X
کلاهبرداری‌هایی که در خرید سیم کارت اتفاق می‌افتد! | رندباز

در حین خرید سیم کارت مراقب باشید

کلاهبرداری‌هایی که در خرید سیم کارت اتفاق می‌افتد!

هرچند که شماره‌ی تلفن همراه ما نقش موثری در گسترش کسب وکارمان و ارتباطی که با مخاطب برقرار می‌کنیم دارد؛ اما به هر حال باید مراقب باشیم تا...
تاریخ انتشار: 17 اردیبهشت 1399

هرچند که شماره‌ی تلفن همراه ما نقش موثری در گسترش کسب وکارمان و ارتباطی که با مخاطب برقرار می‌کنیم دارد؛ اما به هر حال باید مراقب باشیم تا در دام شیوه‌های جدید کلاهبرداری نیوفتیم.

به نقل از پایگاه خبری رندباز؛ برای تهیه‌ی سیمکارت همیشه دو راه پیش روی ماست:

 

مراجعه به مراکز رسمی اپراتورها

 

این روش که کم‌خطرترین شیوه‌ی خریداری سیم کارت است؛ به ما این امکان را می‌دهد تا با یک قیمت مناسب و منطقی از مرجعی مطمئن سیم کارت خود را تهیه کنیم. در واقع این بازار محیطی سالم و بدون رقابت برای عرضه‌ی سیم کارت محسوب می‌شود.

 

مراجعه به مالکان قدیمی سیم کارت

 

می‌توان گفت که منشاء اصلی ایجاد برخی مسائل و مشکلات در فرایند تهیه‌ی سیم کارت همین روش است. برخی شماره‌های رند و خاص که اکنون دیگر عرضه نمی‌شوند و قدیمی و خاص محسوب می‌شوند؛ آن قدر پرطرفدار هستند که بعضی صاحبان مشاغل و حتی کاربران عادی را وسوسه می‌کنند تا آن‌ها را در ارقام و مبالغ بالا معامله کنند.

اما مشکل آن جایی به وجود می‌آید که در مسیر خرید سیم کارت‌ با شماره‌های عجیب و غریب، ممکن است اشخاصی با شما تماس بگیرند و مدعی شوند تا با پرداخت مبلغی معقول‌تر قادر خواهید بود یک سیم کارت با شماره‌ی رند تهیه کنید. اما در واقع خبری از سیم کارت نخواهد بود و این تنها یک وعده‌ی توخالی است. البته اپراتورهای رسمی، علاوه بر شیوه‌هایی که برای اطلاع رسانی از کانال‌های معتبر دارند؛ گاها با کمک عده‌ای بازاریاب تلفنی نیز اقدام به فروش سیم کارت‌های خود می‌کنند. اما به هر حال باید مراقب باشیم تا به هر مرجعی مبلغی پرداخت نکنیم و تنها با کمک گرفتن از منابع معتبر سیم کارت خود را تهیه کنیم.

 

منبع: سایت خرید و فروش سیم کارت رندباز