X
چگونه مخاطبین را از گوشی به سیم کارت انتقال دهیم؟ | رندباز

نحوه انتقال مخاطبین از گوشی به سیم کارت

چگونه مخاطبین را از گوشی به سیم کارت انتقال دهیم؟

سیم کارت‌ها به راحتی از دستگاهی به دستگاه دیگر منتقل می‌شوند و در صورت تعویض گوشی تلفن، شماره‌های مخاطبین‌تان از دست نرفته و...
تاریخ انتشار: ‌11 بهمن 1399

اطلاعات گوشی‌ موبایل هر شخص ارزشمندترین بخش این دستگاه‌ها به‌شمار می‌آیند؛ از تصاویر و یادداشت‌ها گرفته تا شماره‌های افرادی که به طرق مختلف با آن‌ها در تماس هستیم. این اطلاعات بنا به ترجیح هرکس ممکن است به طور عمده در حافظه داخلی و یا حافظه جانبی ذخیره گردند. امروزه عکاسی، سرگرمی، جستجو در اینترنت و ... همه از جمله کاربردهای متعدد گوشی‌های هوشمند می‌باشند؛ با این وجود، همچنان برقراری تماس و در ارتباط بودن با سایرین اصلی‌ترین کاربرد گوشی‌های همراه هستند؛ به همین خاطر، شماره و سایر اطلاعات مخاطبین را می‌توان پراهمیت‌ترین اطلاعات یک تلفن همراه به‌حساب آورد.

آیا می‌دانستید سیم کارت‌ های همراه اول، ایرانسل و رایتلی که از آن‌ها استفاده می‌کنید، بهترین و مطمئن‌ترین فضا برای ذخیره مخاطبین گوشی همراه‌تان است؟ سیم کارت‌ها به راحتی از دستگاهی به دستگاه دیگر منتقل می‌شوند و در صورت تعویض گوشی تلفن، شماره‌های مخاطبین‌تان از دست نرفته و به صورت تمام و کمال به گوشی جدید انتقال پیدا می‌کنند. اگر هنوز اطلاعات مخاطبین خود را بر روی حافظه تلفن همراه دارید، پیشنهاد می‌کنیم با خواندن ادامه مطلب و یادگیری طریقه انتقال مخاطبین گوشی به سیم کارت همراه اول، ایرانسل و یا رایتل، دیگر نگران از دست دادن شماره مخاطبین خود نباشید.

 

مراحل منتقل کردن مخاطبین از گوشی به سیم کارت                                      

 

 

در ابتدا وارد برنامه مخاطبین یا همان Contacts شوید. برای این که به گزینه مدیریت مخاطبین دسترسی داشته باشید، همانند تصویر بر روی سه خط مشخص شده کلیک کنید. توجه داشته باشید این تصاویر و گزینه‌های ذکر شده مربوط به گوشی‌ سامسونگ هستند و ممکن است در سایرگوشی‌ها متفاوت باشد.

 

 

 

در منویی که باز می‌شود، وارد قسمت مدیریت مخاطبین (Manage Contacts) شوید

 

 

سپس گزینه Move contacts را انتخاب کنید که امکان انتقال مخاطبین را برای شما فراهم می‌سازد

 

 

 

در این مرحله، لازم است فضایی را که اطلاعات مخاطبین در حال حاضر در آن قرار دارد انتخاب کنید. از آنجایی که هدف انتقال این اطلاعات از گوشی به سیم کارت است، در این بخش گزینه Phone را انتخاب کنید.

 

 

 

در قسمت بعد می‌توانید مخاطبانی که قصد انتقال آن‌ها را به سیم کارت دارید انتخاب کرده و یا با کلیک بر روی گزینه All، این تغییرات را شامل تمامی مخاطبان نمایید. برای ادامه روند انتقال گزینه Done را لمس کرده و وارد مرحله بعد شوید. 

 

 

 

 

حال در این قسمت مقصد نهایی مخاطبین را (گزینه SIM 1) مشخص کنید. چنانچه تلفن همراه‌تان قابلیت گنجایش دو سیم کارت را داشته باشد، گزینه انتقال مخاطبین به سیم کارت دوم نیز پیش روی شما خواهد بود.   

 

 

 

در فرایند منتقل نمودن مخاطبان به سیم کارت، احتمال این که سایر اطلاعات جانبی آن‌ها نیز از دست برود وجود دارد. همچنین، محدودیت کاراکتر (حروف) برای اسامی در سیم کارت باعث می‌گردد اسامی طولانی به طور خودکار کوتاه شوند. با طی نمودن مرحله قبلی، پیامی به صورت هشدار نمایش داده می‌شود که این دو مورد را به شما یادآوری می‌کند. چنانچه با موارد ذکر شده مشکلی ندارید برای ادامه، گزینه Continue را انتخاب کنید. 

 

 

 

 

در آخرین مرحله، با کلیک بر گزینه Move انتقال مخاطبین از گوشی موبایل به سیم کارت آغاز می‌شود.

 

با انجام تمامی این مراحل، هنگام تعویض دستگاه تلفن خود و جابه‌جایی سیم کارت، اطلاعات مخاطبین‌تان به صورت کامل به دستگاه جدید منتقل شده و دیگر لازم نیست نگران از دست رفتن شماره‌های اطرافیان خود باشید.

 

 

 

منبع: سایت خرید و فروش سیم کارت رندباز