X
پرفروش گوشی‌های بهمن ماه | رندباز

پرفروش‌ترین گوشی‌های بازار ایران در بهمن ماه ۹۹

پرفروش گوشی‌های بهمن ماه

با بررسی آماری که از گوشی های موبایل به فروش رفته در طی یک ماه اخیر منتشر شده است، می توان دریافت که چه برندهایی پرفروش‌ترین گوشی‌های هوشمند ...
تاریخ انتشار: 9 اسفند 1399

میزان فروش گوشی های هوشمند در بازار ایران همیشه مطابق با آمار جهانی نبوده است. به عنوان مثال تعداد قابل توجهی گوشی موبایل نوکیا در طی سال‌های اخیر وارد کشور شده است؛ در حالی که در بازار موبایل جهان، برند نوکیا سهم چندانی ندارد. با بررسی آماری که از گوشی های موبایل به فروش رفته در طی یک ماه اخیر منتشر شده است، می توان دریافت که چه برندهایی پرفروش‌ترین گوشی‌های هوشمند را در بازار ایران داشته‌اند.

به نقل از پایگاه خبری رندباز؛ سه برند سامسونگ، هوآوی و شیائومی در بهمن ماه سال 99 بیشترین میزان فروش را نسبت به برندهای دیگر در کشور داشتند. بر کسی پوشیده نیست که طی سال‌های گذشته، بازار موبایل در ایران نوسانات و تغییرات فراوانی را به خود دیده است. به دلیل وابسته بودن قیمت گوشی‌های موبایل به ارزش دلار و همین طور گرانی بیش از اندازه این محصولات در کشور، بسیاری از داشتن تلفن همراه رده بالا محروم مانده‌اند. این موضوع خصوصا برای مدل‌های پرچم‌دار هر برند صادق است. گرچه تفاوت قیمت مدل‌های پرچم‌دار با سایر مدل‌های یک کمپانی در دیگر نقاط جهان نیز به چشم می‌خورد؛ اما در ایران افزایش قیمت این مدل‌ها به طرز باورنکردنی بیشتر و مشهودتر می‌باشد. به همین دلیل است که اغلب مردم در ایران از خرید مدل‌های پرچم‌دار و حتی میان‌رده صرف نظر می‌کنند و به مدل‌های پایین‌رده هر برند روی می‌آورند.

با گذشت زمان دیگر جایی برای برخی از برندهای تلفن همراه مانند ال جی و سونی در بازار ایران وجود ندارد. همین امر موجب شده است که برندهای دیگر مانند شیائومی فرصت را غنیمت شمارده و سهمی را در بازار موبایل ایران به خود اختصاص دهند. از میان سه برند سامسونگ، هوآوی و شیائومی، سامسونگ و شیائومی محبوبیت بیشتری بین خریداران و همچنین فروشندگان دارند. پس از اعمال تحریم های آمریکا و متوقف شدن خدمات موبایل گوگل در گوشی‌های هوآوی، افراد تمایل کمتری برای استفاده از این برند از خود نشان می‌دهند.

 بر طبق آمار به دست آمده از وب‌سایت‌های فروشنده تلفن های همراه، 10 گوشی پرفروش بهمن ماه سال 99 تنها شامل برندهای سامسونگ و شیائومی می شود. در این لیست منتشر شده گوشی هوشمند سامسونگ گلکسی A21s با داشتن اولین رتبه، به پرفروش‌ترین گوشی در بازه زمانی مذکور تبدیل شده است. در مقابل، سامسونگ گلکسی A12 کمترین میزان فروش را در مقایسه با 9 گوشی موبایل در این لیست داشته است:

 

 

منبع: سایت خرید و فروش سیم کارت رندباز