X
کلاهبرداری با اینترنت رایگان انتخابات | رندباز

کلاه برداری با روش جدید

کلاهبرداری با اینترنت رایگان انتخابات

کارشناس پلیس فتا فراجا اعلام کرد مجرمان سایبری با ارسال پیام برای دریافت 20 گیگ اینترنت رایگان به دنبال فریب شهروندان هستند.
تاریخ انتشار: 3تیر 1403

کارشناس پلیس فتا فراجا اعلام کرد مجرمان سایبری با ارسال پیام برای دریافت 20 گیگ اینترنت رایگان به دنبال فریب شهروندان هستند.

جواد مختار رضایی، کارشناس پلیس فتا گفت: وزارت ارتباطات طی چند روز گذشته از 20 گیگابایت اینترنت رایگان هدیه با مدت اعتبار 30 روز برای مردم جهت پیگیری اخبار مربوط به انتخابات ریاست جمهوری و تبلیغات کاندیداهای ریاست جمهوری خبر داد.

این مقام مسئول افزود: مجرمان سایبری با ارسال پیامک یا پیام هایی در شبکه های اجتماعی برای دریافت 20 گیگ اینترنت رایگان به دنبال فریب شهروندان و به دام انداختن طعمه های خود هستند.

کارشناس پلیس فتا به عموم مردم توصیه کرد مراقب کلاهبرداری مجرمان سایبری با ترفند 20 گیگابایت اینترنت هدیه رایگان ریاست جمهوری باشند.

او همچنین از شهروندان درخواست کرد که به هیچ عنوان فریب پیام ها یا پیامک هایی که از سر شماره های شخصی برای آنها ارسال می شود و خواهان کلیک بر روی لینک های ارسالی یا نصب برنامه است را نخورند و در دام مجرمان سیبری گرفتار نشوند.

رضایی در پایان اعلام کرد: شهروندان می توانند برای دریافت 20 گیگابایت اینترنت رایگان ریاست جمهوری با سیم‌کارت همراه اول و سیم‌کارت رایتل کد دستوری #673*100* و با سیم‌کارت ایرانسل کد دستوری #1*5* را که از طرف اپراتورهای مذکور اعلام شده است را شماره گیری نمایند.

در ادامه به سوالات مرتبط با بسته اینترنت رایگان هدیه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ویژه انتخابات ریاست جمهوری 1403 می پردازیم:

-         بسته اینترنت رایگان انتخابات ریاست جمهوری چیست؟

پیرو ابلاغ تخصیص بسته اینترنت 20 گیگابایتی در ایام تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری از طرف وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به مشترکان، تمام اپراتورها امکان دریافت و فعال‌سازی این هدیه را فراهم آوردند.

این بسته اینترنت رایگان 20 گیگابایتی برای استفاده کاربران در زمان تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری 1403 می باشد و کاربران تنها می توانند این 20 گیگابایت را در پلتفرم های اعلام شده از طرف وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات استفاده نمایند.

-         بسته اینترنت هدیه انتخابات ریاست جمهوری در کدام پلتفرم ها قابل استفاده می باشد؟

پلتفرم های اعلام شده از طرف وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات که می توان 20 گیگابایت اینترنت هدیه انتخابات را در آن استفاده کرد عبارتند از: بله، روبیکا، ایتا، ویراستی، سروش، تلوبیون، لنز، گپ و آی گپ.

-         فعال‌سازی بسته اینترنت رایگان انتخابات ریاست جمهوری چگونه است؟

مشترکان ایرانسل می توانند برای دریافت 20 گیگابایت اینترنت انتخابات ریاست جمهوری کد دستوری #1*5* را با سیم‌کارت ایرانسل خود شماره گیری نمایند.

مشترکان همراه اول نیز می توانند برای دریافت 20 گیگابایت اینترنت رایگان انتخابات ریاست جمهوری کد دستوری #673*100* را با سیم‌کارت همراه اول خود شماره گیری نمایند.

-         بسته 20 گیگ اینترنت رایگان انتخابات چند مرتبه قابل فعال‌سازی است؟

هر کاربر تنها یک بار می تواند بسته اینترنت 20 گیگابایتی را بر روی سیم‌کارت خود فعال نماید.

-         مدت زمان اعتبار بسته اینترنت هدیه انتخابات ریاست جمهوری 1403 چقدر است؟

مدت زمان اعتبار 20 گیگابایت اینترنت رایگان انتخابات ریاست جمهوری پس از دریافت پیامک فعال‌سازی یک ماه (30 روز) می باشد.

-         آیا در صورت فعال‌سازی بسته اینترنت هدیه بسته اصلی منقضی خواهد شد؟

از بسته اینترنت هدیه 20 گیگابایتی تنها می توان در پلتفرم های داخلی نظیر سروش، روبیکا، بلو ... استفاده نمود. بنابراین هنگام استفاده از این پلتفرم ها و سایر پلتفرم ها، سایت ها و پیام رسان های داخلی حجم اینترنت مصرفی از 20 گیگابایت اینترنت هدیه کسر خواهد شد.

در صورت استفاده از وبسایت های خارجی، اپلیکیشن یا پیام رسان های خارجی نیز اینترنت مصرفی از حجم بسته اینترنت که قبلا توسط کاربر خریداری شده است، کسر می گردد.

بنابراین بسته اصلی خریداری شده منقضی نخواهد شد.

-         استعلام باقیمانده حجم بسته اینترنت هدیه وزارت ارتباطات چگونه است؟

مشترکان ایرانسل برای مشاهده باقیمانده حجم بسته اینترنت 20 گیگابایتی می توانند به سوپر اپلیکیشن ایرانسل من مراجعه نمایند.

همراه اولی ها می توانند با شماره گیری کد دستوری #10*100* از میزان باقیمانده حجم 20 گیگابایت اینترنت رایگان مطلع شوند.

 

منبع : سایت خرید و فروش سیم کارت رندباز