X
استعلام وضعیت سیم کارت رایتل | رندباز

نحوه استعلام تعداد سیم کارت های رایتل

استعلام وضعیت سیم کارت رایتل

همانطور که میدانید طبق قوانینی که شاید فقط مختص به ایران باشد، هر فردی که به سن قانونی رسیده باشد میتواند ده عدد سیم کارت با هر اپراتوری را به اسم خود ثبت کند.
تاریخ انتشار: 13اسفند 1402

همانطور که میدانید طبق قوانینی که شاید فقط مختص به ایران باشد، هر فردی که به سن قانونی رسیده باشد میتواند ده عدد سیم کارت با هر اپراتوری را به اسم خود ثبت کند. شاید شما هم جزو افرادی باشید که در گذشته سیم کارت هایی را خریداری کرده اید اما دسترسی به سیم کارت خود را ندارید و یا قصد خرید سیم کارت جدیدی را دارید اما از ظرفیت باقی مانده ثبت سیم کارت به نام شما اطلاعی ندارید. حال با توجه به مطلب ذکر شده بسیاری از افراد زمان زیادی را صرف جستجو برای استعلام تعداد سیم کارت های به نام خود کرده اند اما به جواب سوال خود نرسیده اند و همین موضوع باعث آزرده خاطر شدن کاربران شده است. به همین علت ما با ارائه این مطلب قصد داریم به چگونگی استعلام تعداد سیم کارت های رایتل به نام افراد با روش های مختلف بپردازیم.

 

اپراتور رایتل

اپراتور رایتل به عنوان سومین اپراتور رایج با 16 سال فعالیت کاری در حوزه سیم کارت، امروزه توانسته دارای سیم کارت های اعتباری و دائمی بسیاری باشد و با ارائه خدمات و هدایا برای تمامی مشترکین خود محبوبیت زیادی را کسب کند. بدین ترتیب رایتل در چند سال اخیر مانند دیگر اپراتور ها طرح هایی را برای استعلام تعداد سیم کارت مشترکینش اختصاص داده است.

 

استعلام سیم کارت رایتل با کد ملی

یکی از روش هایی که رایتل برای آگاهی یافتن از وضعیت سیم کارت مشترکین اختصاص داده است، استفاده از کد ملی می باشد. مشترکین رایتل می توانند با مراجعه به وب سایت این اپراتور، صفحه ای به عنوان (استعلام وضعیت سیم کارت) را باز کرده و فیلد های مربوطه (کد ملی، شماره موبایل، کد امنیتی) را پر کنند. سپس روی گزینه (بررسی وضعیت سیم کارت) کلیک کنید، چند لحظه بعد نوع سیم کارت ها و آخرین وضعیت آنها برایتان نمایش داده می شود. با استفاده از این روش نیازی به دسترسی سیم کارتتان ندارید.

 

کد دستوری استعلام وضعیت سیم کارت رایتل

تمامی افرادی که مالک یک یا چند سیم کارت رایتل هستند می توانند با شماره گیری کد دستوری *210# (ستاره 210 مربع) برای استعلام وضعیت سیم کارت های رایتل خود اقدام کنند.

 

تماس با پشتیبانی رایتل

مشترکین رایتل که قصد استعلام وضعیت سیم کارت های رایتل خود را دارند می توانند با شماره 200 که کاملا رایگان است تماس بگیرند و با سایر شماره ها میتوانند با شماره 09202000000 تماس بگیرند. پس از برقراری ارتباط تلفن گویا پشتیبانی شما را راهنمایی می کند تا بتوانید از وضعیت سیم کارت خود مطلع شوید.

 

 

استعلام سیم کارت از طریق رایتل من

مراجعه به اپلیکیشن و یا وب سایت رایتل من یکی دیگر از روش هایی است که مشترکین رایتل می توانند استعلام وضعیت و تعداد سیم کارت خود را بگیرند. در این روش لازم است افراد به وب سایت رایتل من و یا اپلیکیشن رایتل من مراجعه کرده و روی گزینه مدیریت سیم کارت کلیک کنند. پس از طی کردن این مراحل گزینه اطلاعات پرونده را انتخاب کنند. حال منتظر بمانید تا صفحه بارگذاری شود.

 

استعلام تعداد سیم کارت با استفاده از دولت من

یکی دیگر از روش هایی که اپراتور رایتل برای استعلام تعداد سیم کارت ارائه داده است، مراجعه به اپلیکیشن و یا وب سایت دولت من می باشد. مشترکین می توانند پس از مراجعه به دولت من از منوی سمت راست، روی گزینه (خدمات مستقیم استعلامی) کلیک کرده و سپس گزینه (تعداد خطوط مشترکین همراه و ثابت) را انتخاب کنید. پس از ثبت شماره تلفن، پیامکی حاوی کد برای شما ارسال می شود که پس از درج کد شماره تلفن هایی که به نام شماست نمایش داده می شود.

 

جمع بندی

سیم کارت دائمی و سیم کارت اعتباری اپراتور رایتل دارای چرخه عمر معینی هستند. برای مثال : در صورتی که شارژ سیم کارت اعتباری شما به پایان برسد و به مدت 180 روز، افزایش اعتبار سیم کارت صورت نگیرد، سیم کارت به حالت قطع دو طرفه در می آید. ادامه این وضعیت به مدت سی روز متوالی، سیم کارت را در حالت (منقضی) قرار می دهد. از همین رو نیاز است تا وضعیت سیم کارت هایی که مدت هاست از آن ها استفاده نکرده ایم، بررسی کنیم، تا در صورت نیاز اقدامات لازم را انجام دهیم.

 

منبع : سایت خرید و فروش سیم کارت رندباز