X
تغییرات در شکل گوشی های هوشمند | رندباز

گوشی های تاشو سامسونگ

تغییرات در شکل گوشی های هوشمند

می توان گفت برای سالها، تمام تولیدکنندگان، گوشی هایی با صفحه نمایش سیاه بزرگ را به عنوان جایگزین مناسب تلفن های تاشوی اولیه پذیرفته بودند ولی...
تاریخ انتشار: 23 شهریور 1400

پیشرفت تکنولوژی و ظهور گوشی های هوشمند در زندگی آنقدر سریع بوده است که تغییر و تنوع در این عرصه برای هیچ کس دور از ذهن نیست. اگر نگاهی گذرا به شکل و ظاهر گوشی های هوشمند در این دو دهه بیاندازیم، خواهیم دید که گوشی های هوشمند امروزی کاملا با تلفن های تاشوی اولیه فاصله گرفته و دیگر خبری از طراحی های متفاوت با رنگ ها و مدل ها و اندازه های مختلف نیست.

نزدیک به 15 سالی می شود که تقریبا همه برندها گوشی های هوشمند، تلفن های سیاه رنگ مستطیل شکلی که تنها در جزئیات متفاوت هستند را به عنوان آخرین مدل های خود به بازار عرضه می کنند؛ گوشی های هوشمندی که در نگاه اول بدون دانستن نام و نشان تجاری خیلی قابل تشخیص از هم نیستند. می توان گفت برای سالها، تمام تولیدکنندگان، گوشی هایی با صفحه نمایش سیاه بزرگ را به عنوان جایگزین مناسب تلفن های تاشوی اولیه پذیرفته بودند و تقریبا تلاش خاصی برای تغییر در طراحی این مدل انجام نداده اند.

 در سال 2018 شرکت چینی Royole با طراحی مدل FlexPai توانست به فناوری جدید مدل های تاشو دست پیدا کند. سپس در سال 2019 سامسونگ اولین گلکسی تاشوی خود را روانه بازار کرد و به دنبال آن گوشی تاشوی میت ایکس شرکت هواوی به بازار آمد. گوشی های جدید و هوشمندی که به خاطر شرایط و مشکلاتی که داشتند، نتوانستند در آن زمان پاسخگوی نیاز کاربران باشند.

اما اکنون به نظر می رسد با ارائه موبایل های تاشو شرکت سامسونگ قرار است انقلابی جدید در این عرصه رخ بدهد. مطمئنا گوشی های لمسی جدید مدل کهکشان سامسونگ، گلکسی Z Flip 3 و گلکسی Z Fold 3 را می توان به عنوان یک تولید موفق در این عرصه برشمرد.

سامسونگ برخلاف رقبا در طراحی مدل Z Flip 3 صفحه نمایش را در خارج گوشی پرچمدار خود قرار نداده، بلکه آن را به شکل مرسوم کتابی ارائه کرده است که که با باز شدن، صفحه نمایش جیبی آن نمایان می گردد. لولاهای این گوشی هوشمند نیز برای دویست هزار بار باز و بسته شدن آزمایش شده اند. این گوشی هوشمند نوستالژیک با متریال بسیار با کیفیت، مجهز به فناوری قلم هوشمند می باشد که با 512 گیگابایت حافظه داخلی و دوربین های عالی می تواند بازار فروش خوبی برای این شرکت به ارمغان بیاورد.

گلکسی Z Flip 3 با بیشترین شباهت به مدل های قدیمی یک گوشی هوشمند جمع و جور جیبی است که با طراحی متفاوت مورد توجه بسیار کاربران قرار گرفته است. این گوشی نسبتا سنگین که مصرف باتری بالایی دارد، مانند هر طراحی خاص و جدیدی با نقدهای فراوانی همراه است، ولی اگر به دنبال زنده کردن خاطرات خود هستید این خرید می تواند یکی از بهترین ها باشد.

 

منبع : سایت خرید و فروش سیم کارت رندباز

 
نظرات کاربران