X
نحوه خرید شارژ و استعلام باقیمانده اعتبار رایتل | رندباز

نحوه خرید شارژ رایتل

نحوه خرید شارژ و استعلام باقیمانده اعتبار رایتل

اگر به یادداشته باشید، در گذشته تلفن های همراه به صورت ساده عرضه شده و تنها یک کاربرد برای ارتباط کلامی و پیامکی بودند
تاریخ انتشار: 20خرداد 1403

اگر به یادداشته باشید، در گذشته تلفن های همراه  به صورت ساده عرضه شده و تنها یک کاربرد برای ارتباط کلامی و پیامکی بودند. در حال حاضر با ظهور تلفن های هوشمند میتوان گفت، تلفن همراه یک ابزار ارتباطی و همچنین یک ابزار برای آسوده سازی برخی عملکرد های روزمره به کار میرود که یکی از مزایای آن در دسترس بودن همیشگی است. ناگفته نماند چند مدتی پس از عرضه تلفن های هوشمند در کشور، اپراتور ها خدماتی کاربردی بسیاری را برای مشترکین خود ارائه کردند. برای مثال در گذشته برای افزایش اعتبار سیم کارت باید به مراکز خرید و یا بانک ها مراجعه می کردید که این عملکرد با مشکلات زیادی برخوردار بود. اما اپراتور ها روش هایی را ارائه کرده اند که در هر زمان وهر مکان افراد بتوانند با استفاده از تلفن همراه اعتبار سیم کارت خود را افزایش دهند. ما در ادامه مطلب به نحوه خرید شارژ سیم کارت اعتباری رایتل بپردازیم.

 

خرید شارژ و استعلام باقیمانده اعتبار رایتل با استفاده از کد دستوری (کد USSD)

ممکن است شما هم جزو افرادی باشید که اطلاعی راجع به کد دستوری ندارند. بدین ترتیب لازم است ذکر شود که کد دستوری نوعی مبادله پیام بین یک موبایل و یک برنامه کامپیوتری است. که در بستر جی اس ام یا سامانه جهانی ارتباطات همراه عمل میکند. این روش بر مبنای تعامل با اپراتور های (GSM) موبایل مانند ایرانسل، همراه اول و ... پایه گذاری شده است.

بدین ترتیب اپراتور رایتل نیز به عنوان سومین اپراتور رایج کشور، مانند دیگر اپراتور ها، سامانه کد دستوری #200* را برای مشترکین خود فراهم کرده است تا مشترکان با استفاده از این کد بتوانند به غیر از خرید شارژ از خدمات دیگری مانند خرید بسته اینترنت همراه، استعلام باقیمانده بسته اینترنت همراه و همچنین اعتبار سیم کارت، خرید بسته های مکالمه و پیامکی و ... اقدام کرد.

جهت استعلام شارژ رایتل پس از شماره گیری کد دستوری #200* (ستاره 200 مربع) منویی به شما نمایش داده می شود که این منو دارای چند گزینه می باشد. از میان گزینه های نمایش داده شده، باید عدد پنج را شماره گیری کنید تا میزان اعتبار تان مشخص شود.

همچنین با توجه به منوی نمایش داده شده از میان گزینه ها گزینه خرید شارژ را انتخاب کرده و با انتخاب یکی از قیمت های نمایش داده شده نسبت به خرید خود اقدام فرمایید.

 

خرید شارژ و استعلام باقیمانده شارژ رایتل با مراجعه به رایتل من

یکی از خدماتی که رایتل برای مشترکین خود ارائه کرده،  اپلیکیشن پرکاربرد رایتل من می باشد. این اپلیکیشن که صرفا به تمامی مشترکین رایتل اختصاص داده شده خدمات بسیاری را برای این افراد دارد. لازم به ذکر است که یکی از خدمات پرکاربرد این اپلیکیشن خرید شارژ برای سیم کارت رایتل می باشد. در این عملکرد کافیست پس از دانلود و ورود به این اپلیکیشن از طریق منو گزینه افزایش اعتبار سیم کارت را انتخاب کرده و در ادامه به خرید خود بپردازید.

همچنین با استفاده از رایتل من و کلیک بر روی گزینه استعلام باقی مانده اعتبار از اعتبار سیم کارت خود مطلع شوید.

 

جمع بندی

در طول این مطلب به معرفی دو روش خرید شارژ و همچنین باقیمانده اعتبار سیم کارت رایتل پرداختیم. از این پس میتوانید بسته به انتخاب خود، از طریق کد دستوری ستاره 200 مربع یا مراجعه به رایتل من نسبت به بررسی میزان اعتبار و خرید شارژ سیم کارت خود اقدام کنید.

 

منبع : سایت خرید و فروش سیم کارت رندباز