X
کمک های اضطراری همراهان همیشگی هوشمند | رندباز

امداد از طریق گوشی های هوشمند

کمک های اضطراری همراهان همیشگی هوشمند

یکی از ویژگی های بسیار مهم سلامت در تلفن های همراه هوشمند امروزی، شناسه پزشکی است که در مواقع ضروری به کمک کاربر می آید...
تاریخ انتشار: 6 مرداد 1400

گوشی های هوشمند امروزی با اجداد نه چندان از رده خارج شده خود؛ فاصله بسیار زیادی گرفته اند. قابلیت تماس، ارسال پیامک ، عکس و فیلم از ابتدایی ترین توانمندی های این همراهان همیشگی است. آنچه که امروزه از دغدغه های اصلی برنامه نویسان به شمار می رود، استفاده همه جانبه از گوشی ها در زندگی است. برنامه هایی که می توانند همه جنبه های زندگی از مدیریت مالی تا سلامتی کاربران را ردیابی کنند. آنها می توانند اطلاعات مربوط به ورزش، کیفیت خواب، فشارخون و... را ذخیره کرده و در مواقع لزوم امکان بهره برداری را به کاربر بدهند.

یکی از ویژگی های بسیار مهم سلامت در تلفن های همراه هوشمند امروزی، شناسه پزشکی است که در مواقع ضروری به کمک کاربر می آید. برنامه ای که شاید هر روز از آن استفاده نکنید؛ ولی به هیچ وجه از موارد اضافی گوشی نبوده میتواند در مواقع ضروری و حساس، حتی جان کاربران را نجات دهد.

قابلیتی که با وجود جذاب و کاربردی بودن، احتمال دارد که تا به حال نسبت به راه اندازی آن اقدام نکرده باشید. ولی مطمئن باشید، ارزش آن را دارد که همین الان برای فعالسازی آن وقت گذاشته و روش کار را یاد بگیرید.

 

شناسه پزشکی

 

فرض کنید که در موارد اضطراری مانند: حادثه یا آسیب دیدگی قرار گرفته اید و قادر به استفاده از تلفن همراه یا دادن اطلاعات به کسی نباشید، چه اتفاقی برای شما می افتد؟ حال اگر شما جزء افرادی باشید که از داروی خاصی استفاده می کنید یا آلرژی دارید و... در لحظات اضطراری چگونه می شود بیشترین کمک را به شما کرد؟

قابلیت Medical ID یا شناسه پزشکی به کاربران این اجازه را می دهد تا اطلاعات مهم مربوط به وضعیت سلامتی خود را به همراه شماره تماس ضروری در اختیار مراکز اورژانسی قرار دهند. ویژگی که بسیار برای کودکان، بیماران روانی، کسانی با قابلیت گم شدن ، مبتلایان به بیماری های مزمن مانند صرع و غش مناسب می باشد.

 ایجاد شناسه پزشکی راهی سریع و مطمئن برای ارائه اطلاعاتی نظیر نام، وزن، قد، نوع گروه خونی ،حساسیت های شدید، بیماری های مزمن، داروهای مصرفی و... به متخصصان پزشکی و سایر افراد است.

 این قابلیت که امکان دسترسی به آن ، بدون باز کردن قفل تلفن همراه وجود دارد، در همه گوشی ها موجود می باشد و در مواقع ضروری کمک می کند که افراد اطلاعات مهم پزشکی شخص حادثه دیده را در اختیار پلیس یا مراکز پزشکی قرار دهند. کشورهای جهان برای تماس های اضطراری با پلیس و اورژانس شماره های مختلفی دارند که در ایران شماره های 110 برای پلیس و 115 برای اورژانس می باشد.

در قسمت شناسه پزشکی امکان تماس اضطراری با با شماره تلفن کسی که در این قسمت ذخیره شده، در حالت قفل وجود دارد. این قابلیت که بسیار برای کودکان یا کسانی که آلزایمر دارند مفید می باشد، به دیگران این امکان را می دهد تا با تماس با یکی از مخاطبینی که کاربر انتخاب کرده ، آنها را از نگرانی نجات دهد.

 

قابلیت SOS اضطراری

 

درخواست وضعیت اضطراری، قابلیتی است که امروزه بسیاری از تولید کنندگان تلفن های همراه، نسبت به اضافه کردن آن به رابط کاربری خود اقدام کرده اند. گزینه ای که به کاربر این امکان را می دهد تا در شرایط اضطراری (ربوده شدن) در خواست کمک کند.

برای استفاده از این قابلیت کافیست در مواقع اضطراری با نگه داشتن یا کلیک بر روی دکمه تلفن همراه، به مخاطبینی که از قبل انتخاب کرده اید، یک پیام اضطراری با بیان موقعیت مکانی و وضعیت شما ارسال گردد. بعد از آن، تلفن همراه شما به صورت خودکار شناسه پزشکی شما را نشان می دهد و باز کردن قفل با صورت یا اثر انگشت را غیر فعال می کند. در این زمان تلفن همراه هوشمند شما فقط پین کد یا رمز عبور را برای باز کردن قفل قبول می کند.

 

نحوه فعال سازی شناسه پزشکی

 

·        ابتدا نرم افزار Health یا سلامت را باز کرده و بر رویMedical ID یا شناسه پزشکی کلیک کنید.

·        در این قسمت باید اطلاعات اصلی مربوط به سلامتی خود را وارد کنید. نوع این اطلاعات امکان دارد در هر گوشی هوشمند متفاوت باشد.

·        با استفاده از علامت + می توانید شماره مخاطبانی که تمایل دارید در مواقع اضطراری با آنها ارتباط برقرار کنید را اضافه کنید.

·        توصیه می شود عبارت Show When Lock یا نمایش در زمان قفل بودن را نیز فعال کنید تا در زمان قفل گوشی نیز امکان استفاده از شناسه پزشکی شما برای دیگران وجود باشد.

·        در نهایت با تپ روی دکمه Done تنظیمات را ذخیره نمایید.

 در گوشیهای آیفون 8 و بعد از آن؛ لازم است تا کاربر در قسمت Emergency SOS گزینه Call With Side Button را فعال کند تا در مواقع اضطراری با 5 بار فشار دادن دکمه پاور، با شماره ای که در Medical ID انتخاب کرده است، تماس بگیرد.

 

منبع : سایت خرید و فروش سیم کارت رندباز
نظرات کاربران