X
دستگیری کلاهبردار تلفنی شما برند شدید با نام همراه اول | رندباز

اطلاع رسانی دستگیری کلاهبردار تلفنی

دستگیری کلاهبردار تلفنی شما برند شدید با نام همراه اول

از سالی که سیم کارت در کشور تولید و عرضه شد تا به امروز تغییراتی بسیاری کرد. همچنین تغییرات سیم کارت در کشور باعث پیشرفت اپراتور ها و همچنین تمامی کاربران شد.
تاریخ انتشار: 27فروردین 1403

از سالی که سیم کارت در کشور تولید و عرضه شد تا به امروز تغییراتی بسیاری کرد. همچنین تغییرات سیم کارت در کشور باعث پیشرفت اپراتور ها و همچنین تمامی کاربران شد. از سوی دیگر با ظهور تلفن های هوشمند و و دسترسی کاربران به اینترنت همراه و همچنین شبکه های اجتماعی افراد توانستند شغل های غیر حضوری را راه اندازی کنند، ناگفته نماند پیشرفت سیم کارت به غیر از تاثیر مثبتی که روی کسب و کار افراد و تکنولوژی داشت دردسر هایی را برای برخی افراد ایجاد کرد. لازم است ذکر شود، متاسفانه برخی از سودجویان و یا افراد فرصت طلب با استفاده از روش های گوناگون با کاربران سیم کارت ارتباط برقرار کرده و با وعده های دروغین افراد را فریب میدهند که بدین صورت کلاه برداری صورت می گیرد، اما خوشبختانه با تلاش های فراوان و پیگیری پلیس فتا روزانه شاهد دستگیری چندین کلاه بردار سیم کارت هستیم. به تازگی  پلیس فتا از دستگیری کلاه برداران جدید اطلاع رسانی کرد.

 

سخنان پلیس فتا راجع به دستگیری کلاهبرداران جدید

رئیس پلیس فتا ویژه شرق استان تهران از شناسایی و دستگیری فردی که با برقراری تماس های تلفنی با مشترکان دارای سیم کارت همراه اول و کلاهبرداری از آنها با عبارت "شما در جشنواره همراه اول برنده شده اید" خبر داد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ دوم حمیدرضا سلطان آبادی رئیس پلیس فتا ویژه شرق استان تهران در تشریح این خبر بیان کرد: یکی از شهروندان با مراجعه به پلیس فتا و بیان اینکه از جانب همراه اول با او تماس تلفنی گرفته شده است و فرد تماس گیرنده اعلام کرده است که شما به علت خوش حسابی برنده مبلغ بیست میلیون تومان شده اید. این شخص پس از اعلام کدهای احراز هویت متوجه شده است که مبلغ 12 میلیون تومان از حساب او به صورت اینترنتی برداشت شده است.

این مقام انتظامی عنوان کرد: پس از تحقیقات اولیه مشخص گردید که کلاهبردار در ساعات غیر اداری با مشترکین دارای سیم کارت همراه اول تماس تلفنی برقرار کرده و به مشترکان اعلام نموده است که شما در جشنواره همراه اول برنده شده اید و برای واریز مبلغ جایزه به حسابتان، کدهای مربوطه که برای شما ارسال می شود را اعلام نمایید. پس از اعلام کدها از جانب قربانیان، فرد کلاهبردار همراه بانک شخص را روی گوشی خود نصب نموده و از این طریق حساب شهروندان را خالی می نماید.

رئیس پلیس فتا ویژه شرق استان تهران بیان نمود که با بررسی های فنی و تخصصی صورت گرفته توسط کارشناسان پلیس فتا، فردی که با برقراری تماس های تلفنی با مشترکان دارای سیمکارت همراه اول و کلاهبرداری از آنها با عبارت "شما در جشنواره همراه اول برنده شده اید" شناسایی و به مراجع قضایی معرفی گردید.

 

سرهنگ دوم حمیدرضا سلطان آبادی خاطر نشان کرد: به هیچ عنوان به تماس های تلفنی مبنی بر برنده شدن در قرعه کشی های گوناگون اطمینان نکرده و هرگز اطلاعات هویتی و اطلاعات کارت بانکی خود را برای دیگران ارسال ننمایید.

وی در ادامه افزود: عموم شهروندان در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک، جهت پیگیری مراتب را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش گزارشات مردمی یا مرکز فوریت های سایبری به شماره تلفن 096380 با کارشناسان پلیس فتا در میان بگذارند.

 

 

منبع : سایت خرید و فروش سیم کارت رندباز