X
بهره برداری از 5G در سال 1402 | رندباز

5G از سال بعد در دسترس کاربران قرار می گیرد

بهره برداری از 5G در سال 1402

به نقل از پایگاه خبری رندباز این روزها خبرهای زیادی از جدیدترین نسل اینترنت همراه به گوش می رسد. اینترنت همراه نسل پنجم یا 5G که رقابت بسیار شدیدی بر سر ارائه آن به کاربران در دنیا وجود دارد
تاریخ انتشار: 31 خرداد 1399

اپراتور همراه اول، بزرگترین و اولین اپراتور تلفن همراه در کشور می باشد که در حدود 91 میلیون مشترک در سراسر کشور از خدمات این اپراتور استفاده می کنند. همراه با روند رو به پیشرفت فناوری های ارتباطی در جهان، همراه اول همواره در تلاش بوده است که فناوری های روز دنیا در ارائه خدمات ارتباطی را با کمترین اختلاف زمان نسبت به کشورهای پیشرفته، در اختیار مشترکین خود قرار دهد. یکی از خدماتی که این روزها کاربرد بسیار فراوانی در بین مشترکین تلفن همراه دارد، اینترنت همراه می باشد که بر روی سیم کارت ها ارائه می شود. همراه اول در حال حاضر آخرین نسل فناوری اینترنت همراه یعنی 4.5G را به مشترکین خود ارائه می دهد که از سرعت اتصال و پوشش بسیار خوبی برخوردار است.

به نقل از پایگاه خبری رندباز این روزها خبرهای زیادی از جدیدترین نسل اینترنت همراه به گوش می رسد. اینترنت همراه نسل پنجم یا 5G که رقابت بسیار شدیدی بر سر ارائه آن به کاربران در دنیا وجود دارد و حتی بسیاری از غول های دنیای گوشی های همراه برخی از مدل های خود را با پشتیبانی از فناوری 5G طراحی و تولید کرده اند. اینترنت 5G سرعت اتصال بسیار زیادتری نسبت به نسل چهارم دارد که این میزان در حدود 10 تا 100 گیگابیت بر ثانیه می باشد. این نسل از اینترنت همراه محدودیت های کمتری دارد از این رو برای فناوری هایی مانند اینترنت اشیاء بسیار مناسب خواهد بود.

مدیر عامل اپراتور همراه اول، در جلسه مجمع عمومی همراه اول پس از ارائه گزارش سالانه هیأت مدیره به اعضاء مجمع عنوان کرد که این اپراتور در راستای گسترش خدمات خود و ارائه خدمات به روز به مشترکین در حال حاضر به صورت پایلوت و آزمایشی فناوری 5G را در شبکه همراه اول راه اندازی کرده است و به تدریج با فراهم ساختن زیرساخت های آن تا سال 1402 از این فناوری بهره برداری تجاری خواهد کرد.

بدین ترتیب مشترکین همراه اول می توانند کمتر از 3 سال دیگر به صورت رسمی در هر نقطه تحت پوشش خدمات این اپراتور به اینترنت همراه نسل پنجم دسترسی داشته باشند. باید منتظر ماند و دید که کدام اپراتور همراه در کشور زودتر از رقیبان خدمات اینترنت نسل 5 را به مشترکین خود ارائه می دهد و عنوان اولین ارائه دهنده این نسل از اینترنت در کشور را به نام خود رقم می زند.

 

منبع: سایت خرید و فروش سیم کارت رندباز