X
بهترین زمان پرداخت قبض پایان دوره سیم کارت دائمی همراه اول | رندباز

بهترین فرصت برای پرداخت قبض های پایان دوره ایی

بهترین زمان پرداخت قبض پایان دوره سیم کارت دائمی همراه اول

بعد از این که هزینه تعرفه خدمات و سرویس های اپراتور همراه اول به عنوان اولین و بزرگترین کشور مانند سایر اپراتورها در فروردین ماه 1401 افزایش قابل ملاحظه ای داشت
تاریخ انتشار: 25آبان1402

بعد از این که هزینه تعرفه خدمات و سرویس های اپراتور همراه اول به عنوان اولین و بزرگترین کشور مانند سایر اپراتورها در فروردین ماه 1401 افزایش قابل ملاحظه ای داشت؛ مبلغ قبض پایان دوره بسیاری از مشترکین سیم کارت دائمی همراه اول به یکباره دو یا سه برابر شد که این امر سبب گردید تا خطشان یک طرفه یا قطع کامل شود. قطعی خط آن هم در شرایطی که استفاده از تلفن های همراه برای انجام کارهای مختلف شخصی و اداری به جزء جدایی ناپذیر زندگی های مدرن تبدیل شده بود؛ بسیاری از کاربران را با چالش بزرگی روبرو ساخت که انتظار می رفت اقدامی از سوی اپراتورها صورت پذیرد.

ولی در عمل آنچه که اتفاق افتاد این بود که اپراتور همراه اول با حذف بسیاری از خدمات و سرویس های طولانی مدت و اقتصادی، کیفیت خدمات را کاهش داد و هزینه های مشترکین را بالا برد ؛ از آن طرف هم مشترکین مجبور به پرداخت صورت حساب در زمان مشخص بودند تا از قطعی خط جلوگیری کنند و دچار دردسرهای این مساله نشوند.

به همین خاطر در این مطلب در مورد بهترین زمان پرداخت مبلغ صورت حساب پایان دوره مشترکین سیم کارت دائمی همراه اول قبل از یک طرفه شدن خط صحبت می کنیم تا مشترکین بتوانند در بازه زمانی تعیین شده نسبت به این کار اقدام نموده و از ضررهای احتمالی قطعی سیم کارت بکاهند:

 

صورت حساب پایان دوره قبض مشترکین سیم کارت دائمی همراه اول

قطعا قبض هر مشترک سیم کارت دائمی منحصر بفرد بوده و با توجه به نوع و میزان استفاده از خدمات و سرویس های ارتباطی تعیین می گردد؛ ولی به طور کلی قبض همه مشترکین سیم کارت دائمی همراه اول، شامل موارد ذیل می شود:

آبونمان یا هزینه اشتراک
مکالمه های درون شبکه
مکالمه های خارجه
پیام های کوتاه
بسته های اینترنت
مالیات و عوارض
بستانکاری و بدهکاری
سرویس ارزش افزوده
رومینگ بین الملل
درآمد عمومی دولت

 

شرایط یک طرفه شدن سیم کارت دائمی همراه اول

مطمئنا یکی از مهم ترین دلایل افراد برای استفاده از سیم کارت دائمی، در دسترس بودن همیشگی خدمات و سرویس ها می باشد؛ قطعی خط یا سلب امتیاز معمولا کاربران را دچار مشکلاتی می کند که در برخی شرایط امکان مدیریت آنها وجود ندارد؛ به همین خاطر پرداخت صورت حساب در زمان مشخص یکی از ضروری ترین کارهایی است که باید کاربران به آن توجه داشته باشند.

به طور کلی در روزهای اول و دوم هر ماه پرداخت صورت حساب لحاظ نخواهد شد که دلیل آن انجام عملیات صورت حساب گیری می باشد. بعد از آن در روز چهارم هر ماه، پیامک جزئیات مبلغی که باید توسط مشترک پرداخت گردد؛ برای هر مشترک ارسال می شود که از آن زمان به بعد مشترک می تواند نسبت به پرداخت قبض خود اقدام نماید.

بهترین زمان پرداخت مبلغ صورت حساب برای کاربران سیم کارت دائمی همراه اول تا 15 هر ماه می باشد که در صورت عدم پرداخت در این بازه زمانی، امکان یک طرفه شدن خط وجود دارد که اگر بعد از دریافت اخطارها هم چنان مشترک نسبت به پرداخت بدهی خود اقدام نکند، امکان قطعی دو طرفه خط وجود دارد. البته مشترکین توجه داشته باشند که از تاریخ 1/9/1402 در صورت عدم پرداخت صورت حساب دوره و اعمال محدودیت، وصل مجدد خط نیز مشمول 50،000 ريال معادل پنج هزار تومان هزینه وصل خواهد شد.

شایان ذکر است بر اساس اعلام روابط عمومی شرکت ارتباطات سیار ایران، کلیه مشترکین سیم کارت دائمی همراه اول که تا تاریخ ششم هر ماه، مبلغ قبض موبایل خود را به صورت غیر حضوری تسویه نمایند؛ مشمول دریافت امتیاز خوش حسابی و جایزه این بخش خواهند شد. این طرح که تحت عنوان هدیه شتاب در پرداخت شناخته می شود؛ یکی از پرطرفدارترین و کاربردی ترین سرویس های اپراتور همراه اول می باشد.

 

جوایز امتیاز خوش حسابی شامل چه مواردی می شود؟

امتیاز خوش حسابی همراه اول شامل سه جایزه می باشد که مشترکین خوش حساب سیم کارت دائمی همراه اول می توانند از بین این سه مورد، تنها یک مورد را انتخاب نموده و نسبت به فعال سازی آن اقدام نماید:

 

جوایز خوش حسابی همراه اول شامل:

یک روز مکالمه رایگان درون شبکه
دریافت 75 امتیاز باشگاه مشتریان همراه اول ( باشگاه فیروزه ای )
2 گیگا بایت اینترنت رایگان یک روزه

 

نحوه فعال سازی هدیه شتاب در پرداخت:

هنگامی که مشترک سیم کارت دائمی همراه اول قبض پایان دوره خود را حداکثر تا ششم هر ماه و به صورت غیر حضوری پرداخت نماید؛ از سوی اپراتور همراه اول پیامکی دریافت می کند که طی آن اعلام می شود؛ وی مشمول دریافت هدیه شتاب در پرداخت یا همان جایزه خوش حسابی شده است. در این پیامک مدت زمانی که مشترک برای فعال نمودن هدیه خود فرصت دارد نیز به او اعلام می گردد.

با توجه به این که هیچ کدام از این هدایا به صورت خودکار فعال نمی شوند؛ مشترکین سیم کارت دائمی همراه اول باید بعد از انتخاب نوع جایزه، با استفاده از کدهای دستوری که در جدول ذیل آمده، نسبت به فعال سازی آنها اقدام نمایند:

 

نوع درخواست

کد دستوری

فعال سازی 24 ساعته مکالمه رایگان درون شبکه

# 1151 * 10 *

فعال سازی 2 گیگا بایت اینترنت رایگان یک روزه

# 11521 * 10 *

فعال سازی 75 امتیاز باشگاه مشتریان

# 1153 * 10 *

دریافت راهنما

# 1159 * 10 *

 

نحوه پرداخت صورت حساب پایان دوره سیم کارت دائمی همراه اول

با توجه به این که تنها مشترکینی مشمول جایزه خوش حسابی همراه اول می شوند که اولا تا پایان ششم هر ماه مبلغ قبض خود را تسویه کرده باشند و دوما حتما برای پرداخت قبض از روش های غیر حضوری استفاده کنند. بنابراین لازم است مشترکین سیم کارت دائمی همراه اول حتما به این نکته توجه داشته باشند و برای پرداخت قبض پایان دوره خود از طریق اپلیکیشن پرکاربرد همراه من و یا تماس با شماره 9990 اقدام نمایند. علاوه بر این امکان پرداخت قبض های پایان دوره مشترکین سیم کارت دائمی همراه اول از طریق اپ های واسطه بانکی هم وجود دارد.

 

منبع : سایت خرید و فروش سیم کارت رندباز