X
ردگیری گوشی به سرقت رفته با سیم کارت رایتل | رندباز

گوشی دزدیده شد را با سیم کارت رایتل پیگیری کنید!

ردگیری گوشی به سرقت رفته با سیم کارت رایتل

رایتل با ارائه‌ی طرحی با عنوان ردیابی دستگاه مفقودی به مخاطبین خود کمک می‌کند تا با ارسال شماره‌ی سریال دستگاه یا همان IMEI تلفن همراه خود را پیدا کنند...
تاریخ انتشار: 22 اردیبهشت 1400

اوضاع اقتصادی نابسامان، افزایش قیمت دلار و گران‌تر شدن گوشی‌ موبایل، همه و همه سبب شده‌اند تا تلفن‌های همراه طعمه‌های خوبی برای سارقان شوند. اگر شما هم روزی در موقعیتی قرار گرفتید که تلفن‌تان گم شد یا به سرقت رفت؛ در صورتی که از مشترکین رایتل باشید؛ می‌توانید طی چند مرحله موبایل خود را ردیابی کنید.

به نقل از پایگاه خبری رندباز؛ رایتل با ارائه‌ی طرحی با عنوان ردیابی دستگاه مفقودی به مخاطبین خود کمک می‌کند تا با ارسال شماره‌ی سریال دستگاه یا همان IMEI تلفن همراه خود را پیدا کنند. اما مراحل بعدی یافتن و دریافت دستگاه مسروقه باید توسط مراجع قضایی انجام گیرد.

 

برای ردیابی گوشی همراه خود کافیست مراحل زیر را دنبال کنید:

 

       مسدود کردن سیم کارت

 

برای این کار سه راه پیش روی خود دارید:

 

1.     با شماره‌ی 200 از خطوط رایتل تماس بگیرید. یا اگر سیم کارت رایتل ندارید 09202000000 را شماره گیری نمایید.

2.     مراجعه به فروشگاه‌های رایتل با در دست داشتن کارت شناسایی معتبر

3.     مراجعه به سامانه‌ی مدیریت حساب یا نرم افزار رایتل من

 

       ارسال IMEI به شماره‌ی 6101

 

بعد از این مرحله از شما درخواست می‌شود تا اگر در زمان مفقودی دستگاه خود از خط رایتل استفاده می‌کردید؛ شماره‌ی آن و در غیر این صورت، عدد 0 را ارسال کنید. سپس باید جهت ردیابی موبایل خود یکی از بازه‌های زمانی زیر را انتخاب کرده و ارسال کنید:

 

1.     عدد 1 برای 10 روز گذشته تا ابتدای روز جاری/ هزینه‌ی سرویس: 1000 ریال

2.     عدد 2 برای ابتدای روز جاری تا 10 روز آینده/ هزینه‌ی سرویس: 10000 ریال

3.     عدد 3 برای 10 روز گذشته تا 10 روز آینده/ هزینه‌ی سرویس: 11000 ریال

 

! باید توجه کنید که در صورت ارسال عدد 1 نتیجه تا 24 ساعت آینده برای شما ارسال می‌شود. اما در صورت ارسال عدد 2 یا 3 هر زمان نتیجه مشخص شود به شما اعلام خواهد شد و نتیجه‌ی منفی نیز حداکثر تا 10 روز بعد به شما ارسال می‌شود.

هزینه‌ی پیامک ارسالی به 6101 طبق تعرفه‌ی عادی حساب می‌شود و درخواست شما نیز بعد از کسر هزینه در سیستم ثبت خواهد شد.

در صورت مثبت بودن درخواست ردیابی در اسرع وقت به مراجع قضایی مراجعه کنید. توجه داشته باشید که این سیستم ردیابی تنها مثبت یا منفی بودن نتیجه ردیابی را مشخص می‌کند و دریافت اطلاعات بیشتر درباره‌ی هویت سارق یا فردی که گوشی را در دست دارد بر عهده‌ی مراجع قضایی است.

شما می‌توانید در صورت منفی بودن نتیجه‌ی ردیابی دوباره این فرایند را تکرار کنید. هم‌چنین با ارسال عدد 9 با 6101 از سوابق درخواست‌های خود آگاه خواهید شد.

 

منبع: سایت خرید و فروش سیم کارت رندباز