X
شیائومی می ۱۱تی و آیفون ۱۳ در میدان رقابت | رندباز

رقابت میان گوشی‌های جدید آیفون و شیائومی

شیائومی می ۱۱تی و آیفون ۱۳ در میدان رقابت

شرکت‌های سازنده در دوره‌های مختلف با ایجاد تغییر در شکل، اندازه و طراحی سعی در جذاب‌تر کردن این همراه همیشگی داشته اند ولی ...
تاریخ انتشار: 26 خرداد 1400

شرکت‌های سازنده‌ی گوشی‌های موبایل در دوره‌های مختلف با ایجاد تغییر در شکل، اندازه و طراحی سعی در جذاب‌تر کردن این همراه همیشگی داشته‌اند ولی آنچه که امروزه گوشی‌ها را از هم متمایز می سازد، قابلیت‌های آنهاست.

شرکت شیائومی در سال‌های اخیر، طراحی منحصر بفرد و متفاوتی از گوشی هوشمند را به بازار عرضه کرد که باعث غافلگیری طرفداران این برند گشته و این گوشی را یک سروگردن از هم‌رده‌ای‌ها بالاتر قرار داده است .

بر اساس ویدئوی تازه فاش شده در شبکه اجتماعی ویبو، گوشی جدید این شرکت طوری طراحی شده است که علاوه بر انتقال دوربین سلفی به زیر صفحه نمایش، از فناوری اولترا واید (UB) نیز پشتیبانی می‌کند. نکته برجسته گوشی‌های می 11 تی این شرکت ، دوربین سلفی زیر نمایشگر است. 

این شرکت ادعا دارد به لطف استفاده از تکنولوژی نسل سوم، نه تنها زیبایی نمایشگر تمام صفحه را بیشتر می کند بلکه با جذب نور بیشتر از محیط برای ثبت عکس‌های بهتر، انتظار کاربران در مورد عکس هایی با کیفیت بالا را براورده خواهد کرد.

در خصوص فناوری اولترا واید که اخیرا درگوشی‌های جدید آیفون نیز به کار رفته ، باید گفت که این ویژگی یک پروتکل ارتباطی برد کوتاه است که کمپانی اپل با کمک آن توانست ردیاب هوشمند خود را عرضه کند. حال با توجه به ادعای شرکت شیائومی مبنی بر استفاده از اولترا وایدباند احتمال رونمایی از ردیاب‌های هوشمند در گوشی‌های جدید این شرکت می رود.

شرکت‌های سازنده دیگر گوشی‌های همراه نیز از این میدان رقابت عقب نمانده‌اند، چنانکه گلکسی اس 22، گوشی جدید شرکت سامسونگ، قرار است مجهز به فناوری دوربین زیر نمایشگر باشد. البته احتمال می رود که این شرکت کره ای به کارگیری از این قابلیت در گوشی‌های خود را به سال بعد موکول کند، چرا که باتوجه به جدید بودن این تکنولوژی، نیاز به زمان بیشتر برای توسعه آن امری بدیهی است. 

اگر مهندسان شرکت شیائومی بتوانند گوشی‌های جدید این شرکت را مجهز به این دو قابلیت عرضه کنند، می توانند یک پله بالاتر از گوشی‌های رقیب بایستند، چرا که در مقایسه با گوشی جدید اپل به نام آیفون 13 که مجهز به فناوری اولترا واید می باشد، آنها توانسته اند یکی از جذابترین دستاوردهای این برند یعنی دوربین سلفی در زیر صفحه نمایش را ارائه دهند. با توجه به این که در طراحی جدید دوربین سلفی به طور کامل پنهان می شود و کیفیت دوربین سلفی به طرز قابل توجهی بهبود می یابد، انتظار می رود که جذابیت آن برای کاربران بسیار چشم گیر باشد.

 

منبع : سایت خرید و فروش سیم‌کارت رندباز