X
درخواست هزینه یکسان‌سازی تعرفه‌ها بهانه جدید کلاهبرداری | رندباز

کلاه برداری به بهانه یکسان سازی تعرفه تلفن همراه

درخواست هزینه یکسان‌سازی تعرفه‌ها بهانه جدید کلاهبرداری

از ابتدای مهر ماه دو اپراتور ایرانسل و همراه اول به علت سهولت و شفافیت بیشتر در محاسبه ی هزینه ی مکالمات اقدام به یکسان سازی تعرفه های تلفن همراه کردند
تاریخ انتشار: 27 آذز 1397

کلاه برداری به بهانه یکسان سازی تعرفه تلفن همراه

از ابتدای مهر ماه دو اپراتور ایرانسل و همراه اول به علت سهولت و شفافیت بیشتر در محاسبه ی هزینه ی مکالمات اقدام به یکسان سازی تعرفه های تلفن همراه کردند. تا پیش از این، تماس به اپراتور های دیگر هزینه ی بیشتری برای مشتری داشت ولی با اجرایی شدن آن نرخ مکالمه با تمام اپراتور ها یکسان خواهد بود. اگر چه این یکسان سازی باعث افزایش قیمت در برخی تماس ها شده است اما اصل این طرح اتفاق مثبتی بود که رخ داد و اپراتور ها از طریق ارسال پیامک کاربرانشان را در جریان قرار دادند.

اجرای این طرح توسط اپراتور ها هیچ هزینه ای برای مشترکان آن ها نداشته و توسط اپراتور ها انجام شده است. شواهد نشان می دهد که اخیرا عده ای با تماس با مشترکان این اپراتورها طلب دریافت هزینه برای این یکسان سازی را می کنند که مشترکان باید در جریان باشند که این درخواست ها کلاهبرداری بوده و نباید هزینه ای بابت آن پرداخت شود.

با توجه به اینکه بازار این گونه کلاه برداری ها . سود جویی ها از طریق دریافت هزینه ی مازاد بر خدمات رونق گرفته است، کاربران باید مراقب باشند و در برخورد با این موارد ابتدا هیچ هزینه ای پرداخت نکنند و سپس به اپراتورها ومسوولان موضوع را انتقال دهند.