X
اپراتورهای داخلی و طرح اربعین 1400 | رندباز

اعلام تعرفۀ ویژۀ رومینگ اپراتورها برای اربعین ۱۴۰۰

اپراتورهای داخلی و طرح اربعین 1400

هر چند که روشن کردن گوشی و دریافت پیامک در تعرفه رومینگ تمام اپراتورها، رایگان می باشد. ولی استفاده از خدمات رومینگ بین الملل هزینه هایی را برای کاربر رقم خواهد زد که گاها بسیار قابل توجه می باشد...
تاریخ انتشار: 29 شهریور 1400

امکان استفاده از تلفن همراه برای ارسال یا دریافت صوت و دیتا هنگام مسافرت خارج از محدوده جغرافیایی تحت پوشش شبکه اپراتور کشور مبدا، با استفاده از شبکه های تلفن همراه کشور مقصد را سرویس رومینگ بین الملل می گویند.

به همین خاطر اپراتورهای داخلی یک کشور با اپراتورهای کشور خارجی مذاکره کرده و قراردادی انعقاد می کنند که بر اساس آن اپراتور خارجی موظف به ارائه خدمات به کاربران اپراتور داخلی در ازای دریافت هزینه می باشد. پس در سفر خارجی، مشترک به برج های مخابراتی اپراتورهای کشور مقصد متصل شده و از خدمات آنها استفاده می کند.

هر چند که روشن کردن گوشی و دریافت پیامک در تعرفه رومینگ تمام اپراتورها، رایگان می باشد. ولی استفاده از خدمات رومینگ بین الملل هزینه هایی را برای کاربر رقم خواهد زد که گاها بسیار قابل توجه می باشد. تعرفه رومینگ بین الملل، بسته به کشور مقصد و اپراتور انتخابی و امکاناتی که ارائه می کنند، متفاوت خواهد بود. ولی لازم است قبل از سفر با آگاهی از هزینه های رومینگ، از خسارت های احتمالی جلوگیری کنید.

 

همراه اول

 

شرکت همراه اول، به عنوان اولین و بزرگترین اپراتور داخلی کشور همچون سال های گذشته در راستای کاهش تعرفه های بخش رومینگ بین الملل طرح ویژه "اربعین 1400" مخصوص زائران اربعین را معرفی کرده است. این طرح در راستای تکریم زائران کربلای معلی تا پایان ماه صفر هجری قمری معتبر بوده و تخفیفات ویژه ای در هزینه های مکالمه و پیامک در نظر گرفته است.

تخفیف های ویژه اربعین شامل دریافت "تخفیف 1000 تومانی در هر دقیقه مکالمه با ایران، تخفیف 500 تومانی در هر دقیقه مکالمه دریافتی از ایران و تخفیف 500 تومانی در ارسال پیامک می باشد. با احتساب این تخفیفات هزینه هر دقیقه مکالمه با ایران برای زائران 9500 تومان، دریافت مکالمه از ایران 6000 تومان، ارسال پیامک 3000 تومان و هر مگابایت اینترنت همراه 2000 تومان خواهد بود.

بعلاوه این طرح شامل تعرفه مکالمات بین الملل عراق هم می شود که بعد از اعمال تخفیف هزینه مکالمه با تلفن ثابت عراق در هر دقیقه 4500 تومان و با تلفن همراه همراه آن کشور 6000 تومان می باشد.

 

طرح ویژه اصحاب رسانه و ستاد اربعین

 

شرکت ارتباطات سیار ایران در راستای مسئولیت اجتماعی خود، دو بسته هدیه اربعین 1400 ویژه اصحاب رسانه و ستاد اربعین تدارک دیده است که شامل بسته هدیه "اعتبار هدیه 500 هزار تومانی رومینگ عراق قابل استفاده در تمامی سرویس ها اعم از مکالمه، پیامک و اینترنت همراه" و بسته "هدیه 400 مگابایتی اینترنت همراه" می باشد. فعال سازی این دو بسته در اختیار نماینده ستاد عتبات و عالیات قرار گرفته که در اتصال به اپراتور های عراقی قابل استفاده است.

 

پشتیبانی همراه اول از زائران اربعین

 

همراه اول؛ مانند همیشه تمامی تلاش خود برای ارائه گسترده ترین خدمات ارتباطی به زائران اربعین را کرده است و با ارتقای پهنای باند خدمات رسانی و افزایش تعداد کریرهای ارتباطی برای انتقال ترافیک سعی در ایجاد پوشش ارتباطی مطلوب برای زائران اربعین را داشته است. این شرکت با برگزاری جلسات مختلف با وزارت اتصالات عراق و ایجاد هماهنگی های لازم تلاش فراوان نموده است تا در برگزاری هر چه بهتر این رویداد مذهبی نقش آفرینی بهتری داشته باشد.

هم اکنون تیم خدمات و پشتیبانی همراه اول در کنار گروه های مجازی که مسئولیت پشتیبانی از زوار اربعین را به عهده دارند، در شهر کربلا حضور دارند.

مشترکان همراه اول می توانند با شماره گیری کد دستوری #29*10* یا ارسال عدد 29 به سرشماره پیامکی 10 و یا اپلیکیشن همراه من رومینگ بین الملل گوشی خود را فعال و غیر فعال کنند.

مشترکان اعتباری همراه اول نیز می توانند از طریق اپلیکیشن "همراه من" و یا درگاه رسمی USSD نسبت به خرید شارژ اقدام نمایند.

 

شرکت ایرانسل

 

ایرانسل به عنوان اولین و بزرگترین اپراتور دیجیتال ایران نیز با هدف تسهیل ارتباطات زائران ایرانی تعرفه ویژه ای برای زائران اربعین در نظر گرفته است. بر اساس این طرح، تعرفه هر دقیقه تماس صوتی به ایران از 9900 به 9500 تومان، تعرفه هر دقیقه تماس از ایران از 6900 به 6000 تومان و تعرفه هر مگابایت اینترنت همراه از 3000 تومان به 2000 تومان کاهش یافته است. این اپراتور دریافت پیامک را رایگان در نظر گرفته است.

 

 

خدمات

تماس صوتی خروجی

(به ایران)

تماس صوتی ورودی

( از ایران)

 

تماس

بین المللی

مکالمه در کشور مقصد ارسال پیامک

اینترنت همراه

 ( مگا بایت )

تعرفه های ویژه اربعین 9500 6000 تعرفه های فعلی 4900 2700 2000
تعرفه های معمول 9900 6900 تعرفه های فعلی 4900 2700 3000

 

زائران باید دقت نمایند برای تماس با شماره های ایرانی حتما پیش از شماره مشترک کد 0098 را شماره گیری کنند.

فعال سازی خدمات رومینگ شرکت ایرانسل با استفاده از کد دستوری #1*111* و یا اپلیکیشن " ایرانسل من " صورت می گیرد.

در صورتی که زائران ایرانی مشترک ایرانسل برای برقراری تماس اعتبار کافی نداشته باشند، دوستان آنها در ایران می توانند هزینه رومینگ را بپردازند که به همین منظور سامانه گویا از مخاطب تماس می خواهد در صورت تمایل این هزینه را بر عهده بگیرد.

البته زائران می توانند با تهیه کارت شارژ در ایران و یا با به همراه داشتن کارت شارژ برای شارژ سیم کارت در عراق از داشتن اعتبار در حساب ایرانسلی خود مطمئن باشند.#PIN*۱۴۱* (PIN همان عدد ۱۶ رقمی درج شده روی کارت شارژ است.) نیز برای شارژ سیم کارت در کشور عراق مفید می باشد. شماره گیری کد دستوری #7* و سایر کدهای دستوری و همراه داشتن رمز دوم کارت بانکی نیز از تمهیدات این شرکت برای شارژ سیم کارت زائران در کشور عراق می باشد.

به منظور ارائه خدمات بهتر به زائران؛ کارشناسان شرکت ایرانسل در کانترهای فرودگاهی در فرود گاه های امام خمینی( ره ) تهران و فرودگاه های شیراز، مشهد، اهواز و اصفهان مستقر بوده و آماده پاسخگویی به زائران درباره استفاده از خدمات رومینگ می باشند. البته مشترکان می توانند با شماره گیری 00989377110000 با بخش ویژه رومینگ در مراکز شبانه روزی ایرانسل نیز تماس گرفته و راهنمایی دریافت کنند. وب سایت ایرانسل و اپلیکیشن " ایرانسل من " نیز پاسخگوی مشترکان و زائران می باشد.

 

ایرانسل و طرح بازسازی عتبات

 

مشترکان ایرانسل که قصد مشارکت در توسعه صحن و شبستان حضرت زینب (س) ، حرم مطهر حضرت امام حسین ( ع ) و سایر پروژه های بازسازی عتبات عالیات را دارند می توانند به بخش "خدمات" در اپلیکیشن "ایرانسل من "مراجعه و یا با شماره کیری کد دستوری #72* در این طرح شرکت کنند. این هماهنگی بین شرکت ایرانسل و ستاد بازسازی عتبات عالیات در جهت مشارکت سریعتر مشترکان ایرانسل صورت پذیرفته است . 

 

منبع : سایت خریدو فروش سیم کارت رندباز
نظرات کاربران