X
معنای هر صدا در زنگ شارژ آیفون. | رندباز

هر صدا در زنگ شارژ آیفون چه معنایی دارد؟

معنای هر صدا در زنگ شارژ آیفون.

تا به حال توجه کرده‌اید که چرا هنگام شارژ کردن گوشی آیفون خود با شارژر اصلی تنها یک بار صدای زنگ می‌شنوید اما...
تاریخ انتشار: 20 اردیبهشت 1400

تا به حال توجه کرده‌اید که چرا هنگام شارژ کردن گوشی آیفون خود با شارژر اصلی تنها یک بار صدای زنگ می‌شنوید اما در صورت استفاده از شارژر دیگری، بعد از شارژ شدن گوشی خود دوبار این صدا را می‌شنوید؟

آدرین کینگزلی هیوز در این باره آزمایشی انجام داده  و متوجه شده که این معما آن قدرها هم ساده نیست. در گذشته زمانی بود که رابط کاربری اپل به این شکل عمل می‌کرد؛ که البته بعد از IOS 11.3 دستخوش تغییر شد:

·         شارژ با استفاده از شارژر استاندارد: یک بار صدای زنگ

·         شارژ با استفاده از شارژر پرسرعت: دو بار صدای زنگ

·         شارژ از طریق درگاه USB: سه بار صدای زنگ

اما این مسئله اصلا از کجا کشف شد؟ چون اپل هیچ علامتی برای نشان دادن سرعت شارژ روی صفحه ندارد. اما بالاخره یک کاربر متوجه این موضوع شد و با آدرین تماس گرفت.

آدرین بعد از آن که سلامت شارژر کاربر را بررسی کرد؛ تصمیم گرفت این موضوع را مورد آزمایش قرار دهد. بعد از آزمایش‌های بیشتر او متوجه شد که عملکرد آیفون در این موقعیت متفاوت شده است. به این صورت که در حالت عادی تنها یک بار صدای زنگ به گوش می‌رسد؛ اما در صورت استفاده از شارژرهای دیگر دوبار صدا خواهیم داشت.

اما امروزه که بیشتر شارژرها پرسرعت هستند؛ این ویژگی آیفون به چه کار می‌آید؟ به نظر می‌رسد تلاش برای دریافت شارژ سریع تلفن همراه  توسط دستگاه و دریافت شارژ کمتر در ازای آن باعث کاهش لحظه‌ای شارژ می‌شود و آیفون آن را دو تلاش برای شارژ دستگاه تلقی می‌کند.

 

منبع: سایت خرید و فروش سیم کارت رندباز