X
چگونه سیم کارت اعتباری ایرانسل را به دائمی تبدیل کنیم ؟ | رندباز

تبدیل سیم کارت اعتباری به دائمی ایرانسل

چگونه سیم کارت اعتباری ایرانسل را به دائمی تبدیل کنیم ؟

زمانی که از سیم کارت های اعتباری در کشور رونمایی شد و عرضه آن به متقاضیان آغاز شد با استقبال گسترده­ای از سوی مردم روبرو شدند. سیم کارت های اعتباری همانطور که از نام آنها پیداست بر اساس اعتبار یا شارژ موجود در حساب خدمات ارائه می­دهند و به محض پایان یافتن اعتبار مشترک قادر نخواهد بود که از خدمات برقراری تماس، ارسال پیامک و یا اینترنت همراه استفاده کند.
تاریخ انتشار: 17 اردیبهشت 1399

زمانی که از سیم کارت های اعتباری در کشور رونمایی شد و عرضه آن به متقاضیان آغاز شد با استقبال گسترده­ای از سوی مردم روبرو شدند. سیم کارت های اعتباری همانطور که از نام آنها پیداست بر اساس اعتبار یا شارژ موجود در حساب خدمات ارائه می­دهند و به محض پایان یافتن اعتبار مشترک قادر نخواهد بود که از خدمات برقراری تماس، ارسال پیامک و یا اینترنت همراه استفاده کند. در نتیجه مشترک به منظور برقراری مجدد خدمات باید اعتبار سیم کارت خود را افزایش داده یا به قولی سیم کارت خود را شارژ کند. به عبارت دیگر سیم کارت های اعتباری تا زمانی اعتبار داشته باشند خدمات به دارنده خود ارائه می­دهند و دارنده سیم کارت با توجه به تمکن مالی و اعتبار سیم کارت خود می­تواند نحوه مصرف خود را مدیریت کند.

در سیم کارت­های دائمی به علت محدود نبودن اعتبار شاید گاهی مدیریت مصرف از دست مشترک خارج شود و در زمان دریافت صورتحساب با مبالغ بسیار بالایی روبرو شود که ناچار به پرداخت آن می­باشد. با این حال بسیاری از مشترکین داشتن یک سیم کارت دائمی را به اعتباری ترجیح می­دهند تا با خیال راحت و

ناشی از اتمام اعتبار در زمان استفاده از خدمات مکالمه، پیامک یا اینترنت به انجام امور روزمره خود بپردازند. اما بسیاری از مشترکین سیم کارت اعتباری با این فکر که برای داشتن یک سیم کارت دائمی باید نسبت به خرید جدید اقدام کنند و ممکن است شماره­شان تغییر کند و مجبور شوند به تک تک افرادی که با آن ها در تماس هستند اطلاع دهند که شماره موبایلشان تغییر کرده است، برای این کار اقدام نمی­کنند.

اپراتورهای تلفن همراه کشور برای این دسته از مشترکین که به دنبال داشتن یک سیم کارت دائمی هستند اما به خاطر مشکلات احتمالی ناشی از تغییر شماره اقدام به این کار نکرده­اند تمهیداتی در نظر گرفته­اند که بدون تغییر شماره سیم کارت اعتباری خود را به دائمی تبدیل کنند.

 اپراتور ایرانسل برای اولین بار در کشور این امکان را برای مشترکین خود فراهم نمود که بتوانند به راحتی و بدون نیاز به خرید سیم کارت جدید با شماره جدید نسبت به تبدیل سیم کارت اعتباری خود به سیم کارت دائمی اقدام نمایند و از مزایای آن بهره­مند شوند. اگر مشترکی مایل است به جای خرید شارژ یا اعتبار برا سیم کارت خود، صورتحساب آن را به صورت هر دو ماه یک بار دریافت کند می­تواند برای تبدیل سیم کارت خود اقدام نماید. با تبدیل سیم‌کارت‌تان، در طرح پایه ثانیه‌ای سیم‌کارت دائمی قرار می‌گیرید.

یکی از شرایطی که شرکت ایرانسل برای مشترکین متقاضی تبدیل سیم کارت اعتباری در نظر گرفته این است که با تبدیل سیم‌کارت اعتباری ایرانسل خود به سیم‌کارت دائمی، شارژ شگفت‌انگیز و بسته‌های افزایشی اصلی (همه بسته‌ها به غیر از بسته‌های رومینگ، طرح‌های تشویقی، بوم، بوم+ و بسته‌های چندکاربره اینترنت همراه) به حساب دائمی شما منتقل خواهند شد و از بین نخواهند رفت. اما بسته‌هایی که تاریخ مصرف دارند پس از انتقال به حساب دائمی شما، فقط از ۲ تا ۸ بامداد قابل استفاده خواهند بود.

اما مشترکین ایرانسل که مایل به تبدیل سیم کارت اعتباری خود به دائمی هستند می‌توانند از روش‌های زیر به ابن منظور اقدام نمایند:

1.  استفاده از اپلیکیشن موبایل ایرانسل من و مراجعه به گزینه تبدیل سیم کارت به دائمی و ثبت درخواست

2. استفاده از نسخه وب از اپلیکیشن ایرانسل من و مراجعه به گزینه تبدیل سیم کارت به دائمی و ثبت درخواست

3. شماره‌گیری کد #۷۰* یا #۹*۱*۵۵۵* و ثبت درخواست تبدیل سیم کارت به دائمی

4. مراجعه حضوری به مراکز فروش و خدمات و یا نمایندگی­های ایرانسل در سطح شهر و ثبت درخواست تبدیل سیم کارت اعتباری به دائمی.

هزینه پایه استفاده از این خدمت برای مشترکین ایرانسل 50 هزار تومان است که شرکت ایرانسل بسته‌های تخفیفی نیز برای آن در نظر گرفته است و می‌توانید با شماره گیری کد #70* از میزان تخفیف اختصاصی خود مطلع شوید. اگر در حسابتان مبلغ کافی داشته باشید، پس از شماره‌گیری کد یا اقدام از طریق اپلیکیشن هزینه تبدیل سیم‌کارت اعتباری به دائمی از اعتبار سیم ‌کارت شما کسر می‌شود در غیر این صورت می‌توانید نسبت به پرداخت هزینه مذکور از طریق کارت­های بانکی اقدام نمایید. در صورت وجود مبلغی بیش از مبلغ مورد نیاز جهت تبدیل سیم‌کارت، باقیمانده اعتبار شارژ شده و شارژ شگفت‌انگیز به حساب سیم‌کارت دائمی شما منتقل می‌شود.

پس از ثبت درخواست تبدیل سیم‌کارت، خط اعتباری شما ظرف مدت ۱ ساعت به دائمی تبدیل می‌شود و می‌توانید از مزایای سیم کارت­های دائمی ایرانسل به راحتی و بدون نیاز به خرید سیم کارت جدید بهره­مند شوید.

 

 

 

 

منبع: سایت خرید و فروش سیم کارت رندباز