X
جزئیات بسته‌ حمایتی دانشجویان نهایی شد | رندباز

بسته های حمایتی اینترنت دانشجویان

جزئیات بسته‌ حمایتی دانشجویان نهایی شد

همانطور که وزیر ارتباطات وعده داده بود، جزئیات بسته حمایتی اینترنت برای دانشجویان دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور امشب نهایی شده و فردا به صورت رسمی اعلام می شود
تاریخ انتشار: 14 مهر 1399

همزمان با شیوع ویروس کرونا در جهان و ایران، به منظور قطع زنجیره انتقال ویروس و با هدف رعایت فاصله اجتماعی و دستورالعمل‌ های بهداشتی یکی از اولین مراکزی که در کشورهای محتلف با تعطیلی مواجه شدند مدارس و دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی بودند. اما با توجه به اینکه ویروس کرونا تا مدت ها با انسان همراه است نمی توان آموزش دانش آموزان و دانشجویان را در این مدت تعطیل کرد. بهترین راه حل در این دوران استفاده از ابزارهای آنلاین برای ارائه آموزش‌های لازم به دانش‌آموزان و دانشجویان می باشد. از این رو دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور تصمیم گرفتند که آموزش های تئوری لازم برای دانشجویان در مقاطع مختلف را از طریق آموزش آنلاین ارائه نمایند. اما مهم‌ترین دغدغه و چالش بزرگ در آموزش آنلاین دسترسی دانشجویان و اساتید به اینترنت بود و با توجه به اینکه برگزاری کلاس های اینترنتی دانشگاهی به حجم بالایی از اینترنت نیاز دارد این چالش روز به روز بزرگ تر شد. از این رو دولت تصمیم گرفت با کمک اپراتورهای فعال بسته های اینترنتی در اختیار اساتید و دانشجویان قرار دهد که جزئیات بسته اینترنتی اساتید دانشگاه ها چند روز پیش توسط وزارت ارتباطات اعلام شد.

به نقل از پایگاه خبری رندباز همانطور که وزیر ارتباطات وعده داده بود، جزئیات بسته حمایتی اینترنت برای دانشجویان دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور امشب نهایی شده و فردا به صورت رسمی اعلام می شود تا دانشجویان بتوانند نسبت به فعالسازی  استفاده از این بسته های حمایتی اقدام نمایند.

مدارس و دانشگاه‌ها از هفته ابتدایی اسفند یعنی همزمان با ورود ویروس کرونا به ایران تعطیل شدند و با تعطیلی کلاس‌ ها، موضوع آموزش مجازی مطرح شد.  اما یکی از مهم ‌ترین چالش‌ های آموزش مجازی و آنلاین، دسترسی دانش‌ آموزان و دانشجویان به اینترنت عنوان شد و اینکه شرکت در کلاس ‌های آنلاین دانشگاهی نیازمند حجم بالایی از اینترنت است و برای دانشجویان هزینه‌ بالایی خواهد داشت.

 با ادامه ‌دار شدن روند تعطیلی مدارس و هزینه‌ ای که به دلیل استفاده از محتوای تصویری و ویدیویی به معلمان و دانش ‌آموزان تحمیل می ‌شد، استفاده از شبکه شاد در همه اپراتورها رایگان شد و محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، اعلام کرد تمهیداتی برای ارائه بسته ‌های اینترنتی رایگان برای دانش‌ آموزان و معلمان در نظر گرفته شده و از این رو از ارائه بسته ‌های سه ماهه رایگان برای ۷۰۰ هزار معلم و کادر آموزشی خبر داد. 

آذری جهرمی درباره اینترنت دانشگاه‌ ها نیز توضیح داد: سه بسته برای دانشگاه‌ ها، دانشجویان و اساتید وعده داده بودیم که از ابتدای مهر همه دانشگاه ‌هایی که وزارت علوم به ما اعلام کرده باشد، سایت ‌های آموزشی مورد نیازشان رایگان خواهد بود. بسته ‌ای هم برای دانشجویان و اساتید برنامه ‌ریزی کرده‌ ایم که فرآیند ثبت ‌نام آن هم تا ابتدای مهر آغاز می ‌شود. 

پیش از این وزیر ارتباطات از بسته ‌های ۱۲۰ گیگابایتی برای اساتید دانشگاه ‌ها خبر داده و اعلام کرده بود جزئیات هدیه مخصوص دانشجویان به زودی اعلام می ‌شود. در این راستا آذری جهرمی امروز در اینستاگرام نوشت: ضمن پوزش از دانشجویان عزیز از تاخیر در اعلام تسهیلات ویژه آموزش مجازی، جزییات بسته‌ حمایتی دانشجویان امشب نهایی شد و فردا اطلاع‌رسانی خواهد شد.

 

منبع: سایت خرید و فروش سیم کارت رندباز