X
نحوه حذف آهنگ پیشواز در اپراتورهای مختلف | رندباز

چرا مشترکین می خواهند این سرویس را حذف نمایند؟

نحوه حذف آهنگ پیشواز در اپراتورهای مختلف

در سرویس آهنگ پیشواز بعد از فعال سازی آهنگ پیشواز، فرد تماس گیرنده به جای شنیدن صدای بوق معمولی، محتوای صوتی انتخاب شده را می شنود..
تاریخ انتشار: 25 خرداد 1402

سرویس آوای انتظار به عنوان یکی از پرطرفدارترین و متفاوت ترین خدمات ارائه شده از سوی اپراتورها، از همان روزهای اولیه عرضه از سوی اپراتور ایرانسل برای کلیه مشترکین سیم کارت دائمی و اعتباری خاص و منحصر بفرد بود؛ زیرا با ایجاد شرایط حق انتخاب یک آوای دلنشین و مورد پسند به جای صدای بوق انتظار، فرصتی استثنایی را در اختیار کاربران قرار می داد تا آنها بتوانند بدین وسیله خاص بودن خود را به دیگران نشان دهند.

سرویس آوای انتظار به عنوان یک جایگزین جذاب و هیجان انگیز برای زنگ های خسته کننده و ملال آور، سرویسی است که با هر نوع گوشی ( ساده یا پیشرفته ) بر روی سیم کارت نصب شده و احتیاجی به تنظیمات خاص و یا گوشی هوشمند ندارد. آنچه که این سرویس را به یکی از پرکاربردترین و مفید ترین سرویس و خدمات تبدیل کرده است، احترامی است که به سلیقه مخاطب گذاشته شده و تقریبا برای هر نوع سلیقه، آهنگ و موسیقی در نظر شده است.

 

چرا مشترکین می خواهند این سرویس را حذف نمایند؟

در سرویس آهنگ پیشواز بعد از فعال سازی آهنگ پیشواز، فرد تماس گیرنده به جای شنیدن صدای بوق معمولی، محتوای صوتی انتخاب شده را می شنود. این محتوای صوتی که می تواند آهنگ های مختلف موسیقی، نواهای مذهبی، سخنرانی و... باشد، کاملا بنا به سلیقه مخاطب خواهد بود. این محتواهای سلیقه ای و متنوع معمولا بر اساس حالات روحی کاربر انتخاب میشوند، مثلا آهنگ های ملایم برای روزهای آرام، آهنگ های پرانرژی برای روزهای شاد و گزیده های سخنرانی برای لحظات عارفانه وحتی عاشقانه.

درست است که انتخاب آگاهانه و آزادانه نوع آهنگ پیشواز یکی از اصلی ترین دلایل محبوبیت این سرویس است، ولی برخی کاربران برای ایجاد تنوع و یا کاهش هزینه ها تمایل دارند؛ این سرویس را حذف کنند. علاوه بر این برخی مشترکین اپراتورها معتقدند که این سرویس بدون اطلاع آنها، از سوی اپراتورها فعال شده است که علاوه بر بحث هزینه، دردسرهایی را نیز برای آنها ایجاد نموده است.

به همین خاطر در این مطلب نحوه غیر فعال سازی این سرویس را برای مشترکین سیم کارت دائمی و اعتباری همراه اول، ایرانسل و رایتل بیان می کنیم تا در صورت وجود چنین مشکلی، خودشان به راحتی نسبت به حذف این سرویس اقدام نمایند:

 

نحوه غیر فعال سازی سرویس آهنگ پیشواز در اپراتور همراه اول

سرویس آهنگ پیشواز در اپراتور همراه اول تحت عنوان سرویس آوای انتظار در اختیار مشترکین قرار می گیرد و مشترکین سیم کارت دائمی و اعتباری همراه اول می تواننند با استفاده از روش های ذیل نسبت به غیر فعال سازی آن اقدام نمایند:

1.     ارسال پیامک

در این روش مشترکین باید عدد 5 را به شماره 8989 پیامک نمایند تا سرویس آوای انتظار را غیر فعال سازند.

2.     استفاده کد دستوری

مشترکین سیم کارت های دائمی و اعتباری همراه اول می توانند با شماره گیری کد دستوری  # 223 * 10 * ( ستاره 10 ستاره 223 مربع ) این سرویس را لغو نمایند. 

3.     استفاده از تلفن گویا

مشترکین همراه اول می توانند با برقراری یک تماس تلفنی رایگان با شماره 9990 این سرویس را غیر فعال سازند. بعد از برقراری تماس، مشترک باید برای چند بار متوالی عدد 2 را شماره گیری کند تا در نهایت سرویس را غیر فعال گردد.

( کلید 2 برای دریافت منوی سرویس های ویژه، کلید 2 برای دریافت سرویس،کلید شماره 2 برای دریافت منوی غیر فعال سازی سرویس،کلید شماره 2 برای ثبت نهایی درخواست غیر فعال سازی سرویس)

 

نحوه غیر فعال سازی سرویس آهنگ پیشواز در اپراتور ایرانسل

اپراتور ایرانسل به عنوان اولین اپراتور ارائه دهنده سرویس آهنگ پیشواز، این سرویس را تحت همین عنوان در اختیار مشترکین سیم کارت دائمی و اعتباری خود قرار می دهد. البته سرویس آهنگ پیشواز ایرانسل از امکانات خاص و بی نظیری مانند امکان پخش آهنگ های مختلف برای تماس گیرندگان متفاوت، امکان پخش چند آهنگ به صورت تصادفی و امکان پخش آهنگ طبق زمان بندی تعیین شده توسط کاربر برخوردار است.

در هر صورت اگر مشترک سیم کارت دائمی و اعتباری ایرانسل هستید و تمایل دارید این سرویس را غیر فعال سازید؛ در صورتی تمایل می توانند به صورت دائمی یا موقت، نسبت به انصراف از خدمات آهنگ پیشواز اقدام نمایند. برای حذف کلی چند آهنگی پیشواز ایرانسل مشترک باید کد ENS را به شماره 7575 ارسال کند؛ ولی اگر کاربران تمایل دارند به صورت موقت این سرویس را غیر فعال سازند باید کد GHF را به شماره 7575 ارسال کنند.

 البته اگر مشترک از کد آهنگ آوای انتظار خود اطلاع داشته باشد، می تواند عبارت HZ را به همراه کد آهنگ به شماره 7575 ارسال نماید تا این سرویس برای او غیر فعال گردد. برای این کار لازم است ابتدا حروف HZ را با حروف بزرگ تایپ کرده و سپس در ادامه و بدون فاصله کد آهنگ را تایپ نمایید. مانند HZ10001000

 

دستورهای پر کاربرد در سرویس آهنگ پیشواز ایرانسل

عملیات شکل دستور مثال
خرید آهنگ کد آهنگ 100100
غیر فعال سازی موقت سرویس آهنگ پیشواز GHF GHF
غیر فعال سازی دائمی سرویس آهنگ پیشواز ENS ENS
فعال سازی ( در صورت غیر فعال بودن) FA FA
حذف تمام تنظیمات شما برای یک آهنگ پیشواز خاص کد آهنگ ( فاصله ) HT 100100 HT

 

نحوه غیر فعال سازی سرویس آهنگ پیشواز در اپراتور رایتل

اپراتور رایتل به عنوان سومین اپراتور فعال در کشور، سرویس آوای انتظار پر طرفدار خود را تحت عنوان سرویس راینواز در اختیار مشترکین سیم کارت  دائمی و اعتباری رایتل قرار می دهد. در سرویس راینواز رایتل تنوع بی نظیری از موسیقی های کلاسیک، سنتی، پاپ، متن فیلم، سریال و ... وجود دارد که مشترکین می توانند با توجه به علاقه و سلیقه خود، راینواز مورد نظر خود را جستجو و انتخاب نمایند.

مشترکین سیم کارت های رایتل خدمات مربوط به آهنگ پیشواز را می توانند در سرویس راینواز رایتل دریافت نمایند که در صورت تمایل به لغو این سرویس، مشترکین باید کد OFF RBT  را به شماره 2020 پیامک نمایند.

البته علاوه بر همه روش های ذکر شده، اپلیکیشن های پر کاربرد همراه من، ایرانسل من و رایتل من نیز در اختیار مشترکین سیم کارت دائمی و اعتباری کلیه اپراتورها قرار دارد تا در صورت تمایل نسبت به فعال یا غیر فعال سازی سرویس آوای انتظار خود اقدام نمایند.

 

منبع : سایت خرید و فروش سیم کارت رندباز