X
چرا برخی شماره های سیم کارت دائمی 0912 افزایش قیمت بیشتری دارند؟ | رندباز

علت افزایش قیمت های سیم کارت دائمی 0912 همراه اول

چرا برخی شماره های سیم کارت دائمی 0912 افزایش قیمت بیشتری دارند؟

سیم کارت دائمی 0912 همراه اول نه تنها به عنوان اولین سیم کارت های دائمی عرضه شده با ارزش و معتبر است؛ بلکه به این دلیل که به عنوان یک سیم کارت سرمایه ای در نظر گرفته می شوند
تاریخ انتشار: 30آبان 1402

 

سیم کارت دائمی 0912 همراه اول نه تنها به عنوان اولین سیم کارت های دائمی عرضه شده با ارزش و معتبر است؛ بلکه به این دلیل که به عنوان یک سیم کارت سرمایه ای در نظر گرفته می شوند؛ در طول سی سال حضور در بازار سیم کارت ایران،سیم کارت همراه اول همواره روند قیمت صعودی داشته و روز به روز گران تر می شوند. اما بررسی ها نشان می دهد؛ برخی از شماره های سیم کارت دائمی 0912 افزایش قیمت بیشتری را تجربه کردند که آنها را برای سرمایه گذاری مناسب تر می سازد.

بنابراین اگر قصد سرمایه گذاری در این بازار را دارید؛ پیشنهاد می شود تا پایان این مطلب ما را همراهی کنید تا با خرید یک سیم کارت دائمی 0912 یک سرمایه گذاری پرسود را تجربه کنید:

 

چرا سیم کارت دائمی 912 همراه اول برای سرمایه گذاری مناسب است؟

سیم کارت دائمی 0912 همراه اول که اولین سیم کارت عرضه شده در کشور می باشد؛ یکی از محبوب ترین و گران ترین سیم کارت  های موجود در کشور است که قیمت آن همواره در طول این سال ها روند صعودی داشته و روز به روز گران تر می شود. علاوه بر این از نظر کارشناسان این سیم کارت ها برای سرمایه گذاری بسیار مناسب می باشند؛ زیرا علاوه بر کاهش ریسک سرمایه گذاری، عدم ریسک نگهداری هم دارند و بر عکس طلا و سکه قابلیت بازیابی داشته و در صورت مفقود یا دزدیده شدن، به راحتی تجدید می گردند.

البته سود سرمایه گذاری برای همه شماره های کارت دائمی 0912  همراه اول یکسان نبوده و همان طور که قیمت این نوع سیم کارت بر اساس میزان کارکرد خط، کد خط و میزان رندی شماره متفاوت می باشد؛ سود سرمایه گذاری بر روی این نوع شماره ها نیز با هم فرق دارد و لازم است در هر شرایطی حواستان به نوسانات بازار و عوامل موثر بر قیمت سیم کارت باشد. بنابراین اگر قصد سرمایه گذاری در بازار سیم کارت دائمی 0912 را دارید؛ حواستان به این نکات ریز و ظریف باشد و به هیچ وجه بدون تحقیق و بررسی به توصیه های افراد عمل نکنید.

 

چگونه یک سرمایه گذاری مناسب داشته باشیم؟

 اگر تجربه رصد بازار خرید و فروش سیم کارت را داشته باشید؛ قطعا شما هم می دانید که در طول این سالها برخی شماره های سیم کارت دائمی 0912 همراه اول ناگهان جهش قیمتی فوق العاده ای را تجربه کردند که سود سرشاری را نصیب مالکان نموده است. این سرمایه گذاری های پرسود که معمولا هر چند وقت یکبار اتفاق می افتد، تحت تاثیر عوامل مختلفی است که برخی از آنها به شرح ذیل می باشد:

 

تاثیر افزایش قیمت ارز بر سیم کارت دائمی 0912 همراه اول:

سیم کارت دائمی 0912 همراه اول مانند هر کالای سرمایه ای دیگری تحت تاثیر نوسانات قیمت ارز می باشد. بررسی همه بازار های سرمایه ای نشان می دهد؛ قیمت همه کالاهای سرمایه ای با افزایش قیمت ارز بالا می رود و معمولا بعد از کاهش قیمت ارز و یا ثبات نسبی در بازار قیمت ها هیچ تغییری نخواهد داشت. در مورد سیم کارت دائمی 0912 همراه اول نیز این روند صعودی قیمت همیشه دیده شده است.

 

تاثیر تورم بر قیمت سیم کارت دائمی 0912 همراه اول:

قطعا تورم به عنوان مهم ترین عامل تاثیر گذار بر قیمت کالاهای سرمایه ای، شناخته شده ترین عامل تاثیرگذار بر قیمت سیم کارت دائمی 0912 همراه اول نیز می باشد؛ زیرا در طول سی سال عرضه این سیم کارت در هر سال با افزایش نرخ تورم قیمت این سیم کارت بالا رفته است.

 

تاثیر عرضه و تقاضا بر قیمت سیم کارت دائمی 0912 همراه اول:

درست است که خرید و فروش سیم کارت دائمی 0912 می تواند سودآور باشد؛ ولی حتی با دانستن تمام آیتم های تاثیر گذار بر قیمت سیم کارت باز هم قیمت گذاری سیم کارت، کاری تخصصی است؛ زیرا در این بازار سرمایه ای نیز علاوه بر همه عوامل تاثیر گذار، میزان عرضه و تقاضا بسیار مهم بوده و به طور مستقیم بر قیمت گذاری اثر می گذارد. البته سیم کارت دائمی 0912 با هر کد، مشتری خاص خودش را دارد؛ ولی باید به این نکته توجه داشت که برای رسیدن به یک دامنه سود مناسب باید حواسمان باشد که هر چه عرضه یک شماره ای در بازار کمتر باشد؛ قیمت آن بالاتر می رود که می تواند سود بیشتری را نصیب سرمایه گذاران کند.

 

تاثیر صفر بودن سیم کارت بر قیمت سیم کارت دائمی 0912 همراه اول:

به طور کلی در بازار سیم کارت ایران، به سیم کارتی، سیم کارت صفر می گویند که آکبند بوده و هیچ تماس، پیامک یا حتی مصرف اینترنتی نداشته باشد که قیمت این نوع سیم کارت معمولا 20 درصد گران تر از سیم کارت های کارکرده و کم کارکرد می باشد. این سیم کارت ها که تنها به دلیل عدم کارکرد، زنگ خور نداشته و خریدار سیم کارت به عنوان اولین مالک آن شناخته می شود؛ معمولا در بین کاربران پرطرفدار و محبوب هستند.

ولی مساله این است که عرضه تمام پیش شماره های سیم کارت دائمی 0912 همراه اول چند سالی است به پایان رسیده و تقریبا همه شماره های موجود در بازار کارکرده یا کم کارکرد هستند. در چنین شرایطی ارائه یک سیم کارت دائمی 0912 همراه اول که صفر مخابراتی باشد و هنوز کارکردی نداشته باشد؛ قیمتی به مراتب بسیار بالاتر از سیم کارت های مشابه خود خواهد داشت.

در حال حاضر این شرایط در کدهای 8، 9 و صفر سیم کارت دائمی 0912 وجود دارد که در چند ماه اخیر افزایش قیمت قابل ملاحظه ای داشته است. از نظر کارشناسان دلیل اصلی افزایش قیمت 50 تا 60 درصدی این سیم کارت های صفر نسبت تقاضا به تولید خط در چند ماه اخیر بوده است که با توجه به سیاست های کاری اپراتور همراه اول روی داده است. زیرا تولید سیم کارت دائمی 0912 همراه اول با کد 8 و 9 به پایان رسیده و این موضوع به صورت مستقیم افزایش قیمت بی سابقه ای را در این کدها سبب گردیده است.

در سال های اخیر که ارزش پول ملی بسیار کاهش یافته؛ بسیاری از افراد به دنبال یک محل مطمئن برای حفظ سرمایه خود هستند که سودآور نیز باشد. در چنین شرایطی علاوه بر بازار طلا و سکه بازار سیم کارت نیز بسیار جذاب و مطمئن است و می تواند علاوه بر ارزش اولیه پول، سود مناسبی را نصیب سرمایه گذاران کند. ولی این کار حتی با دانستن تمام آیتم های تاثیر گذار بر قیمت سیم کارت و شناخت بازار، کاملا تخصصی است و لازم است در این بین از مراکز معتبر و شناخته شده ای مانند رندباز کمک بگیرید.

در سال های گذشته برخی سایت ها مانند رندباز برای جلوگیری از قیمت گذاری های سلیقه ای و غیر حرفه ای امکان تعیین قیمت سیم کارت به صورت غیر حضوری و آنلاین را در وب سایت خود ایجاد کردند تا از یک طرف دست دلالان و واسطه ها را از این بازار کوتاه کنند و از سوی دیگر امکانی را در اختیار خریداران و فروشندگان واقعی قرار دهند تا به راحتی و بدون دردسر از قیمت سیم کارت خود مطلع شوند و آن را با قیمتی واقعی در دسترس متقاضیان قرار دهند.

 

منبع : سایت خرید و فروش سیم کارت رندباز