X
برطرف شدن مشکلات دوربین آیفون 12 در آیفون 13 | رندباز

شایعات در مورد دوربین آیفون 13

برطرف شدن مشکلات دوربین آیفون 12 در آیفون 13

با توجه به این که تا زمان عرضه گوشی های جدید این شرکت ، به نام های آیفون 13، 13 پرو،13 پرومکس و 13 مینی چیزی نمانده است...
تاریخ انتشار: 29 تیر 1400

هر ساله محبوبیت گوشی های گران قیمت اپل در بین کاربران، سود کلانی را نصیب این شرکت می کند. در این بین نقش آیفون پرومکس 12، در کنار آیفون 11 که جزء پرفروش های این بازار بوده است، بسیار پررنگ تر می باشد. قابلیت های بسیار خوب این گوشی مانند پردازنده فوق العاده قدرتمند A14 ، سنسور LIDAR و دوربین های با کیفیت از دلایل محبوبیت این گوشی در بین کاربران است. با توجه به وفاداری کاربران گوشی های آیفون به شرکت اپل، این برند سعی کرده تا همواره در جهت ارتقا محصولات خود تلاش کند و مدل های جدید را با تغییرات قابل توجه به بازار عرضه کند.

بعد از آشفتگی همه بازارهای جهانی به خاطر شیوع ویروس کرونا، شرکت اپل مجبور به ایجاد تغییراتی در برنامه رونمایی از سری جدید محصولاتش شد. ولی اکنون بعد از گذشت تقریبا دو سال و آرامش نسبی شرایط جهانی، شرکت به روال سنتی رونمایی از محصولات برگشته و قصد دارد که محصولاتش را در اواسط ماه سپتامبر ( اواخر شهریور ماه ) رونمایی کند. که با در نظر گرفتن این شرایط باید در اواخر ماه سپتامبر ( اوایل مهرماه) شاهد عرضه رسمی این گوشی ها در فروشگاه ها باشیم.

با توجه به این که تا زمان عرضه گوشی های جدید این شرکت ، به نام های آیفون 13، 13 پرو،13 پرومکس و 13 مینی چیزی نمانده است، بازار شایعات و گمانه زنی در این مورد بسیار داغ است.

 به نظر می رسد که در نگاه اول گوشی های جدید تفاوت خاصی از نظر ظاهر با دیگر اعضای خانواده ندارند، ولی به احتمال زیاد قرار است از لحاظ سیستم درونی تغییرات گسترده ای داشته باشند. تغییراتی که به نظر می رسد در نهایت مدل مورد انتظار را به انتخابی به مراتب با ارزشتر از محصولات کنونی تبدیل می کند. تمامی لنزها و حسگرهای مدل های جدید به روز رسانی می شوند و همه آنها به لرزشگیر اپتیکال  تصویر از نوع سنسور – شیفت مجهز می شوند.

 از لحاظ طراحی و استایل مدل جدید پرومکس کمی سنگین تر و ضخیم تر از آیفون 12 پرومکس می باشد، که آن هم به خاطر تغییراتی که این شرکت آمریکایی در درون گوشی اعمال کرده است. بزرگترین تغییر در طول عمر باتری خواهد بود که افزایش وزن این مدل را توجیه می کند.( بهبود چشمگیر ظرفیت باتری به 4352 میلی آمپر ساعت در مقابل ظرفیت آیفون 12 پرومکس 3687 میلی آمپر ساعت)

بر اساس اطلاعاتی که تاکنون افشا شده، آیفون 13 با ناچ بسیار کوچکتر که در مرکز و قسمت بالای نمایشگر قرار گرفته است، عرضه می گردد. این شرکت با ترکیب سنسورهای فروسرخ و عمق سنج در یک سنسور، توانسته اندازه ناچ را کوچکتر کند.

چینش مورب دوربین ها در مدل های جدید و افزایش فاصله میان لنزها، قطعا سعی در برطرف کردن نقص دوربین های سری آیفون 12 را دارند. مشکلی که از زمان عرضه گوشی های آیفون 12 وجود داشته و به نظر نمی رسد از نواقص نرم افزاری گوشی باشد. با توجه به نوع چینش و نزدیکی فاصله در آیفون 12، ممکن است بازتاب نوری که به یکی از لنزها برخورد داشته و با انعکاس های دیگر لنزها ادغام شده، سبب به وجود آمدن پدیده فلر شود. لنز فلر زمانی رخ می دهد که نوری به غیر از منبع نور اصلی وارد لنز دوربین شده و به حسگر برخورد کند. که این امر در گوشی های آیفون 12 در مواقعی که در نور کم عکاسی می کنید و دوربین را به سمت سوژه های روشن مثل تابلوها و پنجره ها هدایت می کنید، دیدهمی شود؛ که البته بعضی از عکاسان با استفاده از این نقص عکسهای بی نظیری ثبت کرده اند.

گوشی های آیفون معمولا به داشتن بهترین دوربین فیلم برداری ، رنگ عالی، وضوح تصویر و دامنه دینامیکی فوق العاده مشهور هستند که مطمئنا با برطرف شدن مشکل لنز فلر، این شرکت همچنان حاکم بی رقیب این عرصه خواهد بود.

آنچه که در ماکت ها دیده می شود این است که سری جدید آیفون 13 نیز به ماژول دوربین مربعی شکل مجهز است ولی فضای بین لنزها کمی افزایش یافته و هر لنز در امتداد گوشه فوقانی و تحتانی ماژول کلی دوربین قرار گرفته است.

با توجه به آنچه که گفته شده است ؛گوشی های جدید قطعا در بخش دوربین پیشرفت خواهند داشت و سنسور لیدار در تمام مدل ها موجود خواهد بود. گشودگی دریچه دیافراگم 1.5/f برای دوربین فوق عریض جهت ثبت تصاویر روشن تر در محیط هایی با نور کم، در آیفون 13 پرومکس از قابلیت هایی است که اپل تلاش کرده تا به کمک آن کیفیت تصاویر را ارتقا ببخشد.

اعضای دیگر خانواده از لنز واید با گشودگی f/1.6 و مشابه با لنز آیفون 12 استفاده می کنند. این قابلیت برای بهینه سازی جمع آوری نور و کاهش انحراف رنگی بسیار کارآمد است.

احتمال دارد که مدل پرو نیز از یک لنز فوق عریض 6 المانه بهره مند شود. این مدل به لنز تله فوتو ارتقا یافته ای مجهز است که پیشتر در انحصار 12 پرومکس بوده است. مینگ چی کو، متخصص ارائه اطلاعات در مورد نوآوری های آینده اپل اعلام کرد: "لنز فوق عریض سری آیفون 13 پرو، اولین لنز گوشی آیفون خواهد بود که با قابلیت فوکوس عرضه خواهد شد." در ماژول دوربین های مدل پرو از حسگر تصویر بزرگتر و باز طراحی شده ICMOS با وضوح بهبود یافته استفاده می شود.

گفته می شود که آیفون جدید تنوع رنگ بهتری نسبت به سایر اعضای خانواده دارد. رنگ برنز که بیشتر شبیه طلای تیره رنگ است . و رنگ مشکی مات که برخلاف مدل های کنونی به جای این که خاکستری تیره باشد،کاملا مشکی است ، دو رنگ جدید این گوشی ها خواهد بود.

در پایان لازم به ذکر است که تمامی اطلاعات در این مقاله فرضیه هایی با توجه به الگوی تولیدی شرکت اپل هستند.

 

منبع : سایت خرید و فروش سیم کارت رندباز
نظرات کاربران