X
قطعی اینترنت اپراتور همراه اول و ایرانسل | رندباز

علت قطعی اینترنت همراه اول و ایرانسل

قطعی اینترنت اپراتور همراه اول و ایرانسل

در حال حاضر اینترنت به قدری گسترده شده است که تقریبا مورد استفاده تمام افراد جامعه قرار می گیرد. لازم به ذکر است که اینترنت نه تنها یک ابزار برای کسب اطلاعات و سرگرمی است بلکه توانسته به قدری گسترده شود
تاریخ انتشار: 25اردیبهشت 1403

در حال حاضر اینترنت به قدری گسترده شده است که تقریبا مورد استفاده تمام افراد جامعه قرار می گیرد. لازم به ذکر است که اینترنت نه تنها یک ابزار برای کسب اطلاعات  و سرگرمی است بلکه توانسته به قدری گسترده شود که بسیاری از کسب و کار های کشور در بستر آنلاین فعالیت می کنند. برای استفاده بهتر از این امکانات، سرعت بالای اینترنت یکی از نیازهای مشترکین می باشد.

 

اینترنت همراه چیست ؟

همانطور که میدانید برای دسترسی به مرورگر و شبکه های اجتماعی کاربران نیاز به اینترنت دارند که این امر در گذشته فقط برای اینترنت خانگی قابل استفاده بود. همزمان با گسترش استفاده از گوشی های هوشمند در کشور، اپراتور ها با موافقت وزارت ارتباطات و اطلاعات، با قصد پیشرفت در حوزه کاری خود، خدماتی را ارائه دادند که مشترکان بتوانند برای سیم کارت های اعتباری و دائمی خود بسته های اینترنت را خریداری کنند و به وسیله گوشی به مرورگر و شبکه های اجتماعی در هر زمان وهر مکان دسترسی داشته باشند، که این خدمات با عنوان اینترنت همراه ارائه شده است.

 

قطعی اینترنت اپراتور همراه اول و ایرانسل

همانطور که در پاراگراف اول ذکر شد، سرعت اینترنت برای استفاده از تمامی کاربرد های آن تاثیر بسزایی دارد. به تازگی برخی از کاربران همراه اول و ایرانسل از قطعی اینترنت همراه خود خبر داده اند. آنها می گویند علامت برقراری اینترنت در موبایل ظاهر می شود ولی اتصال به اینترنت برقرار نمی شود.  هیچ سازمانی به صورت رسمی نسبت به قطعی اینترنت واکنش نشان نداد و آن را تایید نکرد.

24 اردیبهشت 1403 کاربران قطعی اینترنت سیم کارت همراه اول را از ساعات ابتدایی صبح گزارش کرده اند. اپراتور سامانه اعلام کرده است که این اختلال سراسری است و به زودی برطرف خواهد شد. اما علت قطعی اینترنت را توضیح نداده است و تنها گفته است این اختلال به زودی برطرف خواهد شد.

همراه اول در پاسخ به این اختلال می گوید: "گزارش های قطعی اینترنت همراه در تهران به صورت سراسری بوده است ولی در برخی مناطق تعداد گزارش ها بیشتر است".  

اپراتور ایرانسل نیز از قطعی اینترنت صبح دیروز و برطرف شدن آن خبر می دهد.

در روزهای اخیر نیز برخی از کاربران در شبکه های اجتماعی از کند شدن سرعت اینترنت سیم کارت ایرانسل و سیم کارت همراه اول همچنین اختلال در فعالیت های شغلی و حرفه ای خود گزارش داده اند.

در حالی که در روزهای اخیر ابراهیم رئیسی، رئیس دولت سیزدهم گفته بود: "سرعت اینترنت باید به قدری بالا باشد که کاربران حتی گیمرها در انجام بازی خود با مشکل مواجه نشوند"، کاربران با اختلال در سرعت اینترنت و قطعی آن مواجه هستند.

رئیسی در آیین بهره برداری از پروژه پوشش سراسری فیبر نوری استان قم از توصیه به وزیر ارتباطات برای بالا بردن سرعت اینترنت گفت و ادامه داد:"هر وقت آقای وزیر را در دولت یا کوی و برزنی دیده ام، مساله ضرورت سرعت در ارتباطات را گفته ام و گله هایی که از کندی شبکه به من می شود را انتقال داده ام. وقتی به ایشان گفتند، که مشکل به صورت علمی و فناوری به سرعت انجام می شود. این وعده عملیاتی خواهد شد. مردم کارشان سریع تر انجام می شود. حتی آن گیمری که مشغول بازی است نباید هنگام بازی از او به خاطر سرعت اینترنت حال گیری شود."

در حالی که دولت از وعده افزایش سرعت اینترنت می گوید، کاربران از کندی اینترنت و قطعی اینترنت خبر می دهند.

 

منبع : سایت خرید و فروش سیم کارت رندباز