X
باند کلاهبرداری سیم کارت دستگیر شد | رندباز

باندی که سیم کارت‌های جعلی می‌فروخت، به دام افتاد

باند کلاهبرداری سیم کارت دستگیر شد

باندهای کلاهبرداری در سراسر کشور مشغول به سرقت و فریب دادن افراد می‌باشند، سالانه صدها نفر را در دام انداخته و با ترغیب آن‌ها به خریدن سیم‌کارت‌های جعلی به هدف سودجویانه خود می‌رسند...
تاریخ انتشار: 27 دی 1399

با وجود قوانین وضع شده و تلاش‌های سازمان تنظیم مقررات و اپراتورهای تلفن همراه، همچنان باندهای کلاهبرداری که در سراسر کشور مشغول به سرقت و فریب دادن افراد می‌باشند، سالانه صدها نفر را در دام انداخته و با ترغیب آن‌ها به خریدن سیم‌کارت‌های جعلی به هدف سودجویانه خود می‌رسند. این باندها شیوه‌های متفاوتی را برای فریب افراد به کار می‌گیرند، اما رایج‌ترین آن، تماس با کاربران سیم‌کارت اپراتورهای مختلف و ادعای دادن سیم‌کارت‌های ویژه می‌باشد. این سیم‌کارت ویژه دارای شماره خط اصلی کاربران، پیش شماره متفاوت و همراه با مزایا و امکانات متنوع، مانند اینترنت پرسرعت، تعرفه‌های کم و ... ، معرفی می‌شود. بدین ترتیب، فرد سیم‌کارت ویژه را با هزینه بسیار بالاتر از معمول خریداری می‌کند و سپس متوجه می‌شود نه تنها شامل هیچ‌کدام از مزایا نمی‌گردد، بلکه شماره آن با شماره اصلی سیم کارت اولیه خود نیز مطابقت ندارد.

به نقل از پایگاه خبری رندباز؛ یکی از باندهای کلاهبرداری فروش سیم کارت به کمک پلیس آگاهی تهران شناسایی شده و اعضای آن دستگیر شده‌اند. علاوه بر این که مدیرکل ارتباطات همراه اول به دریافت صحیح اطلاعات تنها از طریق وب‌سایت رسمی همراه اول تاکید نموده است، بارها یادآور شده است که تنها شماره 9990 برای اقدام به ارتقاء سیم‌کارت به نسل چهار معتبر می‌باشد. با این وجود، عده‌ای بسیاری از نکات امنیتی را در نظر نگرفته و به آسانی در دام افراد سودجو می‌افتند. سید یاسر رایگانی، سخنگوی سازمان تعزیرات، در یک نشست خبری جزئیات بیشتری را درباره این خبر اعلام نمود: با انجام پیگیری‌های لازم به دنبال شکایات متعدد کاربران همراه اول، با کمک پلیس آگاهی اقدام به دستگیری باندهای کلاهبرداری کرده و موفق به مختل نمودن فعالیت‌های یکی از این باندها شدیم. بر اساس گزارشات دریافت شده از سوی کاربرانی که هدف این گونه کلاهبرداری‌ها قرار گرفته بودند، این افراد با ادعای همکاری با اپراتورهمراه اول، قصد فروش سیم‌کارت های این اپراتور را با وعده‌ دروغین مزایای متنوع، مانند اینترنت رایگان و پرسرعت داشتند.

مدیر کل ارتباطات همراه اول با اشاره به اقدامات امنیتی و اعمال پیگیری‌های لازم در جهت کاهش این‌گونه کلاهبرداری‌ها و جرائم، کاربران سیم کارت‌ همراه اول را به برخورداری از فضای امن بیشتر امیدوار ساخت. او همچنین راه‌های دسترسی به خدمات و محصولات همراه اول را شبکه فروش حضوری و غیرحضوری این اپراتور معرفی کرد. بنابراین افراد می‌توانند با مراجعه به آن‌ها، از خدمات و محصولات با اطمینان خاطر بیشتر و همچنین با قیمت مصوب برخوردار شوند.

 

منبع: سایت خرید و فروش سیم‌ کارت رندباز