X
استقبال زودهنگام ایرانسل از طرح صیانت | رندباز

ایرانسل به پیشواز طرح صیانت رفت

استقبال زودهنگام ایرانسل از طرح صیانت

به تازگی و تقریبا بعد از گذشت زمان کوتاهی از تصویب طرح صیانت از حقوق کاربران فضای مجازی، مشترکین ایرانسل از وجود اختلال و کندی سرویس اینترنت این اپراتور به شدت شاکی هستند...
تاریخ انتشار: 10 شهریور 1400

به تازگی و تقریبا بعد از گذشت زمان کوتاهی از تصویب طرح صیانت از حقوق کاربران فضای مجازی، مشترکین ایرانسل از وجود اختلال و کندی سرویس اینترنت این اپراتور به شدت شاکی هستند. این اتفاق برای کاربران و مشترکین همراه اول نیز در زمانی که طرح به کمیسیون فرهنگی مجلس ارسال شد نیز پیش آمد و علاوه بر کندی اینترنت کاربران از ارسال نشدن پیام کوتاه نیز شکایت داشتند.

هنگامی که طرح پر سر و صدای صیانت از خصوص کاربران به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید، عده ای ابتدا با برداشت نادرست خود اعلام کردند که این طرح تنها در جهت فیلتر شدن شبکه های اجتماعی طراحی شده؛ اما ماهیت این طرح خلاف چیزی بود که این افراد تصور می کردند، هدف اصلی که این طرح در پی داشت مسدود سازی این برنامه ها و محدود سازی اینترنت و در نهایت جایگزینی اینترنت ملی است.

 

مختل شدن اینترنت ایرانسل

 

هنگامی که طرح صیانت در مراحل پیشنهادات اولیه بود، یک موتور جستجوی داخلی بر مبنای گوگل به نام ذره بین طراحی شد که به همین منظور همراه اول نیز برای ترغیب کاربران خود خدماتی نظیر اینترنت داخلی هدیه داد و نام خودش را به عنوان اولین اپراتوری که به استقبال این طرح رفته، ثبت کرده است. ایرانسل نیز با کند کردن اینترنت خود به دنبال همراه اول برای استقبال از این طرح رفت.

کاربران فضای مجازی برای شکایت از این مشکل کندی در فضای مجازی یک کمپین توییتری با نام ایرانسل راه انداختند که ابتدا گفته می شد با توجه به اینکه باطری آنتن های موبایل بیشتر از رده خارج شده و فاسد هستند، هنگامی که برق می رود توان آنتن دهی ندارند که این موضوع بیشتر برای ایرانسل حس می شد؛ اما مشترکین ایرانسل اعلام کردند که حتی با وصل شدن برق، اینترنت با تاخیر یکی دوساعته متصل می شد.

 

با هم به چند توییت کاربران در این زمینه می پردازیم:

اینترنت ایرانسل دیگه واقعا شورشو در آورده. دائم قطع میشه. تماس گرفتم شاکی بشم اپراتور خیلی شیک قضیه رو میندازه گردن قطعی های برق!

 

یه سوال چرا وقتی برق میره و بعد از ۲ ساعت میاد اینترنت ‎ایرانسل نمیاد؟ هر روز ۲ ساعت برق میره ۴ ساعت اینترنت. قبول دارم دکل هاشون برق اضطراری نداره و برق قطع میشه اونا هم از کار میافتن اما چرا وقتی برق میاد تا ۲ ساعت بعدش ‎اینترنت نمیاد؟

 

امروز ششمین روزی هست که ایرانسل اینترنت رو با اختلال مواجه کرده. همراه اول هم اینترنتش اختلال داره ولی در سطح کم‌تر. شما دو تا سرویس دهنده می‌شود توضیح دهید دقیقا مشغول انجام چه کاری هستید؟

 

واقعا با این وضع اینترنت به هیچ کاری نمی‌رسم کاش مشکل مقطع باشه چون هم با اینترنت همراه اول هم ایرانسل امتحان کردم اما بیش‌تر از ده روزه که به هیچ کدوم از کارام نمی‌رسم.

 

ایرانسل رسما آنتن‌هاش رو با دوشاخه زده به برق، به محض رفتن برق اینم قطع میشه

 

منبع : سایت خرید و فروش سیم کارت رندباز
نظرات کاربران