X
شگردهای خرید سیم کارت مشابه با شماره خود | رندباز

خرید سیم کارت همزاد

شگردهای خرید سیم کارت مشابه با شماره خود

در حال حاضر در بیشتر سایت ها و مراکز معتبر خرید و فروش، سیم کارت ها با دسته بندی های مختلف مانند سیم کارت رند، سیم کارت صفر مخابراتی، سیم کارت همزاد و .. وجود دارند که توانستند
تاریخ انتشار: 18 بهمن 1401

تقریبا خرید سیم کارت برای همه افراد یک چالش بزرگ به شمار می آید. زیرا صرف نظر از خرید ارزان و اقتصادی، خرید از یک مرکز معتبر و شناخته شده نیز بسیار مهم و ضروری می باشد. علاوه بر اینها؛ انتخاب یک شماره مناسب هم می تواند به عنوان یک دغدغه مهم ذهن بسیاری از خریداران را به خود مشغول نماید.

هر چند که در حال حاضر در بیشتر سایت ها و مراکز معتبر خرید و فروش، سیم کارت ها با دسته بندی های مختلف مانند سیم کارت رند، سیم کارت صفر مخابراتی، سیم کارت همزاد و .... وجود دارند که توانستند تا حدی این مشکل را برطرف نمایند، ولی لازم است برای خرید سریعتر و آسان تر قبل از مراجعه به این مرکز، با این اصطلاحات آشنا باشید.

به همین خاطر در این مطلب به یکی از جذاب ترین دسته بندی های سیم کارت های موجود در بازار می پردازیم که بسیار پرطرفدار  و محبوب نیز می باشد:

 

سیم کارت مشابه یا همزاد چیست؟

اگر تاکنون برای خرید سیم کارت سری به مراکز خرید و فروش سیم کارت زده باشید؛ قطعا اصطلاح سیم کارت همزاد را شنیده اید. در بازار خرید و فروش سیم کارت ایران، سیم کارتی که از نظر شماره، با اعداد یک شماره سیم کارت دیگر تشابه زیادی داشته باشد، سیم کارت مشابه نامیده می شود.

به طور کلی در این نوع سیم کارت محدودیتی در تعداد ارقام مشابه وجود ندارد؛ ولی اگر هفت رقم آخر یک شماره ( بعد از پیش شماره) با شماره سیم کارت دیگر کاملا مطابقت داشته باشد، دو سیم کارت همزاد خواهند بود. مثلا شماره 09123456891 با شماره 09183456891 همزاد می باشد.

تشابه شماره های دو سیم کارت امکانی است که در همه اپراتورها وجود دارد، ولی این قابلیت در اپراتورهایی که از چندین پیش شماره استفاده می کنند بیشتر است. به همین خاطر در بعضی موارد برای یک شماره، چندین شماره همزاد در همان اپراتور وجود خواهد داشت. البته این امکان در شماره های دو اپراتور متفاوت افزایش می یابد. زیرا در صورتی که هفت رقم بعد از پیش شماره دو سیم کارت از دو اپراتور متفاوت هم یکسان باشند به آنها نیز شماره همزاد گفته می شود. مانند 09124758574 با شماره 09354758574

 

مزایای خرید سیم کارت همزاد چیست؟

سیم کارت های همزاد به دلایل گوناگون مورد توجه اقشار مختلف جامعه می باشند، برخی از این دلایل به شرح ذیل می باشد:

 

·        خاص و منحصر بفرد بودن

سیم کارت های همزاد مانند دوقلوها جذاب هستند و معمولا برخی از افراد تنها به دلیل منحصر بفرد بودن تمایل دارند تا از این شماره ها برای خود و عزیزانشان استفاده کنند. در حال حاضر انتخاب شماره همزاد در بین زوج ها و اعضای خانواده بسیار رایج و متداول می باشد.

 

·        قابلیت به خاطر سپردن

با توجه به این که در جهان امروز، مدیران و صاحبان مشاغل از هر وسیله ای برای ماندگاری در یاد و ذهن مخاطب استفاده می کنند، استفاده از شماره های مشابه به عنوان یک روش هوشمندانه تسهیل کننده این شرایط خواهد شد. اگر قصد گسترش کسب و کار خود را دارید، انتخاب یک شماره جدید از یک اپراتور دیگر که بسیار شبیه به شماره قبلی کسب و کار شما باشد و به راحتی به خاطر سپرده شود، روابط و تماس های شما را تسریع می بخشد.

 

·        اهداف اقتصادی و اجتماعی

برخی مدیران و صاحبان شرکت ها به دلیل ارتباطات کاری زیاد، به دلایل مختلف اقتصادی یا اجتماعی ترجیح می دهند تا از چند اپراتور، سیم کارت مشابه شماره قبلی داشته باشند. این امر می تواند در مورد اعضای یک شرکت یا مجموعه نیز کارآمد باشد و مدیر یک بخش با خرید شماره های مشابه، برقراری تماس و ارتباط با مشتری را تسهیل و تسریع ببخشد.

 

·        تنوع در انتخاب

با توجه به این که شماره های همزاد می توانند مربوط به دو اپراتور مختلف باشند، تنوع قابل ملاحظه ای در انتخاب افراد ایجاد می شود. مثلا یک شماره می تواند مربوط به سیم کارت دائمی همراه اول و شماره دیگر مربوط به سیم کارت دائمی ایرانسل باشد و یا حتی یک شماره مربوط به سیم کارت دائمی همراه اول و شماره دیگر مربوط به سیم کارت اعتباری ایرانسل باشد.

همین تنوع در انتخاب سبب می گردد که افراد با خیال راحت از بین صدها شماره موجود، بهترین و مناسب ترین شماره مخصوص به خودشان را انتخاب نمایند.

 

نحوه خرید سیم کارت همزاد

در حال حاضر هنوز هیچ شرکت یا مجموعه معتبر و صاحب نامی وجود ندارد که امکان جستجوی سیم کارت همزاد را برای متقاضیان ایجاد کرده باشد و تمامی تماس ها یا پیامک هایی که به عنوان پیشنهاد خرید سیم کارت مشابه برای افراد فرستاده می شود به صورت دستی و غیر اتوماتیک می باشد.

با توجه به این که هنوز سرویس برای جستجوی شماره مشابه وجود ندارد و نحوه خرید سیم کارت همزاد در هر اپراتور متفاوت می باشد، اگر تمایل داشتید تا یک سیم کارت همزاد بخرید، می توانید ما را همراهی کنید تا با آنها آشنا شوید:

 

خرید سیم کارت همزاد در اپراتور همراه اول

خرید سیم کارت همزاد در بزرگترین اپراتور کشور، از محدودیت های زیادی برخوردار است. زیرا پیش شماره های این اپراتور خصوصا پیش شماره 0912 که مخصوص سیم کارت دائمی همراه اول می باشد؛ بسیار محدود و پرطرفدار است. به همین خاطر سیم کارت های مشابه در این اپراتور از محدودیت عرضه برخوردارند و شما تنها از بین شماره های محدودی که در سایت این شرکت وجود دارد، می توانید یک شماره را انتخاب و خریداری نمایید.

 در سایت همراه اول معمولا شماره های همزادی که تعداد سه شماره میانی آنها یکی باشد، کمتر از 10 کد می باشد. برای چهار شماره پایانی هم برای هر سر شماره نهایتا 30 مورد یافت می شود.

 

خرید سیم کارت همزاد در اپراتور ایرانسل

اپراتور ایرانسل در اواخر سال 98 طرح فروش سیم کارت های همزاد تحت عنوان شماره طلایی را طراحی کرد که در آن علاقمندان می توانستند شماره مورد نظر خود را با ورود به سایت ایرانسل و از طریق منوی جستجوی شماره، با پیش شماره 0903 تهیه کنند. متن توضیحات شرکت ایرانسل برای شماره طلایی به شرح ذیل بود:

" متقاضیان می توانند شماره دلخواه خود را از بین شماره های طلایی نظیر شماره های مرتب، شماره فعلی تلفن همراه، تلفن ثابت منزل و یا محل کار خود، تاریخ تولد یا ازدواج، یک ردیف شماره های سریالی و پشت سرهم برای اعضای خانواده، دوستان یا همکاران، ترکیب حروف ابجد که مفهوم خاصی را ایجاد می کند، شماره حساب بانکی، شماره ملی، شماره شناسنامه، شماره خودرو و یا هر شماره دلخواه دیگر از ردیف اعلام شده را به دلخواه، به عنوان شماره سیم کارت ایرانسل خود انتخاب کنید."

 

خرید سیم کارت همزاد در اپراتور رایتل

شماره های همزاد در اپراتور رایتل از تنوع قابل ملاحظه ای برخوردار است و علاقمندان می توانند با مراجعه به وب سایت این اپراتور یا مراجعه حضوری به مراکز خرید و فروش سیم کارت رایتل، شماره مورد نظر خود را بدون پرداخت هزینه اضافی خریداری نمایند.

 

پک سیم کارت همزاد چیست؟

پک سیم کارت همزاد که به تازگی از سوی اپراتورها و برخی فروشندگان سیم کارت ارائه می شود، یک روش جذاب و راحت برای فروش شماره های همزاد یا مشابه می باشد. این پک ها که معولا شامل دو یا چهار سیم کارت مشابه می باشد، مناسب افرادی است که می خواهند به راحتی و بدون جستجوی طولانی سیم کارت های مشابه یا همزاد را خریداری نمایند.

 

پشت پرده تماس های فروش سیم کارت همزاد

با توجه به این که در حال حاضر هیچ بانک اطلاعاتی معتبر و کاملی در خصوص شماره های همزاد وجود ندارد، پس تماس های فراوان برای خرید سیم کارت مشابه از از کجا می آید؟

به نظر می رسد برخی از دفاتر با خریداری شماره های نسبتا رند و پرطرفدار مشابه سیم کارت های محبوب 0912 و 0935 توانستند برای خود یک بانک اطلاعاتی گسترده ایجاد کنند و در گام بعدی با تماس با مالکان این سیم کارت ها با یک پیش شماره دیگر، بازاریابی کنند.

البته این افراد این شماره ها را با قیمتی ناچیز و ارزان خریداری نموده و با مبالغ بالا می فروشند. با توجه به این که هیچ نظارتی بر این بازار وجود نداشته و قیمت ها کاملا سلیقه ای و غیر اصولی می باشد؛ توصیه می گردد؛ حتما ابتدا از معتبر بودن مراکز مورد نظر مطمئن شده و سپس اقدام به خرید نمایید.

 

نکات مهم در مورد خرید سیم کارت همزاد

در هر صورت اگر تمایل دارید سیم کارت خود را از دفاتری که با شما تماس می گیرند، خریداری نمایید، حتما به نکات زیر توجه کنید:

·        قبل از اقدام به خرید، از مراکز معتبر خرید و فروش سیم کارت استعلام قیمت شماره ای که به شما معرفی شده است را بگیرید .

·        در صورت مشاهده هرگونه رفتار مشکوک در تمامی مراحل واریز پول و دریافت سیم کارت ؛ بلافاصله خرید را کنسل کرده و با پلیس تماس بگیرید.

·        در هنگام خرید سیم کارت همزاد، توجه داشته باشید که شماره ای که به شما معرفی می گردد، کاملا همزاد باشند. زیرا بسیاری از این افراد به خاطر سودجویی و زیاده خواهی شماره های نزدیک به شماره شما را به عنوان شماره همزاد با قیمتی بسیار بالا معرفی می کنند که اگر هوشیار نباشید، ضرر زیادی خواهید کرد.

 

 

منبع : سایت خرید و فروش سیم کارت رندباز