X
سرویس راینواز، سرویس پیشواز متفاوت برای کاربران رایتل | رندباز

آهنگ پیشواز رایتل در راینواز

سرویس راینواز، سرویس پیشواز متفاوت برای کاربران رایتل

اپراتور رایتل اپلیکیشن راینواز را برای مشترکین سیم کارت اعتباری یا دائمی خود در نظر گرفته است که آنها می توانند از این سرویس برای شنیدن آهنگ پیشواز مورد علاقه خود استفاده نمایند...
تاریخ انتشار: 18 آذر 1401

در سال های اخیر پیشرفت تکنولوژی در زمینه ارتباطات تغییرات بسیار قابل توجه و محسوسی را ایجاد کرده است. از تلفن های قدیمی خطوط ثابت بگیرید تا تلفن های هوشمند همراه امروزی که یقینا فرسنگ ها با اجداد خود از هر لحاظ فاصله گرفته اند. اما با وجود همه این تغییرات و دگرگونی ها، یک نقطه اشتراک تمام این ابزارهای متفاوت را به هم ربط می داد، صدای بوق مکرر انتظار. صدایی آشنا که از همان دوران بچگی نشان دهنده انتظار بود و گاهی آن چنان کاسه صبرمان را لبریز می کرد که ناخوداگاه گوشی را از گوش خود فاصله می دادیم، تا صدای بوق تلفن را نشنویم. صرفنظر از نوع و مدل گوشی تلفن، صدای بوق تلفن، از آن انتظارهایی بود که در طول این سال ها کاملا بکر و دست نخورده باقی مانده بود.

شاید دیگر وقت آن رسیده بود که این نقطه اشتراک نیز کم رنگ شود و هر کس بنا به سلیقه خود، موسیقی یا آهنگی را برای دقایق انتظار مخاطبان خود در نظر بگیرد. سرویس آهنگ پیشواز ابتکاری است که به کاربران این امکان را می دهد در زمان تماس، تماس گیرندگان به جای صدای بوق، صدای موسیقی مورد علاقه شما را بشنوند. این سرویس که نخستین بار از سوی اپراتور ایرانسل مورد استفاده قرار گرفت، خیلی سریع جای خود را در بین مشترکین باز کرد و پر طرفدار گشت. به طوریکه امروزه کلیه مشترکین سیم کارت دائمی و اعتباری همه اپراتورها می توانند از این سرویس کاربردی و مفید بهره مند گردند.

 

سرویس راینواز رایتل

اپراتور رایتل اپلیکیشن راینواز را برای مشترکین سیم کارت اعتباری یا دائمی خود در نظر گرفته است که آنها می توانند از این سرویس برای شنیدن آهنگ پیشواز مورد علاقه خود استفاده نمایند. این سرویس از قابلیت ها و امکانات فوق العاده ای برخوردار است که که نه تنها نحوه استفاده از آن را کاربردی تر می سازد؛ بلکه لذت شنیدن قطعه موسیقی را نیز برای کاربران چندین برابر افزایش می دهد.


خدمات سرویس راینواز

·        امکان اختصاص یک یا چند راینواز به شخص دیگر و یا گروهی از اشخاص در زمان های دلخواه

·        عدم پخش راینواز برای فرد و یا گروهی از افراد

·        هدیه دادن راینواز به سایر مشترکین رایتل

·        پیشنهاد موسیقی مورد علاقه خود به رایتل

·        کپی کردن راینواز سایر مشترکین

 

در اپلیکیشن راینواز رایتل صدها آهنگ و موسیقی کلاسیک، سنتی ، پاپ ، متن فیلم و ... موجود می باشد که امکان جستجوی آنها به روش های مختلف وجود داشته نموده که انتخاب را برای مشترکین رایتل آسان تر می نماید.

مشترکین می توانند راینواز های رایتل را بر اساس یکی از روش های ذیل جستجو نمایند:

 

·        نام صاحب اثر

·        نام آهنگ

·        کد آهنگ

 

البته اخیرا برای سهولت  بیشتر جستجوی آهنگ در این اپلیکیشن، امکان جستجوی صوتی با قابلیت صوت به متن، به زیان فارسی نیز اضافه شده است که از ویزگی های منحصر بفرد و خاصی برخوردار است که در ادامه به آن اشاره می کنیم:

 

·        امکان جستجوی نام آهنگ، خواننده، آلبوم یا عبارت مورد نظر بدون تایپ کردن

·        یادگیری لحن صدای کاربر ( این اپلیکیشن با هر بار استفاده، خود را با گویش و نوع بیان هر کاربر بهینه می کند)

·        قابلیت جستجوی صوتی بدون اعمال تنظیمات خاص جهت تعیین زیان فارسی به عنوان پیش فرض

برای فعال سازی سرویس راینواز، مشترکین می توانند از روش های زیر استفاده نمایند:

 

1.     استفاده از سامانه پیامکی

در این روش مشترکین می توانند با ارسال دستور ON RBT به سامانه 2020 سرویس راینواز خود را فعال نمایند.

در اینجا به برخی از پرکاربردترین دستورهای راینواز اشاره می کنیم:

 

عملیات شکل دستور
فعال سازی سرویس راینواز ON RBT
غیر فعال سازی سرویس راینواز OFF RBT
مشاهده وضعیت سرویس View RBT
راهنمایی Help RBT

 

2.     نصب نرم افزار کاربردی راینواز

در این حالت مشترک باید ابتدا شماره رایتل خود را ثبت نموده و سرویس راینواز دلخواه را انتخاب و فعال سازی کنند. البته امکان فعال سازی این سرویس بر روی گوشی های هوشمند اندروید 4 و کمتر به دلیل عدم پشتیبانی سرویس گوگل از آنها امکان پذیر نمی باشد. مشترکین توجه داشته باشند تنظیمات راینواز در شبکه تلفن همراه رایتل ذخیره می شود و ارتباطی با تنظیمات گوشی تلفن همراه ندارد.

بعد از فعال سازی سرویس راینواز مشترک می تواند با وارد کردن شماره رایتل و ورود به نرم افزار، به راینواز های موجود گوش داده و با انتخاب گزینه خرید درج شده در زیر هر راینواز، آهنگ مورد نظر خود را خریداری نماید. البته مشترکین سیم کارت رایتل می توانند عملیات های مختلف مانند حذف آهنگ خریداری شده، مشاهده آهنگ های پیشنهادی و ... را از طریق ارسال کد دستور به 2020 نیز اجرا کنند.

 

نحوه ارسال درخواست به سرشماره 2020

عملیات شکل دستوری مثال
خرید آهنگ کد راینواز + فاصله + ON On 60056
حذف آهنگ خریداری شده کد راینواز + فاصله + DEL DEL 60056
هدیه آهنگ شماره دریافت کننده هدیه + فاصله + کد راینواز + فاصله + GFT GFT 60056 98920000000
مشاهده آهنگ های پیشنهادی SUG SUG
راهنمایی R R

 

توجه داشته باشید کلیه دستورات مطابق نمونه باید از چپ به راست ارسال گردند و هیچ کدام از آنها نسبت به حروف کوچک یا بزرگ حساس نیستند.

 

هزینه خرید اپلیکیشن راینواز:

این سرویس هیچ گونه هزینه ماهیانه، هزینه فعال سازی یا هزینه تغییر تنظیمات را برای مشترک در بر نخواهد داشت، تنها هزینه خرید این سرویس 3،000 ریال می باشد که این مبلغ جهت استفاده از سرویس راینواز در یک دوره زمانی مشخص می باشد. برای مشترکین سیم کارت دائمی رایتل هزینه خرید این سرویس به صورت حساب پایان دوره اضافه می گردد و برای مشترکین اعتباری از شارژ مشترک به صورت ریالی کسر می گردد. البته در این اپلیکیشن آهنگ های مختلف زیادی وجود دارد که مشترکین می توانند به صورت رایگان از آنها استفاده نموده و در صورت نیاز برای خرید آهنگ پیشواز رایتل اقدام کنند.

دوره اعتبار هر راینواز 30 روز می باشد که در صورت عدم حذف راینواز توسط مشترک پس از پایان هر دوره، به صورت خودکار تمدید می گردد که بلافاصله بعد از اتمام دوره نسبت به تمدید آخرین آهنگ برای یک دوره مشابه با قیمت روز اقدام خواهد شد، بنابراین در صورت عدم تمایل به تمدید سرویس، لازم است مشترک پیش از اتمام دوره اعتبار، نسبت به حذف آن اقدام نماید. در صورت غیر فعال سازی سرویس نیز کلیه آهنگ های خریداری شده، حذف می گردد.

 

حالت های پخش سرویس راینواز

 

·        پخش تک آهنگی

در این حالت پخش، تنها یک آهنگ برای کلیه تماس گیرندگان پخش می شود. نحوه ی اجرای این حالت بدین صورت است که آهنگ ها به ترتیب خرید در آلبوم شما ذخیره شده و آخرین راینواز دانلود شده به عنوان پیش فرض، پخش می گردد. در سرویس راینواز این حالت پخش  به صورت خودکار برای کلیه مشترکین انتخاب می شود.

 

·        پخش چند آهنگی

 در حالت پخش چند آهنگی، امکان انتخاب چندین راینواز برای تماس گیرندگان وجود خواهد داشت.

 

هدیه راینواز

با توجه به این که امکان ارائه هدیه راینواز به دوستان رایتلی در این اپلیکیشن وجود دارد، مشترکین رایتل می توانند علاوه بر ارسال پیام کوتاه که نحوه ی اجرای آن در جدول بالا آمده (شماره دریافت کننده هدیه + فاصله + کد راینواز + فاصله + GFT ) با ورود به اپلیکیشن راینواز و انتخاب گزینه در مقابل راینوازها، شماره مورد نظر را با فرمت 98920000000 وارد نموده و در انتها گزینه تایید را انتخاب نمایند. هزینه هدیه راینواز بر عهده هدیه دهنده بوده و هدیه گیرنده می تواند با ورود به اپلیکیشن راینواز و حساب کاربری خود، در بخش راینواز های من، این هدیه را فعال نماید.

 

منبع : سایت خرید و فروش سیم کارت رندباز
نظرات کاربران