X
روش های خرید شارژ ذر اپراتور ایرانسل | رندباز

نحوه خرید شارژ برای سیم کارت ایرانسل

روش های خرید شارژ ذر اپراتور ایرانسل

ایرانسل برای سهولت شارژ سیم‌کارت مشترکان خود راه های زیادی در نظر گرفته است که تمام افراد بتوانند در شرایط مختلف به آسانی سیم‌کارت خود را شارژ نموده و از خدمات ارتباطی بهره مند گردند.
تاریخ انتشار: 5خرداد 1403

ایرانسل برای سهولت شارژ سیم‌کارت مشترکان خود راه های زیادی در نظر گرفته است که تمام افراد بتوانند در شرایط مختلف به آسانی سیم‌کارت خود را شارژ نموده و از خدمات ارتباطی بهره مند گردند.

افرادی که به تازگی به جمع مشترکان ایرانسل پیوسته اند ممکن است اطلاعاتی کاملی در مورد انواع روش های شارژ سیم‌کارت نداشته باشند، جهت سهولت در شارژ سیم‌کارت در هر شرایط و با هر امکاناتی، در ادامه به معرفی انواع روش های خرید شارژ ایرانسل و مطالب مرتبط با آن مانند پرداخت قبض از طریق شارژ سیم‌کارت دائمی ایرانسل، شارژ شگفت انگیز ایرانسل و نحوه شارژ سیم‌کارت های ترابرد شده خواهیم پرداخت.

-روش های شارژ سیم‌کارت ایرانسل

·        خرید کارت شارژ و وارد کردن آن از طریق کد دستوری "#کـــــد شـــــارژ*140*"

·        کد دستوری "#7*"

·        کد دستوری "#1*"

·        تلفن گویای 7071

·        شارژ آنلاین از طریق سایت ایرانسل

·        شارژ آنلاین از طریق وبسایت های دیگر

·        اپلیکیشن ایرانسل من

·        اپلیکیشن های تاپ و آپ

-نحوه وارد کردن کد شارژ ایرانسل

جهت شارژ سیم‌کارت ایرانسل پس از خریداری کارت شارژ یا دریافت آن از عابر بانک شماره 12 یا 16 رقمی شارژ را طبق کد دستوری زیر شماره گیری نمایید:

#شماره 12/16 رقمی درج شده روی کارت شارژ*141*

-تفاوت شارژ مستقیم ایرانسل و کد شارژ

کد شارژ شماره ای است که روی کارت شارژ ایرانسل درج شده است و باید آن را طبق کد دستوری معرفی شده در بالا شماره گیری کرد تا سیم‌کارت شارژ شود. در این روش به یک کد 12 یا 16 رقمی نیاز است.

شارژ مستقیم بدون نیاز به کد شارژ انجام می شود. در این روش با وارد کردن شماره سیم‌کارت و پرداخت مبلغ از طریق سایت یا اپلیکیشن، سیم‌کارت به صورت مستقیم شارژ می گردد.

شارژ مستقیم روش بسیار آسان تری است زیرا نیاز به خرید یک کارت شارژ یا کد شارژ دریافت شده از عابر بانک یا دستگاه POS نمی باشد، همچنین نیازی به وارد کردن کد شارژ نبوده و بسیار سریع تر انجام می شود.

-مالیات بر ارزش افزوده برای خرید شارژ ایرانسل

خرید شارژ تلفن همراه شامل پرداخت مالیات بر ارزش افزوده می شود. نرخ مالیات بر ارزش افزوده برای خرید شارژ سیم‌کارت 9 درصد است که هنگام خرید شارژ به مبلغ پرداختی شارژ اضافه می گردد.

-شارژ شگفت انگیز ایرانسل

شارژ شگفت انگیز ایرانسل شامل اعتبار هدیه تا 30 درصد می شود ولی باید در مدت زمان محدودی استفاده گردد.

روش های خرید شارژ شگفت انگیز:

·        کد دستوری "#رمـــــز شــــارژ*144*"

·        اپلیکیشن ایرانسل من

·        اپلیکیشن های دیگر مانند آپ و تاپ

-شارژ سیم‌کارت ترابرد شده

ترابرد یا انتقال شماره تلفن همراه قابلیتی است که کاربران می توانند بدون تغییر دادن شماره تلفن همراه خود، اپراتور خود را تغییر دهند.

شارژ سیم‌کارت های ترابرد شده هیچ تفاوتی با سیم‌کارت های معمولی ندارد. با توجه به اینکه پس از ترابرد سیم‌کارت متعلق به اپراتور جدید است پس فرآیند شارژ نیز باید طبق روش های ذکر شده از جانب آن اپراتور صورت گیرد.

اگر اپراتور جدید سیم‌کارت ترابرد شده ایرانسل باشد، تمام روش های ذکر شده در ابتدای متن برای شارژ سیم‌کارت قابل استفاده می باشد.

-عدم دریافت پیامک شارژ

در صورت خرید شارژ و کسر هزینه آن از حساب کاربر و عدم دریافت پیامک شارژ ابتدا می توان اعتبار سیم‌کارت را برای بررسی شارژ شدن آن چک نمود. باید در نظر داشت بعضی اوقات پیامک با تاخیر ارسال می گردد. در صورتی که پس از چند دقیقه پیامک شارژ ارسال نشد، هزینه شارژ به حساب بانکی بازنگشت و اعتبار شارژ نیز افزایش نیافت، باید با اپراتور تماس گرفت.

-شارژ سیم‌کارت دائمی ایرانسل

مشترکان دائمی ایرانسل می توانند از طریق خرید شارژ جهت پرداخت قبض سیم‌کارت خود اقدام نمایند. می توان به اندازه مبلغ قبض، شارژ ایرانسل خریداری کرده و با شماره گیری کد دستوری "#رمـــز شـــارژ*130*" قبض خود را پرداخت نمایند.

-استعلام مانده حساب شارژ ایرانسل

·        شماره گیری کد دستوری "#1*141*"

·        تماس با 700

·        اپلیکیشن ایرانسل من

-ذخیره سوابق خرید شارژ

با توجه به اینکه سوابق خرید شارژ سیم‌کارت در بخش تراکنش ها ذخیره می شود، می توان با مراجعه به بخش فهرست تراکنش های وبسایت ایرانسل یا اپلیکیشنی که با آن شارژ خریداری نموده اید، لیست خرید شارژهای خود را مشاهده نمایید.

سخن آخر

مشترکان ایرانسل در ابتدا تنها با کارت شارژ می توانستند سیم‌کارت خود را شارژ نمایند ولی امروزه روش های زیادی برای شارژ وجود دارد که افراد می توانند چه به صورت آنلاین از طریق وبسایت ایرانسل و اپلیکیشن های ایرانسل من، آپ و تاپ و چه به صورت آفلاین از طریق شماره گیری کدهای دستوری شارژ مورد نظر خود را تهیه نموده و از خدمات ارتباطی ارائه شده بهره مند شوند.

 

 

منبع : سایت خرید و فروش سیم کارت رندباز