X
سرویس آوای انتظار همراه اول | رندباز

نحوه فعال سازی سرویس آوای انتظار

سرویس آوای انتظار همراه اول

اگر به عنوان یک مشترک سیم کارت دائمی یا اعتباری همراه اول، تمایل دارید تا آوای انتظاری که خود می پسندید و از آن لذت می برید، به دوستان و عزیزانتان هدیه دهید، اپراتور همراه اول ..
تاریخ انتشار: 10 بهمن 1401

آوای انتظار سرویسی است که نخستین بار از سوی پراتور ایرانسل برای کاربر سیم کارت دائمی ایرانسل و سیم کارت اعتباری ایرانسل ارائه گردید و با فراهم کردن یک قابلیت هیجان انگیز و فوق العاده، لحظات انتظار برای پاسخگویی را برای آنها جذاب و دلچسب ساخت. ولی دیری نپایید که این سرویس پرطرفدار، با قابلیت های جدید و شرایط منحصر بفرد برای کاربر سیم کارت دائمی و اعتباری همراه اول نیز عرضه گردید و به آنها این فرصت را داد تا در صورت تمایل از آواهای فراوان موجود در سایت همراه اول به جای بوق انتظار استفاده نمایند. 
 

خدمات آوای انتظار همراه اول
تنوع در نوع آهنگ ها و آواهای موجود در سرویس آوای انتظار تنها امکانات موجود در این سرویس نمی باشد و در حال حاضر کاربر سیم کارت دائمی یا اعتباری همراه اول با استفاده از این سرویس از امکانات زیادی مانند هدیه دادن آوای، تغییر دادن آهنگ و... برخوردار می باشد.
از نظر کاربران بزرگترین مزیت آوای انتظار همراه اول، دسترسی آسان و بی دردسر آن می باشد، به طوری که کلیه مشترکین سیم کارت دائمی و حتی اعتباری همراه اول با در اختیار داشتن تنها یک گوشی ساده، می توانند این سرویس را فعال نموده و مخاطبین تماس خود را از لذت شنیدن یک آهنگ زیبا بهره مند سازند. علاوه بر این شرایط استفاده از این سرویس نیز بسیار متنوع و راحت می باشد و بدون انجام تنظیمات خاصی قابل اجرا است. 

 

نحوه فعال سازی سرویس آوای انتظار 
اگر مشترک سیم کارت دائمی و یا اعتباری همراه اول بوده و قصد استفاده از این سرویس هیجان انگیز را دارید، می توانید با استفاده از یکی از روش های کاربردی و آسان مانند ارسال پیامک، تلفن گویا و یا کد دستوری این سرویس را فعال کنید. البته سرویس آوای انتظار سرویس رایگان نبوده و بعد از فعال سازی این سرویس، هزینه آن از حساب مشترک اعتباری کسر و یا به قبض پایان دوره مشترک دائمی اضافه خواهد شد. 

 

• روش اول: ارسال پیامک( SMS )
در این روش مشترک دائمی یا اعتباری همراه اول باید کد اوای مورد نظر خود را به سرشماره 8989 ارسال نماید. 

 

• روش دوم: تماس با تلفن گویا ( IVR )
تماس با تلفن رایگان 9990 یکی دیگر از روش های فعال سازی سرویس آوای انتظار می باشد. برای این کار لازم است مشترک دائمی یا اعتباری همراه اول حتما با گوشی تلفن همراه خود با این شماره تماس بگیرد. سپس با انتخاب عدد 2 ( منوی سرویس های ویژه )، عدد 2 ( دریافت سرویس ها)، عدد 1( منوی فعال سازی و تغییر سرویس ها )، عدد 2 ( سرویس آوای انتظار )، عدد 2 ( فعال سازی سرویس آوای انتظار)، عدد 1 ( تایید هزینه سرویس ) و وارد کردن کد آوای انتظار مورد نظر و کلید مربع سرویس را فعال کند. 

 

• روش سوم: کد دستوری( USSD )
در این شیوه مشترک سیم کارت اعتباری همراه اول و سیم کارت دائمی همراه اول، می تواند به آسانی و تنها با شماره گیری دستور" # کد آهنگ * 221 * 10 *"  آوای انتظار مورد نظر خود را فعال نماید. 

 

روش چهارم: ا ستفاده از اپلیکیشن همراه من
علاوه بر روش های اعلام شده، اپلیکیشن کاربردی همراه من که کلیه امکاناتی که برای مدیریت سیم کارت همراه اول مورد نیاز است را در اختیار کاربران سیم کارت دائمی و اعتباری همراه اول قرار می دهد، از قابلیت انتخاب و فعال سازی آوای انتظار مورد نظر برخوردار بوده و مشترکین می توانند در بخش خدمات من، آوای انتظار مورد نظر خود را فعال سازند.

 

روش های غیر فعال سازی سرویس آوای انتظار
اگر مشترک سیم کارت دائمی یا اعتباری همراه اول هستید و از فعال بودن سروی آوای انتظار خود خسته شده اید و دوست دارید دوباره از بوق انتظار استفاده کنید، روش های غیر فعال سازی این سرویس به شرح ذیل می باشد:

 

• روش اول: ارسال پیامک ( SMS )
راحت ترین روش برای غیر فعال سازی سرویس آوای انتظار، ارسال عدد 5 به سرشماره 8989 می باشد.

 

• روش دوم: تلفن گویا ( IVR )
برای غیر فعال سازی رایگان سرویس آوای انتظار، مشترک سیم کارت دائمی یا اعتباری باید با گوشی هوشمند خود با شماره 9990 تماس گرفته و سپس با انتخاب عدد 2 ( منوی سرویس های ویژه )، عدد 2 ( دریافت سرویس ها) و عدد 2 ( منوی غیر فعال سازی سرویس ) و عدد 2 ( غیر فعال سازی سرویس آوای انتظار ) این سرویس را غیر فعال سازد.

 

• روش سوم: کد دستوری ( USSD )
شماره گیری و ارسال کد دستوری  # 223 * 10 * ( ستاره 10 ستاره 223 مربع ) یک روش آسان برای غیر فعال سازی سرویس آوای انتظار می باشد که امکان استفاده از آن برای کلیه کاربران سیم کارت دائمی و اعتباری همراه اول وجود دارد.

 

روش های تغییر آهنگ
امکان تغییر آهنگ های سرویس آوای انتظار فرصتی است که مشترک سیم کارت دائمی یا سیم کارت اعتباری همراه اول در صورت تمایل می تواند از آن استفاده نماید. این قابلیت ویژه هم به روش های زیر قابل اجرا می باشد:

 

• روش اول: ارسال پیامک  ( SMS )
در صورتی که به عنوان یک مشترک دائمی یا اعتباری همراه اول تمایل به تغییر آوای انتظار خود را دارید، کافی است کد آوای جدید را به سرشماره 8989 ارسال نمایید.

 

• روش دوم: تلفن گویا  ( IVR )
تماس با شماره 9990 از طریق گوشی تلفن همراه و سپس انتخاب عدد 2 ( منوی سرویس های ویژه )، عدد 2 ( دریافت سرویس ها)، عدد 1( منوی فعال سازی و تغییر سرویس ها )، عدد 2 ( سرویس آوای انتظار عدد 1 ( تغییر آهنگ ) و وارد کردن کد آوای انتظار جدید و کلید مربع یکی از راحت ترین روش های تغییر آوای انتظار می باشد که در اختیار مشترک سیم کارت اعتباری یا دائمی همراه اول قرار دارد.

 

• روش سوم: کد دستوری ( USSD )
برای اجرای دستور تغییر آهنگ، کاربر سیم کارت دائمی یا اعتباری همراه اول می تواند با شماره گیری و ارسال دستور  # کد آهنگ جدید * 222 * 10 * آوای انتظار خود را تغییر دهد.

 

نحوه هدیه دادن آهنگ پیشواز همراه اول
اگر به عنوان یک مشترک سیم کارت دائمی یا اعتباری همراه اول، تمایل دارید تا آهنگ پیشواز همراه اول که خود می پسندید و از آن لذت می برید، به دوستان و عزیزانتان هدیه دهید، اپراتور همراه اول این امکان را ایجاد نموده تا به راحتی دیگران را نیز در این لذت شریک کنید.
برای این کار تنها لازم است دوست یا عزیزی که می خواهید به او آوای انتظار را هدیه دهید، مشترک سیم کارت دائمی یا اعتباری همراه اول باشد، در مرحله بعد کد دستوری # 224 * 10 *  ( ستاره 10 ستاره 224 مربع ) را شماره گیری نمایید. سپس از بین منوهای ارائه شده ( منوی یک، پیشنهاد آوای انتظار و منوی دو، هدیه آوای انتظار ) گزینه مورد نظر را انتخاب نموده و در نهایت با وارد نمودن شماره مورد نظر، آوای انتظار مورد علاقه تان را به دوستانتان هدیه دهید. 

 

منبع : سایت خرید و فروش سیم کارت رندباز