X
نحوه مسدود سازی تعرفه مصرف آزاد اینترنت همراه | رندباز

چگونگی غیر فعال سازی مصرف آزاد اینترنت

نحوه مسدود سازی تعرفه مصرف آزاد اینترنت همراه

مدیرکل حفاظت از حقوق مصرف کننده رگولاتوری بیان نمود: باتوجه به بالا بودن هزینه اینترنت با تعرفه آزاد، توصیه می شود
تاریخ انتشار: 19فروردین 1403

مدیرکل حفاظت از حقوق مصرف کننده رگولاتوری بیان نمود: باتوجه به بالا بودن هزینه اینترنت با تعرفه آزاد، توصیه می شود کاربران سرویس های تلفن همراه با شماره گیری کد دستوری مرتبط به هر اپراتور، برای غیرفعال سازی مصرف اینترنت آزاد اقدام نمایند.

طبق مصوبه شماره 5-237 کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، در صورتی که مشترکین اپراتورهای تلفن همراه بسته اینترنت خریداری نکرده باشند یا بسته اینترنت آنها پایان یافته باشد، استفاده از سرویس اینترنت طبق تعرفه آزاد محاسبه می شود.

به همین دلیل اپراتورها باید پیش از تمام شدن بسته اینترنت (حجم یا زمان) نزدیک بودنِ زمان تمام شدن بسته را به مشترکان اطلاع داده و در صورت استفاده از اینترنت با تعرفه آزاد، از طریق پیامک به آنها اطلاع رسانی شود.

نمایش جزئیات ریزمصرف اینترنت مشترکان طبق مفاد عنوان شده در پروانه اپراتورهای تلفن همراه، از وظایف آنها می باشد. طرح "کنترل مصرف آزاد اینترنت " برای جلوگیری از متضرر شدن مشترکان تلفن همراه و جلوگیری از احتساب تعرفه اینترنت آزاد برای آنها، پیش از این توسط دو اپراتور تلفن همراه در اختیار کاربران تلفن همراه قرار گرفته بود.

با استفاده از این طرح، مشترکان قادر هستند دسترسی خود به اینترنت عادی (تعرفه آزاد) را مسدود نمایند تا پس از پایان یافتن بسته اینترنت خریداری شده، دسترسی آنها به اینترنت قطع شود.

باید توجه داشت که در صورت فعال سازی این طرح، هنگام اتمام بسته اینترنت از قبل خریداری شده و در صورت عدم رزرو بسته اینترنت جدید، اینترنت تلفن همراه مشترک "قطع" خواهد شد.

مدیرکل حفاظت از حقوق مصرف کننده رگولاتوری اخیرا از فراهم شدن امکان مسدودسازی مصرف اینترنت آزاد برای مشترکین اپراتور رایتل نیز خبر داده است.

 

غیر فعال سازی تعرفه مصرف آزاد اینترنت در اپراتور رایتل

افراد دارای سیم کارت رایتل که قادر به مسدود سازی مصرف آزاد اینترنت هستند می توانند با شماره گیری کد دستوری *200*6# اقدام به غیر فعال سازی کنند.

 

غیر فعال سازی تعرفه مصرف آزاد اینترنت در اپراتور ایرانسل

پیمان قره داغی : مدیر کل دفتر حفاظت از حقوق مصرف کننده رگولاتوری، در این زمینه اظهار کرد، علاوه بر مشترکین رایتل، مالکین سیم کارت ایرانسل که قصد مسدود سازی تعرفه مصرف آزاد اینترنت را دارند میتوانند با شماره گیری کد دستوری *555*3*2*3# اقدام به مسدود سازی این فرایند کنند.

 

مسدود سازی مصرف آزاد اینترنت در اپراتور همراه اول

وی همچنین افزود تمام مشترکین اپراتور همراه اول می توانند می توانند از طریق شماره گیری کد دستوری *100*113#  می توانند اقدام به غیر فعال سازی اینترنت همراه سیم کارت خود کنند.

 

جمع بندی

با توجه به اینکه هزینه اینترنت عادی بالا می باشد، به تمام مشترکان پیشنهاد می شود از بسته های اینترنت ارائه شده توسط اپراتور تلفن همراه خود به عنوان جایگزین استفاده نمایند.

درصورت عدم رضایت از سرویس ارائه شده توسط اپراتور، مشترکان می توانند از طریق ثبت شکایت در سایت اپراتور مورد نظر یا تماس تلفنی با پشتیبانی، شکایت خود را مطرح نمایند. در صورت عدم توجه اپراتور به شکایت مطرح شده از کاربر یا عدم موفقیت در احقاق حقوق خود، مشترکین می توانند شکایات خود را از طریق تماس تلفنی با شماره 195 یا ثبت عنوان در درگاه www.195.cra.ir ثبت نمایند.

 

منبع : سایت خرید و فروش سیم کارت رندباز