X
صفر تا صد رومینگ بین الملل در اپراتور همراه اول | رندباز

فعال سازی سرویس رومینگ بین الملل

صفر تا صد رومینگ بین الملل در اپراتور همراه اول

رومینگ بین الملل سرویسی است که بدون تغییر شماره و تنها با فعال سازی این سرویس در کشور مقصد از تمام امکانات و خدمات اپراتورهای کشور میزبان استفاده نمایند..
تاریخ انتشار: 23 مرداد 1401

با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی نه تنها نحوه سفر به کشورهای مختلف در سراسر جهان آسان تر شده است، بلکه روز به روز شاهد تغییرات شگرفی در حوزه ابزار و خدمات مربوط به سفر هستیم که باعث شده تا دغدغه های سفرهای امروزی بسیار کمتر از گذشته باشد. به طوری که امروزه دیگر کمتر کسی پیدا می شود که در هنگام سفر به اقصی نقاط دنیا، دغدغه تماس با دوستان و آشنایان در داخل کشور را داشته باشد. زیرا این روزها؛ علاوه بر این که امکان تهیه سیم کارت خارجی در کشور مقصد برای مسافران فراهم شده، امکان استفاده از شماره خود و فعال سازی سرویس رومینگ بین الملل نیز در خارج از کشور وجود داشته و اپراتورها تلاش می کنند تا با ارائه سرویس رومینگ بین الملل، مسافران را از دردسرهای خرید سیم کارت جدید رها سازند. 

رومینگ بین الملل سرویسی است که در حال حاضر همه اپراتورهای فعال در کشور در اختیار کاربرانشان قرار می دهند تا آنها بتوانند بدون تغییر شماره و تنها با فعال سازی این سرویس در کشور مقصد از تمام امکانات و خدمات اپراتورهای کشور میزبان استفاده نمایند. برای این کار اپراتور کشور مبدا با اپراتورهای مطرح کشور مقصد وارد مذاکره شده و با آنها قراردادی منعقد می نماید تا بر اساس آن مشترکین بتوانند از خدمات و سرویس های اپراتورهای خارجی در همان کشور در ازای مبلغ از پیش تعیین شده، استفاده نمایند.

 

رومینگ بین الملل در اپراتور همراه اول

همراه اول به عنوان بزرگترین اپراتور همراه در کشور، از بیشترین پوشش شبکه و آنتن برخوردار است که همین باعث شده تا مشترکین سیم کارت های دائمی و اعتباری این اپراتور به راحتی از حداکثر امکانات و خدمات بهره مند گردند. البته اگر مشترکین همراه اول قصد سفر به خارج از کشور را داشته باشند، این اپراتور با در اختیار قرار دادن سرویس رومینگ بین الملل بهترین و با کیفیت ترین خدمات ممکن را در اختیار آنها قرار می دهد.

در حال حاضر سرویس رومینگ سیم کارت همراه اول در 85 کشور جهان و از طریق 136 اپراتور قابل استفاده می باشد که این امکان را به مشترکین این اپراتور می دهد تا علاوه بر استفاده از خدمات و امکانات اپراتورها در کشور مقصد، هزینه های مربوط به ارتباط با داخل کشور را مدیریت نمایند.

 

 

نحوه فعال سازی سرویس رومینگ بین الملل

مشترکین سیم کارت های دائمی و اعتباری همراه اول برای استفاده از سرویس رومینگ بین الملل لازم است ابتدا نسبت به فعال سازی این سرویس اقدام نمایند. نحوه فعال سازی سرویس رومینگ بین الملل در اپراتور همراه اول به روش های ذیل می باشد:

 

·        فعال سازی سرویس از طریق کد رومینگ

در این روش مشترک به راحتی می تواند با شماره گیری کد دستوری # 29 * 10 * ( ستاره 10 ستاره 29 مربع ) سرویس رومینگ بین الملل را فعال نموده و از آن استفاده نماید.

 

·        فعال سازی سرویس از طریق ارسال پیامک

مشترکین سیم کارت دائمی همراه اول و سیم کارت اعتباری همراه اول می توانند با ارسال عدد 29 به سرشماره 10 درخواست فعال سازی سرویس رومینگ بین الملل خود را ثبت نموده و منتظر نتیجه فعال سازی سرویس بمانند.

 

 

نحوه غیر فعال سازی سرویس رومینگ همراه اول

پس از بازگشت به ایران، مشترکین همراه اول نیازی به غیر فعال سازی سرویس رومینگ بین الملل ندارند و این سرویس به صورت خودکار غیر فعال شده و هزینه ها بر اساس تعرفه عادی محاسبه می شود. مگر آن که مشترک در نقاط مرزی ساکن باشد که در این صورت باید حتما این سرویس را غیر فعال نماید؛ وگرنه تماس های مشترک بر اساس تعرفه رومینگ محاسبه می گردد.

برای غیر فعال سازی این سرویس، مشترکین باید کد دستوری # 29 * 10 *   ( ستاره 10 ستاره 29 مربع ) را شماره گیری نمایند و از منوی ظاهر شده، گزینه غیر فعال سازی سرویس را انتخاب نمایند.

 

نحوه افزایش اعتبار برای سیم کارت های دائمی و اعتباری

برای استفاده از سرویس رومینگ بین الملل کلیه مشترکین سیم کارت دائمی و سیم کارت اعتباری همراه اول باید نسبت به افزایش اعتبار خود اقدام نمایند تا بتوانند از خدمات این سرویس استفاده نمایند:

 

نحوه افزایش اعتبار در سیم کارت های دائمی

برای شارژ حساب، مشترکین سیم کارت های دائمی می توانند با استفاد از دو روش نسبت به این امر اقدام نمایند:

 

روش اول:  ارسال پیامک

برای این کار مشترکین لازم است مراحل ذیل را دنبال را نمایند:

·        حرف B  را به سر شماره 990009 پیامک کنید.

·        مبلغ مورد نظر برای شارژ حساب را انتخاب نمایید.

·        شماره تلفن همراه خود را ارسال نمایید.

·        منتظر بمانید تا از سوی اپراتور پیامکی حاوی شناسه پرداخت و شناسه قبض برای شما ارسال گردد.

·        بعد از دریافت پیامک، مبلغ را پرداخت نمایید.

 

روش دوم: از طریق سایت همراه اول

در این روش مشترکین ابتدا باید وارد سایت همراه اول شده و گزینه سرویس ها و محصولات را انتخاب نموده و کمی رو آن نگه دارد تا صفحه کوچکی نمایان گردد. سپس در این صفحه از بین گزینه های موجود، گزینه رومینگ و مکالمات بین الملل را انتخاب کنند. در ابن بخش روی قسمت مکالمات و پیامک بین الملل کلیک کنند تا گزینه های ممکن برایشان به نمایش در بیاید. در هر بخش کد مورد نظر برای فعال سازی رومینگ بین الملل نوشته شده که مشترکین می توانند از آن استفاده نمایند.

 

نحوه افزایش اعتبار در سیم کارت های اعتباری

مشترکین اعتباری خط همراه اول، به راحتی می توانند مانند وقت هایی که شارژ خریداری می کنند، سیم کارت خود را شارژ کنند، این کار از طریق دستگاه خودپرداز، دستگاه های پوز ( pos )، اپلیکیشن های پرداخت و همراه بانک امکان پذیر است. البته اگر شارژ سیم کارت اعتباری مشترکین تمام شود، این امکان نیز برای دوستان یا آشنایان داخل کشور وجود دارد تا آن را دوباره شارژ نمایند. این کار خصوصا برای کسانی که کهولت سن دارند، بسیار کاربردی و مفید می باشد.

 

نحوه استفاده از سرویس رومینگ بین الملل

برای استفاده از خدمات این سرویس، مشترکین باید برای تماس با شماره های موبایل در ایران، به جای صفر اول شماره، کد 0098 را شماره گیری نمایند. مثلا اگر شماره مورد نظر شما 09121111111 می باشد، در زمان استفاده از سرویس رومینگ بین الملل باید به این شکل شماره گیری نمایید: 00989121111111

برای تماس با شماره های ثابت نیز مشترک باید ابتدا کد 0098 را وارد نماید مثلا برای تماس با شماره 22222222 در شهر تهران، آن را بدین گونه شماره گیری نماید: 00982122222222

 

نحوه جستجوی شبکه رومینگ بین الملل در گوشی های هوشمند اندروید و ios

برای استفاده از سرویس رومینگ بین الملل، مشترکین باید علاوه بر شارژ کردن حساب و فعال سازی کد سرویس، نسبت به فعال سازی این سرویس در گوشی هوشمند خود نیز اقدام نمایند. البته در حال حاضر این سرویس به صورت خودکار بر روی گوشی های هوشمند فعال شده و نیاز به انجام تنظیمات خاصی نمی باشد؛ ولی اگر این سرویس به صورت اتوماتیک در گوشی شما فعال نشد؛ می توانید مراحل زیر را طی کنید:

 

روش جستجوی شبکه رومینگ در گوشی های هوشمند آیفون   ios

برای انتخاب دستی شبکه رومینگ در سیستم عامل ios  مسیر زیر را ادامه دهید:

·        ابتدا وارد بخش تنظیمات یا  settings گوشی هوشمند خود شوید.

·        گزینه   Carrier را پیدا کرده و بر روی آن کلیک نمایید.

·        در صفحه جدیدی که برایتان باز می شود، گزینه اتوماتیک را غیر فعال نموده و صبر کنید تا شبکه های در دسترس جستجو شود. حال از بین شبکه های جستجو شده، شبکه مورد نظر را انتخاب کنید.

 

روش جستجوی شبکه رومینگ در گوشی های هوشمند اندروید

مراحل جستجوی شبکه در گجت هایی که از سیستم عامل اندروید استفاده می کنند؛ به روش ذیل می باشد:

·        ابتدا وارد بخش تنظیمات یا settings  دستگاه شوید.

·        در قسمت شبکه های بیشتر یا more networks  گزینه شبکه های تلفن همراه یا   mobile networks  را انتخاب کنید.

·        در صفحه ای که باز می شود، گزینه اپراتورهای شبکه یا network operators  را انتخاب کنید و منتظر بمانید تا لیست شبکه های در دسترس را جستجو کند. سپس از بین شبکه های موجود، شبکه مورد نظر را انتخاب نموده و سرویس رومینگ خود را فعال نمایید. 

 

تعرفه رومینگ بین الملل در اپراتور همراه اول

در سرویس رومینگ بین الملل قطعا هزینه های استفاده از خدمات، بسیار بیشتر از تعرفه های موجود در داخل کشور می باشد. مثلا در این سرویس هزینه بر اساس دقیقه محاسبه می گردد و فرقی نمی کند شما 10 ثانیه صحبت کنید یا 59 ثانیه، در هر صورت هزینه یک دقیقه مکالمه برای مشترک در نظر گرفته می شود. علاوه بر این نرخ تعرفه ها برای تماس با داخل کشور یا شماره های کشور میزبان متفاوت خواهد بود.

 البته به طور کلی هزینه و تعرفه رومینگ همراه اول در هر کشوری متفاوت بوده و مشترکین می توانند برای آگاهی از این تعرفه ها به وب سایت همراه اول مراجعه نموده و در بخش تعرفه ها، نام کشور مورد نظر خود را جستجو نموده و هزینه خدمات رومینگ همراه اول در آن کشور را مشاهده نمایند.

 

البته توصیه می شود مشترکین قبل از فعال سازی این سرویس نسبت به نکاتی که در ادامه به آن اشاره می کنیم، توجه داشته باشند:

·        روشن کردن گوشی هوشمند و دریافت پیامک هزینه ای برای مشترک نخواهد داشت و کاملا رایگان می باشد.

·        فعال کردن سرویس رومینگ همراه اول برای مشترک هزینه ای نداشته و کاملا رایگان می باشد.

·        در این سرویس هزینه مکالمات مشترکین بر اساس دقیقه محاسبه می گردد.

·        در صورت تماس مشترک با یک شماره ایرانی در خارج از کشور، هزینه تماس بر طبق تعرفه رومینگ بین الملل محاسبه می گردد.

·        در صورت تماس مشترک در خارج از کشور با یک کشور ثالث، هزینه تماس رومینگ بر اساس تعرفه بین الملل کشور میزبان محاسبه خواهد شد.

·        در صورت فعال سازی سرویس رومینگ بین الملل، کلیه بسته های اینترنت داخلی مشترک غیر فعال شده و در صورت روشن کردن اینترنت تلفن همراه در کشور مقصد، هزینه بر اساس تعرفه اعلام شده محاسبه می گردد.

 

تعرفه های رومینگ همراه اول در پرواز :

·        مکالمه با ایران بر حسب دقیقه : 91،000 تومان

·        مکالمه دریافتی: 70،000 تومان

·        مکالمه داخلی : 91،000 تومان

·        ارسال پیام کوتاه : 25،000 تومان

·        اینترنت ( مگا بایت ) : 60،000 تومان

 

خدمات رومینگ همراه اول در پرواز

خدمات رومینگ در پرواز یعنی مشترک می تواند در حین پرواز البته بعد از برخاستن هواپیما و قبل از فرود آمدن، از خدمات رومینگ استفاده نماید. برای این کار مشترک باید در قسمت جستجوی شبکه، بر روی گزینه On Air کلیک نماید تا این سرویس فعال گردد. البته نکته مهم در این سرویس این است که در طول پرواز مشترکین نمی توانند تماسی دریافت نموده و فقط می توانند تماس بگیرند.

سرویس رومینگ در پرواز تنها زمانی قابل استفاده می باشد که مشترکین با یکی از هواپیمایی های زیر سفر کنند:

AZAL

All Nippon Airways

Iberia

Aeroflot

British Airways

Cebu Pacific Air

Egypt

Royal Jordanian

Etihad

Oman Air

TAM Airlines

Thai Airways

Saudia

Philippine Airlines

Singapore Airlines

Libyan Airlines

Qatar AIRWAYS

Emirates

Hong Kong Airlines

 

منبع : سایت خرید و فروش سیم کارت رندباز