X
نحوه انتقال فهرست مخاطبین از حافظه گوشی به سیم کارت | رندباز

راه های ذخیره سازی مخاطبین و انتقال آن ها به سیم کارت

نحوه انتقال فهرست مخاطبین از حافظه گوشی به سیم کارت

ذخیره سازی فهرست مخاطبان در بخش های مختلف یک گوشی هوشمند، مزایا و معایب مخصوص به خود را دارد که...
تاریخ انتشار: 18 مهر 1400

فهرست مخاطبان یک تلفن هوشمند می تواند از با ارزشترین محتواهای موجود در یک گوشی باشد که معمولا محافظت از آنها از دغدغه های اولیه و مهم همه کاربران می باشد. با توجه به این که امکان ذخیره سازی لیست مخاطبان در مکان های مختلفی از گوشی هوشمند وجود دارد، طبیعتا کاربران می توانند به فراخور نیاز و سلیقه خود از هر کدام از این بخش ها استفاده کنند.

ذخیره سازی فهرست مخاطبان در بخش های مختلف یک گوشی هوشمند، مزایا و معایب مخصوص به خود را دارد که آگاهی از آنها به کاربران در استفاده بهتر و آسان تر، کمک قابل توجهی خواهد کرد.

سیم کارت، حافظه داخلی گوشی هوشمند، حافظه رم و اکانت گوگل از جمله بخش های ذخیره سازی فهرست مخاطبان می باشد که هر کدام از معایب و مزایای بخصوصی برخوردار بوده و کاربران می توانند بسته به نیاز خود یکی از آنها را انتخاب کنند.

 

سیم کارت گوشی هوشمند

 

سیم کارت ها معمولا اولین و مهم ترین بخش ذخیره سازی فهرست مخاطبان می باشند. با توجه به این که همیشه امکان انتقال لیست مخاطبان با تغییر دستگاه برای افراد مهیا بوده و عملا کاربران، مخاطبان خود را از قبل به صورت ذخیره در تلفن جدید خواهند داشت، سیم کارت ها از اولویت های لیست ذخیره سازی کاربران می باشند. البته با توجه به محدود بودن فضای ذخیره سازی سیم کارت ها، وارد کردن نام های طولانی و کامل بعضی از مخاطبان در این بخش وجود ندارد که همین نکته کوچک از مهمترین معایب این فضای ذخیره سازی می باشد.

 

اکانت گوگل

 

اکانت گوگل هم به عنوان یک فضای گسترده برای ذخیره سازی لیست مخاطبان، بخش مناسبی است که به راحتی می تواند پاسخگوی نیاز کاربران باشد. البته این بخش امکان دسترسی به لیست مخاطبان را به تمام دستگاه هایی که به اکانت گوگل شما دسترسی داشته باشند را فراهم می کند، بنابراین لازم است کاربران در صورت استفاده از این فضا، دقت و هوشیاری بیشتری را برای محافظت از این فهرست داشته باشید.

 

حافظه رم دستگاه

 

حافظه رم که تقریبا مانند حافظه گوشی هوشمند شما می باشد، معمولا به عنوان یک روش مطمئن و امن شناخته نمی شود، درست است که این فضا محدودیت های فضایی سیم کارت را ندارد، ولی با استفاده از آن، امکان نمایش این لیست در تلفن های همراه دیگر وجود دارد.

 

حافظه گوشی هوشمند

 

حافظه هر تلفن به عنوان یک فضای گسترده قابل دسترس، یکی از بخش های مهم ذخیره سازی لیست مخاطبان می باشد که از محدودیت های سیم کارت به دور بوده و امکان ذخیره سازی نام های طولانی را به کاربر می دهد. تنها ایراد این بخش این است که در صورت تغییر تلفن همراه هوشمند خود، لیست مخاطبان در دستگاه جدید به نمایش در نخواهد آمد.

ذخیره سازی مخاطبان در حافظه گوشی هوشمند به این معناست که این اطلاعات در سیم کارت موجود نبوده و برای برقراری تماس، اطلاعات از حافظه گوشی خوانده می شود که در صورت تعویض گوشی هوشمند، کاربر برای دسترسی به این فهرست دچار مشکل می شود. در چنین مواقعی که افراد بنا به هر دلیلی نیاز به انتقال لیست مخاطبان از حافظه به بخش های دیگر پیدا می کنند؛ مطمئنا مهمترین دغدغه اشخاص، امنیت و انتقال کامل این لیست می باشد.

در چنین زمان هایی کاربران می توانند در صورت تمایل، فهرست مخاطبان را به حساب گوگل خود انتقال دهند که در این صورت بدون تغییر نام مخاطبان، امکان انتقال کامل این فهرست به تمامی دستگاه هایی که به حساب کاربری شخص دسترسی داشته باشند، فراهم می شود.

انتقال فهرست مخاطبان به سیم کارت نیز یکی دیگر از روش های کاربردی می باشد که در صورت صرف نظر از فضای محدود سیم کارت، از امنیت بیشتر و دسترسی آسان تری برخوردار است.

 

 برای انتقال مخاطبان به سیم کارت کاربران لازم است مراحل ذیل را رعایت نمایند:

 

·       ابتدا به لیست مخاطبان وارد شوید.

·       در قسمت تنظیمات لیست مخاطبان، آیکون سه نقطه یا سه خط را که در بالای لیست مخاطبان قرار دارد، انتخاب کنید.

·       در این قسمت، مدیریت مخاطبان یا Manage Contacts را کلیک کنید.

·       در این بخش گزینه انتقال مخاطبان یا Move Contacts را انتخاب کنید.

·       سپس با انتخاب تلفن یا Phone، مبدا انتقال مخاطبان را مشخص کنید.

·       اگر قصد انتقال کلیه مخاطبان را دارید، حال لازم است گزینه همه یا All را که در بالای صفحه وجود دارد، انتخاب کنید، در غیر این صورت بعد از انتخاب تک تک مخاطبان، گزینه انجام شود یا Done را در پایین صفحه کلیک نمایید.

·       سپس به بخش ذخیره سازی لیست مخاطبان برگشته و سیم کارت 1 یا Sim1 را انتخاب کنید. توجه داشته باشید در صورتی که گوشی هوشمند شما دو سیم کارته می باشد، باید در این بخش سیم کارت مد نظر خود را مشخص نمایید.

·       سپس گزینه انتقال مخاطبان یا Move را کلیک کنید.

·       در این مرحله یک پیام اخطار مبنی بر محدود بودن فضای ذخیره سازی سیم کارت مشاهده خواهید کرد که به شما یادآوری می کند در صورت انتقال لیست، کاراکترهای اضافی نام مخاطبان حذف خواهد شد. در صورتی که با این پیام مشکلی ندارید، گزینه ادامه یا Continue را انتخاب کنید.

·       در نهایت با انتخاب گزینه انتقال یا Move ، فهرست مخاطبان خود را از حافظه به سیم کارت انتقال دهید.

 

در صورتی که فهرست مخاطبان شما طولانی می باشد، اندکی تامل بفرمایید تا انتقال به صورت کامل انجام شود.

 

آنچه که همواره در نقل و انتقال اطلاعات موجود در هر گوشی هوشمند مهم و ضروری به نظر می رسد، لو نرفتن اطلاعات است که دقت نظر و هوشیاری کامل کاربران را می طلبد. بنابراین لازم است که در صورت تعویض گوشی، دقت نمایید که گوشی هوشمند شما به حساب گوگل متصل نباشد. البته برای حفظ امنیت مخاطبان نیز بهتر است چک کنید که لیست مخاطبان را از دستگاه حذف کرده باشید.

 

منبع : سایت خرید و فروش سیم کارت رندباز
نظرات کاربران