X
اطلاعیه پلیس فتا راجع به کلاهبرداری با سیم کارت | رندباز

مالک اصلی سیم کارت، مقصر هر گونه سوء استفاده از آن است

اطلاعیه پلیس فتا راجع به کلاهبرداری با سیم کارت

رئیس پلیس فتا استان آذربایجان غربی از شناسایی شخصی که با سوء استفاده از سیم کارت فرد دیگری، مزاحمت ایجاد کرده بود شناسایی گردید.
تاریخ انتشار: 31فروردین 1403

رئیس پلیس فتا استان آذربایجان غربی از شناسایی شخصی که با سوء استفاده از سیم کارت فرد دیگری، مزاحمت ایجاد کرده بود شناسایی گردید.

سرهنگ اکبر نصرتی در تشریح این خبر افزود: یکی از شهروندان جهت شکایت از فرد یا افرادی که تصاویر خانوادگی وی را در شبکه های اجتماعی منتشر کرده بودند و علاوه بر ایجاد مزاحمت، اقدام به تهدید و آزار هم می کردند، به پلیس فتا مراجعه نمود.

طی اقدامات پلیسی و فنی کارشناسان مربوطه، صاحب سیم کارتی که مزاحمت از طریق آن صورت گرفته بود، شناسایی شد. در بررسی های بعدی مشخص شد صاحب سیم کارت از مزاحمت اطلاعی نداشته و سیم کارت در اختیار پسر وی می باشد.

در روند تحقیقات صورت گرفته از پسر فرد صاحب سیم کارت، وی اظهار بی اطلاعی نمود ولی در نهایت به جرم متکب شده خود اعتراف کرده و اقرار کرد که به علت خصومت شخصی و با هدف انتقام جویی از طریق سیم کارت پدرش، مزاحمت ایجاد کرده است.

سرهنگ نصرتی رئیس پلیس فتا استان آذربایجان غربی به شهروندان هشدار داد: باتوجه به اینکه مالک اصلی، مقصر هرگونه سوء استفاده از سیم کارت است، دارندگان سیم کارت باید در نگهداری سیم کارت های خود دقت لازم را داشته و از واگذاری آن به فرد دیگری خودداری نمایند.

وی در پایان اعلام نمود: پلیس فتا به صور شبانه روزی آماده پاسخگویی شهروندان می باشد و عموم مردم می توانند مشکلات خود در خصوص فضای مجازی را با مراجعه حضوری به این پلیس، استفاده از سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.gov.ir و تماس با مرکز فوریت های سایبری به شماره 096380 در میان بگذارند.

 

منبع : سایت خرید و فروش سیم کارت رندباز