X
تعرفه ویژه رومینگ 1402 برای مشترکین ایرانسل | رندباز

سرویس رومینگ بین الملل ایرانسل در نوروز 1402

تعرفه ویژه رومینگ 1402 برای مشترکین ایرانسل

یکی از امکانات قابل استفاده در سفرهای خارجی، قابلیت بهره مندی از تلفن همراه برای ارسال یا دریافت صوت و دیتا هنگام مسافرت خارج از محدوده جغرافیایی تحت پوشش شبکه اپراتور کشور مبدا..
تاریخ انتشار: 5 فروردین 1402

سفر در ایام نوروز به عنوان یکی از بهترین زمان ها برای مسافرت های خانوادگی، برای همگان جذاب و دوست داشتنی می باشد. برنامه ریزی برای این سفر مانند هر سفر نوروزی دیگر، باید از روزهای قبل از شروع تعطیلات نوروز، آغاز می شود. زیرا شناخت و مدیریت بهتر ملزومات سفر می تواند شرایط را برای لذت بیشتر و هزینه کمتر فراهم نماید.

در  حال حاضر هزینه های ارتباطی هر سفر، به عنوان یک بخش مهم و تاثیر گذار مورد توجه همه مسافران بوده و لازم است؛ قبل از سفر در مورد نوع و نحوه این ارتباط تصمیم گیری های لازم انجام شود. یکی از امکانات قابل استفاده در سفرهای خارجی، قابلیت بهره مندی از تلفن همراه برای ارسال یا دریافت صوت و دیتا هنگام مسافرت خارج از محدوده جغرافیایی تحت پوشش شبکه اپراتور کشور مبدا، با استفاده از شبکه های تلفن همراه کشور مقصد است که به آن سرویس رومینگ بین الملل می گویند.

برای برقراری این سرویس، اپراتورهای داخلی کشور مبدا با اپراتورهای خارجی مذاکره می کنند و قراردادی منعقد می کنند تا اپراتور خارجی در ازای دریافت هزینه ای به کاربران اپراتور داخلی سرویس ارائه دهند. پس در سفر خارجی، مشترک با فعال سازی سرویس رومینگ بین الملل به برج های مخابراتی اپراتورهای کشور مقصد متصل شده و از خدمات آنها استفاده می نماید.

 

سرویس رومینگ بین الملل ایرانسل در نوروز 1402

اپراتور ایرانسل به عنوان اولین اپراتور دیجیتال در کشور، در روزهای پایانی اسفند بسته های ویژه ای جهت سرویس رومینگ بین الملل مسافران نوروزی در نظر گرفته است که امکان بهره مندی از آنها برای کلیه مشترکین سیم کارت دائمی ایرانسل و سیم کارت اعتباری ایرانسل فراهم می باشد.

فعال سازی سرویس رومینگ بین الملل به عنوان یکی از گزینه های روی میز، برای مشترکینی که قصد سفر به کشورهای خارجی را دارند، با وجود منفعت های فراوان همواره پر هزینه و گران بوده است. اپراتور ایرانسل این بار با هدف کاهش هزینه های مشترکین خود، این سرویس را برای مسافران بعضی از کشورها ارزان تر از همیشه در نظر گرفته است.

 

بسته ویژه رومینگ بین الملل عراق در نوروز 1402

هر چند که روشن کردن گوشی و دریافت پیامک در تعرفه رومینگ بین الملل تمام اپراتورها، رایگان می باشد. ولی استفاده از خدمات رومینگ بین الملل هزینه هایی را برای مسافران رقم خواهد زد که گاها بسیار قابل توجه و زیاد می باشد.

به طور کلی تعرفه رومینگ بین الملل، بسته به کشور مقصد و اپراتور انتخابی و امکاناتی که ارائه می کنند، متفاوت خواهد بود، ولی اپراتورها معمولا تلاش می کنند تا این تعرفه ها را با ایجاد شرایط خاص متعادل تر نموده و با ارائه بسته های ویژه که از شرایط بسیار مطلوبی برخوردارند، هزینه های ارتباطی  مسافران نوروزی را کاهش دهند.

عراق به عنوان یکی از همسایه های غربی ایران مقصد بسیاری از مسافران در ایام نوروز می باشد. مسافران این سفر زیارتی می توانند در صورت تمایل از بسته ویژه رومینگ بین الملل ایرانسل در عراق استفاده نمایند که به شرح ذیل می باشد:

 

مدت اعتبار حجم بسته قیمت کد دستوری
10 روزه 10 گیگابایت اینترنت 100 هزار تومان # 1 *3* 1111*

 

بسته های رومینگ بین الملل ویژه سایر کشورها در نوروز 1402

علاوه بر بسته ویژه رومینگ عراق، اپراتور ایرانسل بسته های ویژه دیگری نیز برای مشترکین سیم کارت دائمی و اعتباری خود که قصد سفر به دیگر کشورهای دنیا را دارند؛ در نظر گرفته که در 49 کشور دنیا از جمله: ترکیه، امارات، آلمان، چین، ارمنستان، فرانسه، ایتالیا، روسیه، آذربایجان و ... قابلیت فعال سازی و بهره مندی را دارند.

شرایط بسته های ویژه دور دنیا در اپراتور ایرانسل:

مدت اعتبار حجم بسته قیمت کد دستوری
7 روزه 75 مگابایت اینترنت 50 هزار تومان # 2 * 2 *3* 1111 *
7 روزه 150 مگابایت اینترنت 90 هزار تومان # 3 * 2 *3* 1111 *
7 روزه 300 مگابایت اینترنت 170 هزار تومان # 4 * 2 *3* 1111 *
7 روزه 600 مگابایت اینترنت 290 هزار تومان # 5 * 2 *3* 1111 *
7 روزه یک گیگابایت اینترنت 410 هزار تومان # 6 * 2 *3* 1111 *
14 روزه 3 گیگابایت اینترنت 600 هزار تومان # 7 * 2 *3* 1111 *
30 روزه 5 گیگابایت اینترنت 900 هزار تومان # 8 * 2 *3* 1111 *

 

نحوه فعال سازی سرویس رومینگ بین الملل در اپراتور ایرانسل:

در صورتی که قصد خروج از کشور یا مسافرت به منطقه ای خارج از سرویس شبکه اپراتورهای داخلی را دارید و برایتان مهم است که با شماره داخلی خودتان در دسترس باشید، لازم است که از رومینگ بین الملل استفاده کنید.

مشترکین سیم کارت دائمی و اعتباری ایرانسل که قصد سفر های خارجی در ایام نوروز را داشته و میخواهند با فعال سازی سرویس رومینگ بین الملل با دوستان و آشنایان خود در داخل و خارج کشور در ارتباط باشند، لازم است حتما قبل از سفر این سرویس را فعال نمایند.

 

برای استفاده از این سرویس کافی است، مشترک قبل از خروج از کشور سرویس رومینگ بین الملل را به یکی از روش های زیر فعال نماید:

·        مراجعه به اپلیکیشن پرکاربرد ایرانسل من

·        شماره گیری کد دستوری  # 1111 *  ( ستاره 1111 مربع )

با فعال سازی سرویس رومینگ بین الملل، مشترکین سیم کارت دائمی و اعتباری ایرانسل در سفرهای خارجی خود، دیگر نیاز به تهیه سیم کارت کشور مقصد را نداشته و بدور از دردسرهای خرید سیم کارت در این شرایط ارزی، می توانند با همان شماره خود به راحتی با دوستان و آشنایان خود در داخل و خارج کشور در ارتباط باشند.

 

منبع : سایت خرید و فروش سیم کارت رندباز

 
نظرات کاربران