آب و هوا در طول پخش اخبار مربوط به هوا

4. اخبار، وضعیت هوا و هشدارهای مربوط به ترافیک هنگام پخش آهنگ

5. برنامه‌های گفتگو محور 

6.شرکت در رای گیری

7.شرکت در مسابقات در حال پخش و...

توجه داشته باشید که فقط از طریق اتصال داده تلفن همراه می توانید از تقویت کننده ویژوال رادیو استفاده کنید و هنگام استفاده از Wi-Fi نمیتوانید از این ویژگی بهره مند شوید.

 

منبع: سایت خرید و فروش سیم کارت رندباز