X
همه چیز درباره پیام پیشواز ایرانسل | رندباز

سرویس پیام پیشواز ایرانسل

همه چیز درباره پیام پیشواز ایرانسل

امروزه این اپراتور خدمت دیگری را به نام پیام پیشواز تعریف کرده است که در صورت استفاده از آن،...
تاریخ انتشار: 3 تیر 1400

اپراتور ایرانسل که نخستین بار از سال 1384 آغاز به کار کرد، بعد از گذشت بیش از ربع  قرن به یکی از بزرگترین و شناخته شده ترین اپراتورهای کشور عزیزمان تبدیل گشته و تمام کشور را تحت پوشش خدمات خود دارد. این اپراتور می‌تواند کلیه نیازهای کاربر ازجمله اتصال به اینترنت، تماس، پیامک و .... را پاسخگو باشد. یکی از قابلیت‌های مهم این اپراتور، آهنگ پیشواز است که برای کلیه کاربران قابل استفاده می باشد و کاربر می تواند با یک جستجوی ساده ، نسبت به فعال سازی آن اقدام نماید، همچنین  با استفاده از جست و جوی پیشرفته‌ی آهنگ پیشواز رندباز، کد آهنگ پیشواز ایرانسل مورد نظرتان را به راحتی می‌توانید پیدا و نسبت به فعال‌سازی آن اقدام نمایید.ولی امروزه این اپراتور خدمت دیگری را به نام پیام پیشواز تعریف کرده است که در صورت استفاده از آن، تماس گیرندگان با شما به جای شنیدن آهنگ پیشواز در زمان انتظار تماس یک پیام ، خبر، جمله زیبا و.... که به انتخاب شما باشد را مشاهده  خواهند کرد.

 

مزایای سرویس پیام پیشواز

 

•          مهمترین مزیت استفاده از این سرویس می‌تواند اطلاع رسانی به مخاطبان گوشی همراهتان باشد، چرا که بدون ارسال پیامک به آنها، تنها از طریق پیام پیشواز می‌توانید خبری که مدنظرتان است را به اطلاع آنها برسانید.

•          در حالیکه مخاطب در انتظار پاسخگویی شما می‌باشد، شما می‌توانید با یک پیام، خبر، لطیفه، جمله زیبا و... احساس خود را در آن لحظه با او شریک شوید.

•          در زمان‌هایی که قادر به پاسخگویی نیستید, از این طریق می‌توانید در خصوص وضعیت دسترسی به مخاطب اطلاع رسانی کنید.

 

امکانات سرویس پیام پیشواز

 

•          تعریف لیست مجاز: بدین گونه که کاربر می‌تواند یک لیست از افرادی که مایل است پیام پیشواز را مشاهده کنند؛ تعریف کرده تا این پیام فقط برای آنها نشان داده شود.

•          تعریف لیست غیر مجاز: این لیست شامل افرادی می‌شود که کاربر تمایلی به رویت پیام توسط آنها را ندارد و پیام برای آنها قابل مشاهده نمی باشد.

 

نحوه فعال سازی سرویس پیام پیشواز

 

برای فعال سازی این سرویس سه روش وجود دارد:

1.        ارسال پیامک عدد 1 به 8585

در این روش کاربر، تنها سرویس پیام پیشواز را فعال می‌کند و به صورت پیش فرض متن "شب و روز شما بخیر"به عنوان پیام پیشواز نمایش داده می شود، البته کاربر می تواند حداکثر تا 30 بار نسبت به تغییر محتوای پیام پیشواز خود اقدام نماید که باید برای این کار  متن مورد نظر خود را بعد از علامت # به شماره 8585 ارسال کند. هزینه عضویت در این سرویس 450 تومان می باشد که ماهانه از حساب کاربر کسر می گردد.

اگر کاربر تمایل به فعال کردن بسته‌های از پیش تعریف شده پیام پیشواز( عاشقانه و شعر) باشد، می‌‌تواند از یکی از روش‌های زیر استفاده کند :

 

2.        ارسال پیامک شماره دستور مربوط به 8585

با استفاده از این روش، کاربر هم عضو سرویس پیام پیشواز شده و هم بسته مورد نظر برایش فعال می‌گردد. در صورتی که کاربر با استفاده از روش اول عضو سرویس پیام پیشواز شده باشد با ارسال کد دستوری مورد نظر، بسته مربوطه فعال می‌گردد؛ ولی اگر پیش از این عضو سرویس نشده باشد، با ارسال کد دستوری همزمان عضو سرویس شده و بسته نیز فعال می گردد. هزینه فعال سازی بسته 100 تومان می باشد.( هزینه بسته+ هزینه سرویس=550) شماره‌های کد دستوری در جدول زیر قابل مشاهده می‌باشد. برای مثال ارسال کد R11 به 8585، بسته شعر نو را برای کاربر فعال می کند و محتوای این بسته برای مخاطبان قابل مشاهده است. برای مشاهده محتوای هر بسته لازم است کاربر کد دستوری آن بسته را بعد از Q  به 8585 پیامک کند.

 

3.        از طریق کد دستوری #8585 *

یکی دیگر از روش‌هایی که کاربران می‌توانند همزمان عضو سرویس شده و بسته پیام نیز برایشان فعال گردد، شماره گیری کد USSD  می باشد ، که اگر کاربر علاقه مند به تغییر متن پیام پیشواز نیز باشد با شماره گیری کد #8585*  یا پیامک کد دستور به 8585 می تواند نسبت به تغییر آن اقدام کند. برای تغییر متن نیز تنها هزینه بسته (100 تومان) از حساب کاربر کسر می گردد.

 

محتوا بسته‌های سرویس پیام پیشواز

 

 

سرویس
 

نمونه محتوا بسته بسته شماره دستور

پیام پیشواز
 

مشترک گرامی عضویت شما در سرویس پیام پیشواز با موفقیت لغو گردید.

لغوسرویس  L

پیام پیشواز
 

پرسپوليس يعني هواداران عاشق داشتن پرسپوليس يعني گل سرخ و شقايق کاشتن

پرسپولیس  R۴

پیام پیشواز
 

شب و روزتان بخیر

پیام پیشواز/ کارت ویزیت ماهانه  ۱

پیام پیشواز
 

شب و روزتان بخیر

پیام پیشواز هفتگی ۷

پیام پیشواز
 

” برای زیستن دو قلب لازم است، قلبی که دوست بدارد قلبی که دوستش بدارند (شاملو)”

شعرنو  R۱۱

پیام پیشواز
 

ابي يعني شور يعني زندگي/ابي يعني مردي و مردانگي

استقلال

پیام پیشواز
 

💕”پایان شب من باش چون جای درنگی نیست جز عشق برای ما پایان قشنگی نیست (سید مهدی موسوی)”💕 

عاشقانه  R۱۲

پیام پیشواز
 

بخل، ننگ و ترس نقصان است. و تهیدستی، مرد زیرک را در برهان کند[ ضعیف] می سازد. (نهج البلاغه/ حکمت ۳)

سخنان امام علی (ع) R۱۱۰

پیام پیشواز
 

🌸خوشبختی یک سفر است نه یک مقصد هیچ زمانی بهتر از همین لحظه برای شاد بودن وجود ندارد🌸

جمله‌های ناب R۱۰

پیام پیشواز
 

😂دنبال نیمه گمشدتون نگردید، بعضی هام مثل ما لنگه به لنگه ن!😂 طنز R۱۳

پیام پیشواز
 

  

(متغیر بر اساس مناسبت) سلام برتو ای مطلع فجر! ای سپیده سحر ای انفجار نور، خوش‏آمدی. دهه فجرمبارک . . .

مناسبتی

پیام پیشواز
 

🌃شب و روزتان پر از لطف خدا 🌅

رسمی

 

تغییر پیام پیشواز پیش فرض

 

همانطور که تاکنون بیان شد در صورتی که عضو پیام پیشواز ایرانسل باشید، یک پیام پیش فرض به عنوان پیام پیش فرض برای مخاطبان ایرانسلی شما در هنگام تماس قابل مشاهده است. حال اگر شما بخواهید پیام جدیدی را به عنوان پیام پیشواز پیش فرض خود داشته باشید ، لازم است مراحل زیر را دنبال کنید :

ابتدا به صفحه " پروفایل شخصی من" رفته و در منوی سمت چپ ؛ روی لینک " پیام پیشواز فعلی" کلیک کرده تا وارد صفحه تنظیمات شوید.

در صفحه تنظیمات در قسمت " متن پیام مورد نظر" متن پیشواز مورد نظر خود را تنظیم و سپس روی دکمه " تغییر" کلیک کنید تا تغییرات ذخیره شود.

 

تغییر تنظیمات پیام پیشواز اختصاصی

 

در صورتی که حتی یکبار پیام پیشواز پیش فرض را تغییر داده اید و می‌خواهید این متن را بار دیگر تغییر دهید باید مراحل ذیل را دنبال کنید:

در صفحه " پروفایل شخصی من" در سمت چپ روی لینک "تنظیمات پیام" کلیک کنید، در این صفحه در قسمت " موارد موجود" نشانگر را روی پیام پیشوازی که قصد تغییر آن را دارید حرکت دهید تا گزینه " ویرایش" یا " حذف" دیده شود.

 

تنظیم پیام پیشواز اختصاصی برای کاربر یا کاربران خاص

 

در صورتی که مایلید برای یک یا چند کاربر( حداکثر 10 کاربر) یک پیام پیشواز اختصاصی تعریف کنید، ابتدا باید وارد پورتال پیام پیشواز شوید که با وارد کردن شماره تلفن همراه  خود به عنوان نام کاربری و رمز ورود  e-Care  این کار امکان پذیر است ( در صورتی که رمز عبور e-Care  را فراموش کردید یک پیامک بدون متن به 130 بفرستید). در صورتی که از قبل سرویس پیام پیشواز را فعال کرده باشید پس از ورود به پورتال صفحه تنظیمات پیام را مشاهده خواهید کرد که برای تنظیم پیام پیشواز اختصاصی باید این مراحل را سپری کنید:

از منوی بالای صفحه روی " پروفایل شخصی من " کلیک کنید و از زیر منوی "پروفایل شخصی من " در سمت چپ در قسمت " تنظیمات پیام " کلیک کنید تا وارد تنظیمات پیام شوید.

در صفحه "تنظیمات پیام " دو گزینه می‌بینید : " تنظیمات روزانه  " و " تنظیمات هفتگی ". در صورتی که تمایل دارید پیام پیشواز طی روزهای مشخصی برای دوستانتان نمایش داده شود از گزینه" تنظیمات روزانه " استفاده کنید ولی اگر می‌خواهید پیام پیشوازتان برای یک یا چند روز خاص از هفته برای دوستانتان ارسال شود"  تنظیمات هفتگی " را انتخاب کنید .

پس از انتخاب نوع تنظیمات روزانه یا هفتگی در قسمت "نوع گیرنده " "کاربران خاص " را انتخاب کنید.

حال در قسمت "دریافت کننده" شماره موبایل کاربر یا کاربرانی را که می‌خواهید این پیام را مشاهده کنند وارد کرده و با کلیک روی دکمه " اضافه" شماره را به لیست دریافت کنندگان اضافه کنید .

سپس در قسمت" محتوا" متن مد نظر خود را وارد کرده و با کلیک روی دکمه " ثبت" آن را ثبت نهایی نمایید.

در پایان می‌توانید برای مشاهده تنظیمات انجام شده ؛ در قسمت " موارد موجود " لیست تنظیمات را مشاهده کنید .

 

مدیریت مخاطبین در پورتال پیام پیشواز

 

صفحه ای به نام " مدیریت مخاطبین" در پورتال پیام پیشوازایرانسل موجود می‌باشد که در واقع دفترچه تلفنی را برای کاربران فراهم کرده است که با کمک آن می توانند گروهی از مخاطبین تشکیل دهند یا لیست مخاطبین خود را اضافه ، حذف، یا ویرایش کنند . برای ورود به این صفحه کاربر باید از منوی بالای صفحه" پروفایل شخصی من " را باز کند و برای اضافه کردن مخاطب مراحل زیر را دنبال کند:

از منوی سمت چپ .روی لینک "مدیریت مخاطبان " کلیک کند.

بعد از باز شدن صفحه مخاطبان دکمه "اضافه کردن" را انتخاب کند.

سپس شماره مخاطبان را وارد کرده و برای ذخیره روی دکمه "ثبت" کلیک کند.

در صورتی که شما علاقمند به وارد کردن شماره‌های بیشتر هستید، در قسمت پایین سمت چپ عنوان " استمرار افزودن" را انتخاب کنید.توجه داشته باشید  که با استفاده از فرم مخاطبان حداکثر 15 مخاطب را می‌توانید اضافه کنید که در نهایت شما قادر خواهید بود حداکثر 300 مخاطب و 20 گروه مخاطبان ایجاد کنید.

 

حذف مخاطب

 

برای حذف نام یک مخاطب کافیست روی نشان حذف جلوی نام آن مخاطب کلیک کنید. برای حذف نام چند مخاطب نیز ، ابتدا باید آنها را انتخاب کرده و سپس دکمه "حذف " را بزنید.

 

تغییر نام و گروه مخاطب

 

گزینه "ویرایش"  برای تغییر نام یک مخاطب یا تغییر گروه مخاطب مورد استفاده قرار می‌گیرد که در نهایت بعد از انجام  تغییرات باید جهت ذخیره تغییرات ایجاد شده از دکمه "ثبت" استفاده کنید.

علاوه بر این با  دکمه "تغییر گروه" می‌توانید گروهی از مخاطبان خود را انتخاب کرده و گروه مخاطبان آنها را به گروهی دیگر تغییر دهید.

 

ایجاد گروه مخاطبان

 

برای ایجاد یک گروه از مخاطبان ، کاربر باید این مراحل را انجام دهد :

از منوی سمت چپ روی لینک " مدیریت مخاطبان" کلیک کرده تا صفحه مخاطبان باز شود

لینک " مدیریت گروه" را کلیک کنید.

در صفحه باز شده، دکمه "اضافه کردن گروه" را انتخاب کرده و نام گروه را انتخاب و برای ذخیره نام گروه روی "تأیید" کلیک کنید.

 

حذف گروه مخاطبان

 

اگر قصد حذف کردن گروهی که از قبل ساخته‌اید را دارید، باید وارد صفحه مدیریت مخاطبان شده و روی نشانه "حذف" کلیک کنید. توجه داشته باشید در زمان حذف گروه با انتخاب "حذف همزمان افراد داخل گروه" تمام مخاطبان گروه نیز حذف خواهند شد. در غیر اینصورت، گروه انتخابی حذف شده ولی مخاطبان در لیست "بدون گروه" باقی می‌مانند.

 

تنظیم پیام پیشواز برای ساعات مختلف

 

این ویژگی هیجان انگیز این امکان را به کاربر میدهد که در بازه‌های زمانی متفاوت ، پیام‌های پیشواز مختلفی را تنظیم کند و پیام پیشواز مدنظر فقط در زمانی که کاربر تعیین می‌کند نمایش داده شود. برای استفاده از این ویژگی پس از ورود به صفحه "پروفایل شخصی من" این مراحل را دنبال کنید :

در منوی سمت چپ صفحه ، روی لینک تنظیمات پیام" کلیک کنید.

در صفحه "تنظیمات پیام" در مورد هر دو گزینه "تنظیمات روزانه" یا "تنظیمات هفتگی" می‌توانید برای پیام پیشوازتان محدوده زمانی خاصی را در نظر بگیرید..پس از انتخاب نوع تنظیمات، جهت سفارشی کردن پیام پیشوازتان ،"روز " و "محدوده زمان" دلخواهتان را انتخاب کنید.

"محدوده زمان" به سه روش قابل انتخاب می‌باشد : اول با انتخاب و تایپ زمان جدید؛ دوم با استفاده از انتخاب سریع (Quick Selection)و روش سوم با تایپ زمان به صورت مستقیم در کادر .

 

تغییر نام گروه

 

برای تغییر نام گروهی که از قبل ساخته اید ، فقط کافیست در صفحه مدیریت مخاطبان از گزینه ویرایش استفاده کنید.

 

 

منبع :‌سایت خرید و فروش آنلاین سیم‌کارت رندباز
نظرات کاربران