X
استعلام سیم کارت با روش های گوناگن | رندباز

نحوه استعلام شماره سیم کارت در اپراتور های مختلف

استعلام سیم کارت با روش های گوناگن

طبق قانون افرادی که به سن قانونی رسیده اند می توانند تا ده عدد سیم کارت از هر اپراتور خریداری کرده و به اسم خود ثبت کنند. حال برخی از افراد که قصد خرید سیم کارت جدید را دارند
تاریخ انتشار: 9فروردین 1403

طبق قانون افرادی که به سن قانونی رسیده اند می توانند تا ده عدد سیم کارت از هر اپراتور خریداری کرده و به اسم خود ثبت کنند. حال برخی از افراد که قصد خرید سیم کارت جدید را دارند، با مشکل (تعداد سیم کارت ثبت شده به حد مجاز رسیده است) مواجه می شوند، لذا شما ده عدد سیم کارت به نام شما ثبت شده است. زمانی که این موضوع برای شما اتفاق بیفتد نه تنها وقت شما را می گیرد بلکه ممکن است پس از حل مشکل و مراجعه مجدد به مرکز مورد نظر برای خرید سیم کارت، سیم کارتی که مورد پسند شما بوده است به فروش رفته باشد. از سوی دیگر ممکن است در گذشته سیم کارت خود را گم کرده باشید و یا سیم کارت شما به سرقت رفته باشد و دیگر پیگیر سوزاندن و یا تعویض آن سیم کارت نشده باشید و پس از سال ها احضاریه ای از دادگاه به دست شما برسد. چرا که امکان سوء استفاده از سیم کارتتان توسط افراد کلاهبردار و فرصت طلب بسیار زیاد است. بدین ترتیب می توان گفت مطلع شدن از تعداد سیم کارت موضوع ضروری می باشد. در ادامه مطلب به چگونگی استعلام سیم کارت خواهیم پرداخت.

 

نحوه استعلام سیم کارت در اپراتور های مختلف

همانطور که ذکر شد اطلاع داشتن از سیم کارت های شما یکی از مسائل ضروری می باشد. به همین خاطر اپراتور ها و همچنین وزارت ارتباطات کشور روش هایی که شامل استعلام سیم کارت از طریق سایت، استعلام سیم کارت از طریق پیامک و شماره گیری کد دستوری است را برای کاربران ارائه کرده اند.

 

استعلام سیم کارت از طریق سامانه استعلام خطوط

اگر شما هم یکی از کاربرانی هستید که تمایل به استعلام سیم کارت و غیر فعال سازی سیم کارت های خود دارید، می توانید با مراجعه به سامانه mobilecount.cra.ir با وارد کردن شماره ملی خود و طی کردن مراحل اقدام به استعلام تعداد سیم کارت و غیر فعال سازی سیم کارت های خود کنند.

 

استعلام سیم کارت از طریق شماره ها 3000150 و 3000504901

مشترکین می توانند با یکی از سیم کارت های تحت مالکیت خود کد ملی شان را به یکی از شماره های بالا ارسال کرده و بلافاصله از تعداد سیم کارت های خود باخبر شوند.

 

استعلام سیم کارت از طریق سایت

یکی دیگر از روش های استعلام تعداد سیم کارت با کد ملی مراجعه به سایت تنظیم مقررات رادیویی می باشد.

در این عملکرد کافی است در گوگل کلمه تنظیم مقررات رادیویی را جستجو کرده و اولین سایت را باز کرده سپس مراحل زیر را به ترتیب انجام دهند.

·         برای استعلام تعداد سیم‌کارت روی گزینه ادامه حقوق کاربران کلیک کنید.

·         سپس روی گزینه استعلام سرویس‌های مشترکین کلیک نمایید.

·         هر دو گزینه اطمینان دارم را تیک زده و روی مرحله بعد کلیک کنید.

·         نوع شناسه هویتی مورد نظر خود را انتخاب کنید.

·         روی گزینه کد ملی کلیک کنید.

·         در فیلد اول کد ملی، در فیلد دوم شماره تلفن همراه و در فیلد سوم کد امنیتی را بزنید و روی گزینه مرحله بعد کلیک کنید.

·         به شماره تلفن همراهتان پیامکی حاوی تعداد سیم‌کارت‌های شما ارسال می‌شود.

 

چگونه استعلام شماره سیم کارت را بگیریم؟

روش های ذکر شده برای استعلام تعداد سیم کارت بود، حال برخی از افراد قصد دارند تا از شماره یک یا چند سیم کارتی که به نامشان ثبت شده است مطلع شوند.

در این عملکرد لازم است اپلیکیشن های اپراتور مربوطه (همراه من (اپراتور همراه اول)، ایرانسل من(اپراتور ایرانسل)، رایتل من(اپراتور رایتل) ) را نصب کرده و با مراجعه به راهنمای اپلیکیشن استعلام شماره سیم کارت های خود را بگیرید.

 

 

منبع : سایت خرید و فروش سیم کارت رندباز