X
آشنایی با سیم‌کارت‌های eSIM | رندباز

همه چیز درباره سیم‌کارت‌های eSIM

آشنایی با سیم‌کارت‌های eSIM

پس از عرضه شدن آیفون 10 و آیفون 10 اس مکس به بازار و بهره‌مندی این دو گوشی هوشمند از سیمکارت‌های ای‌سیم،..
تاریخ انتشار: 13 خرداد 1300

پس از عرضه شدن آیفون 10 و آیفون 10 اس مکس به بازار و بهره‌مندی این دو گوشی هوشمند از سیم‌کارت‌های ای‌سیم، مخاطبان درصدد شناخت بیشتر این سیم‌کارت‌ها برآمدند و تولیدکنندگان نیز از این تکنولوژی جدید استقبال کردند.

واژه‌ی ای‌سیم Esim  مخفف عبارت Embedded Subscriber Identity Module بوده و به معنای سیم‌کارت قابل ادغام است. این فناوری نوظهور، در واقع به این ترتیب عمل می‌کند که سیم‌کارت بخشی جدایی ناپذیر از برد اصلی گوشی می‌شود. بنابراین دیگر نمی‌توان آن را از موبایل خارج نمود یا تعویض کرد و اپراتورها در کشور‌های گوناگون به طریقی تازه از آن‌ها پشتیبانی خواهند کرد.

البته به نظر می‌رسد آیفون‌های 10 و 10 اس مکسی که در بازار چین عرضه شده‌اند؛ از سیم‌کارت‌های معمولی و فیزیکی برخوردارند و تفاوتی با گوشی‌های هوشمند پیش از خود ندارند. هرچند که همین دو مدل موبایل در سایر کشورها از یک سیم کارت معمولی و یک ای‌سیم بهره می‌برند. باید گفت که این فناوری هنوز آنقدر هم گسترده نشده و تنها کشورهایی از قبیل اتریش، کانادا، کرواسی، جمهوری چک، آلمان، مجارستان، هند، اسپانیا، انگلیس و ایالات متحده آمریکا از این سرویس نوظهور پشتیبانی می‌کنند و فقط کاربران ساکن این کشورها می‌توانند از نسخه‌ی دارای ای‌سیم آیفون 10 و 10 اس مکس استفاده کنند. البته لازم به ذکر است که بر اساس گزارش‌های به دست آمده؛ سایر کشورها هم از این تکنولوژی و تحول استقبال کرده‌اند و در پی آنند تا بتوانند از این سرویس پشتیبانی و استفاده کنند.

از مهم‌ترین مزایایی که استفاده از این سیم کارت‌های ای‌سیم به دنبال دارد؛ آن است که طراحان و تولیدکنندگان دیگر مجبور نیستند تا یک فضای جداگانه برای سیم‌کارت فیزیکی در نظر بگیرند و به این ترتیب می‌توانند با اختیار عمل و خلاقیت بیشتری به طراحی گوشی‌های هوشمند بپردازند. به این ترتیب از این پس شاهد موبایل‌هایی با طراحی جذاب‌تر و زیباتر هم‌چنین کناره‌های باریک‌تر و نازک‌تر خواهیم بود.

به علاوه راه‌اندازی سیم‌کارت هم در مدت زمان کوتاهی انجام خواهد شد و هم‌چنین برای اطمینان از درستی عملکرد سیم کارت، نیازی به تماس گرفتن با دیگری نخواهد بود!

یکی دیگر از مزایای قابل توجه سیم‌کارت‎‌های ای‌سیم، مربوط به کاربرانی است که به طور مداوم در سفر و جا‌به‌جایی میان کشورهای مختلف هستند. در این شرایط مشترکین دیگر نیازی به خرید سیمکارت مخصوص کشور مورد نظر و پرداخت مبالغ چشمگیر را نخواهند داشت. به علاوه از تولید سیم‌کارت‌های فیزیکی نیز جلوگیری می‌شود و اپراتورها نیز از پرداخت هزینه‌های سنگین این فرایند معاف خواهند شد.

بنابر همه‌ی نکاتی که ذکر شد، سیم‌کا‌رت‌های ای‌سیم به کاربران و تولیدکنندگان کمک‌های بسیاری خواهد کرد. سیم‌کارت ای‌سیم هر دوی این گروه‌ها را از پرداخت هزینه‌های گزاف برای تهیه و تولید سیم‌کارت‌های فیزیکی معاف خواهد کرد و همینطور در جهت حفظ محیط زیست نیز مفید واقع خواهد شد. با برخورداری از ای‌سیم، کافی است موقعیت جغرافیایی خود را تعیین کنید و از خدمات پشتیبانی سیم‌کارت خود بهره‌مند شوید.

 

منبع : سایت خرید و فروش سیم‌کارت رندباز