X
بسته های تخفیفی مکالمه و اینترنت ویژه حجاج ایرانسلی | رندباز

تعرفه رومینگ ایرانسل ویژه حجاج 1402

بسته های تخفیفی مکالمه و اینترنت ویژه حجاج ایرانسلی

بسته های رومینگ ایرانسل ویژه حجاج از جمله تلاش های این اپراتور است که نرخ ارتباطات با کشور عربستان را به میزان قابل توجهی کاهش داده است...
تاریخ انتشار: 8 خرداد 1402

تقریبا از زمانی که تلفن های هوشمند، در تمام مراحل زندگی از حریم شخصی تا مسافرت نفوذ کردند؛ این همراهان کوچک از ابزاری ساده برای تماس به یکی از ملزومات زندگی بدل گشتند؛ به طوری که استفاده از اینترنت، تماس تصویری، ارسال پیامک و هر گونه فعالیتی با گوشی هوشمند به یکی از معمولی ترین روشهای ارتباطی بدل گشت.

به همین خاطر ارائه خدمات خاص و منحصر بفرد اپراتورهای عرضه کننده سیم کارت، بدور از هر گونه محدودیت های مکانی و زمانی، امری ضروریست. یکی از بهترین و کاربردی ترین خدمات اپراتورها، سرویس رومینگ بین الملل می باشد که امکان استفاده از خدماتی مانند دریافت تماس، پیامک و اینترنت را برای مسافران خارج از کشور فراهم می سازد.

 

رومینگ ایرانسل ویژه حجاج 1402 چیست؟

اپراتور ایرانسل به منظور بهره مندی زائران حریم امن الهی از خدمات متنوع سیم کارت ایرانسل تعرفه های تخفیفی ویژه ای با برترین اپراتورهای کشور عربستان در نظر گرفته است که بنا به گزارش روابط عمومی ایرانسل این خدمت، در راستای ارائه خدمات بهتر و کاربردی تر به کاربران صورت پذیرفته است.

 

تعرفه رومینگ ایرانسل ویژه حجاج 1402

بسته های رومینگ ایرانسل ویژه حجاج از جمله تلاش های این اپراتور است که نرخ ارتباطات با کشور عربستان را به میزان قابل توجهی کاهش داده است.

تعرفه خدمات رومینگ ایرانسل ویژه حجاج بیت الله الحرام که با قیمت تخفیفی اعلام شده؛ به شرح ذیل می باشد:

سرویس تعرفه
هر دقیقه مکالمه با عربستان 9،000 تومان
هر دقیقه مکالمه با ایران 9،000 تومان
هر دقیقه دریافت مکالمه 9،000 تومان
ارسال هر پیامک 3،000 تومان
هر مگابایت اینترنت مصرفی بدون بسته 2،000 تومان

 

مقایسه تعرفه خدمات ارتباطی رومینگ ایرانسل ویژه حجاج با تعرفه اپراتورهای کشور عربستان:

خرید سیم کارت کشور مقصد و یا فعال سازی سرویس رومینگ بین الملل، دو روش معمول برای برقراری ارتباط در سفرهای خارج از کشور می باشد که هر کدام مزایا و معایب خاص خود را خواهند داشت. با توجه به این که در سفرهایی مانند حج، تعداد زیاد زائران می تواند در برخی موارد باعث بروز اختلال هایی در برقراری ارتباط افرادی که از سرویس رومینگ بین الملل استفاده می کنند؛ شود. برخی از زائران ترجیح می دهند تا با خرید یک سیم کارت عربی، با آشنایان خود ایران ارتباط برقرار کنند.

امسال با وجود اعلام تعرفه های تخفیفی سرویس رومینگ ایرانسل، خرید سیم کارت کشور عربستان، نه تنها باعث اتلاف وقت و انرژی خواهد شد، بلکه هزینه های ارتباطی زائران را نیز به میزان قابل توجهی بالا می برد.

به همین خاطر در ادامه تعرفه خدمات ارتباطی اپراتور ایرانسل را با عربستان به صورت مقایسه ای در جدولی قرار دادیم تا مشترکین سیم کارت دائمی ایرانسل و سیم کارت اعتباری ایرانسل راحت تر بتوانند در این مورد تصمیم گیری نمایند:

 

سرویس تعرفه خدمات در اپراتور ایرانسل تعرفه خدمات در اپراتور STC عربستان تعرفه خدمات در اپراتور Mobily عربستان
هر دقیقه مکالمه با عربستان 9،000 تومان 8،000 تومان 7،000 تومان
هر دقیقه مکالمه با ایران 9،000 تومان 52،000 تومان 52،000 تومان
هر دقیقه دریافت مکالمه 9،000 تومان - -
ارسال هر پیامک 3،000 تومان 5،000 تومان 8،000 تومان
هر مگابایت اینترنت مصرفی بدون بسته 2،000 تومان 28،000 تومان 700 توما

بنابراین بهترین روش برای صرفه جویی در هزینه های سفر به کشور عربستان برای مشترکین سیم کارت دائمی و اعتباری ایرانسل، فعال سازی سرویس رومینگ بین الملل می باشد.

 

نحوه فعال سازی سرویس رومینگ ایرانسل ویژه حجاج

اگر مشترک سیم کارت دائمی و اعتباری ایرانسل هستید و قصد سفر حج را دارید، باید حتما قبل از خروج از ایران با استفاده از روش های ذیل نسبت به فعال سازی سرویس رومینگ بین الملل خود اقدام نمایید:

·        شماره گیری کد دستوری # 1 * 1111 * ( ستاره 1111 ستاره 1 مربع )

·        مراجعه به سوپر اپلیکیشن ایرانسل من ( در صفحه اصلی گزینه حساب من را انتخاب نموده و در قسمت پروفایل گزینه رومینگ را فعال سازید )

 

بسته های اینترنت رومینگ ایرانسل ویژه حجاج

البته خدمات ایرانسل برای زائران بیت الله الحرام فقط مربوط به تخفیف در تعرفه خدمات ارتباطی نبوده و مشترکین این اپراتور می توانند در صورت تمایل بسته های اینترنت و ترکیبی ویژه حجاج این اپراتور را که با تخفیف های استثنایی اعلام شده؛ انتخاب نمایند.

بسته های اینترنت ویژه حجاج ایرانسل به شرح ذیل می باشد:

نوع بسته قیمت اعتبار کد فعال سازی
1.5 گیگابایت 280 هزار تومان 60 روز # 1 * 4 * 1111 *
3 گیگابایت 440 هزار تومان 7 روز # 2 * 4 * 1111 *

علاوه بر بسته های تخفیفی اینترنتی فوق، اپراتور ایرانسل یک بسته ترکیبی هم ارائه نموده است که به شرح ذیل می باشد:

نوع بسته قیمت اعتبار کد فعال سازی
70 دقیقه مکالمه ( با ایران یا عربستان ) + 700 پیامک 340 هزار تومان 7 روز # 3 * 4 * 1111 *

 

مشترکین سیم کارت دائمی و اعتباری ایرانسل توجه داشته باشند؛ برای تماس با شماره های ایران از عربستان لازم است؛ قبل از شماره مورد نظر کد 0098 را اضافه نموده و صفر اول شماره داخلی را حذف نمایند. برای نمونه شماره های همراه به صورت 00989354188745 و شماره های ثابت به صورت 0098218745691 شماره گیری گردد.

نکات و شرایط مهم:

·        روش نمودن تلفن همراه در حالت سرویس رومینگ بین الملل هیچ هزینه ای برای زائر نخواهد داشت.

·        پس از بازگشت به ایران امکان ادامه استفاده از بسته های رومینگ وجود ندارد و باقی مانده حجم آنها منقضی می شود.

·        تعرفه های رومینگ و بسته های اعلام شده از تاریخ 3 خرداد ماه تا 31 مرداد ماه 1402 قابل فعال سازی و استفاده می باشد.

·        با توجه به این که با روشن کردن اینترنت رومینگ، همه اپلیکیشن های تلفن همراه با هزینه رومینگ محاسبه خواهند شد، بهتر است برای کاهش هزینه ها از غیر فعال بودن اپلیکیشن ها مطمئن شوید.

·        مشترکین اعتباری ایرانسل می توانند با شماره گیری کد دستوری # 7 * ( ستاره 7 مربع ) و یا از طریق "اپلیکیشن ایرانسل من" سیم کارت خود را شارژ نمایند.

·        مشترکین سیم کارت دائمی و اعتباری ایرانسل می توانند با مراجعه به سوپر اپلیکیشن ایرانسل من و یا شماره گیری کد دستوری # 6 * 1111 * ( ستاره 1111 ستاره 6 مربع ) باقیمانده اعتبار بسته ها را بررسی کنند.

 

نحوه فعال سازی سرویس رومینگ بین الملل در سیستم عامل اندروید

زائران باید برای استفاده از خدمات مختلف در حالت رومینگ ابتدا این سرویس را بر روی گوشی هوشمندشان فعال کنند. نحوه فعال سازی این سرویس برای گوشی هایی هوشمند با سیستم عامل اندروید به شرح ذیل می باشد:

·        در بخش تنظیمات یا Settings گوشی هوشمند، وارد قسمت اتصالات یا Connection شوید.

·        گزینه شبکه های موبایل یا Mobile Network را انتخاب کنید و حالت شبکه یا Network Mode را انتخاب کنید. ( در صورت دو سیم کارته بودن گوشی، این کار را برای سیم کارت ایرانسل انجام دهید. ) سپس بر روی 5G/ LTE/ 3G/ 2G ( Auto connect ضربه بزنید.

·        برای انتخاب اپراتور مورد نظر به صورت دستی، روی گزینه اپراتورهای شبکه یا Network Operators کلیک کنید.

·        در منوی پیش رو، گزینه جستجوی خودکار یا Select automatically را غیر فعال سازید.

·        سپس در قسمت شبکه های موجود یا Available network اپراتور مورد نظر را انتخاب نمایید.

·        پس از انتخاب اپراتور مورد نظر، به منوی شبکه های موبایل Mobile network برگردید و زیر منوی باز شده، گزینه اینترنت رومینگ Data roaming را فعال کنید.

 

منبع : سایت خرید و فروش سیم کارت رندباز