X
نحوه لغو تمدید خودکار بسته های اینترنتی همراه اول | رندباز

چگونه بسته اینترنت همراه اول را غیر فعال کنیم ؟

نحوه لغو تمدید خودکار بسته های اینترنتی همراه اول

امروزه یکی از پر کاربردترین خدمات اپراتورهای موبایل که مشترکین آنها از آن استفاده می کنند اینترنت همراه می باشد. اپراتورهای تلفن همراه به منظور استفاده به صرفه مشترکین و کاهش هزینه های ایشان بسته های مختلفی را در نظر گرفته اند و به مشترکین خود ارائه می دهند. این بسته ها به صورت زمانی و حجمی بوده و در بازه های زمانی یک ساعت تا یک سال دسته بندی می شوند.
تاریخ انتشار: 10 خرداد 1399

نحوه لغو تمدید خودکار بسته های اینترنتی همراه اول

 

امروزه یکی از پر کاربردترین خدمات اپراتورهای موبایل که مشترکین آنها از آن استفاده می کنند اینترنت همراه می باشد. اپراتورهای تلفن همراه به منظور استفاده به صرفه مشترکین و کاهش هزینه های ایشان بسته های مختلفی را در نظر گرفته اند و به مشترکین خود ارائه می دهند. این بسته ها به صورت زمانی و حجمی بوده و در بازه های زمانی یک ساعت تا یک سال دسته بندی می شوند. یکی از چالش های مهم مشترکین که از بسته های دیتا یا اینترنت استفاده می کنند بحث تمدید خودکار این بسته ها می باشد. بسته های اینترنتی همراه اول پس از اتمام بازه زمانی و با حجم بسته به صورت خودکار تمدید شده و مبلغ آن در حساب مشترکین ثابت اعمال شده و یا در صورت داشتن اعتبار از اعتبار مشترکین اعتباری کسر می شود.

به نقل از پایگاه خبری رندباز اپراتور همراه اول به منظور لغو تمدید خودکار بسته های اینترنتی خود راه حل ساده ای را در نظر گرفته است. مشترکین این اپراتور می توانند با استفاده از یک کد دستوری ساده تمدید خودکار بسته اینترنت خود را لغو نمایند.

 

روش لغو تمدید خودکار بسته های اینترنتی همراه اول:

 

برای لغو تمدید خودکار اینترنت همراه اول کافی است مراحل زیر را طی کنید:

1. کد دستوری #100* را شماره‌گیری کنید.

2. در جواب این کد  USSD، با شش گزینه مختلف رو به رو می‌شوید که شماره 8 به لغو تمدید برمی‌گردد. حالا شماره 8 را وارد کرده و ارسال کنید.

3. ضمنا به صورت مستقیم هم می‌توانید برای لغو تمدید خودکار کد دستوری #8*100* را شماره‌گیری کنید.

4. پیامکی برای شما ارسال شده و لغو تمدید خودکار اینترنت همراه اول را اطلاع می‌دهد.

5. تمدید خودکار بسته های اینترنت همراه اول با موفقیت لغو گردید

 

با این حال لغو تمدید خودکار ممکن است برای مشترکین مشکلاتی به همراه داشته باشد. اگر شما به صورت دائم از دیتای گوشی خود استفاده می کنید و میزان مصرف و باقیمانده حجم اینترنت خود را کنترل نمی کنید ممکن است با اتمام بسته اینترنتی فعال خود، هزینه استفاده شما از اینترنت به صورت آزاد محاسبه شده و هزینه زیادی برای شما در بر داشته باشد. اما معمولا همراه اول قبل از تمام شدن بسته اینترنتی، این موضوع را از طریق پیامک به مشترکین خود اطلاع رسانی می نماید. پس در صورت لغو کردن تمدید خودکار بسته اینترنت خود، میزان مصرف را کنترل کرده و به پیامک اطلاع رسانی این اپراتور دقت نمایید تا با تمام شده بسته اینترنتی هزینه اینترنت شما به صورت آزاد محاسبه نشود.

 

 

 

منبع : سایت خرید و فروش سیم کارت رندباز