X
سیم کارت رند تاریخ تولدی بخرم یا نه؟ | رندباز

محبوب ترین سیم کارت رند تاریخ تولدی

سیم کارت رند تاریخ تولدی بخرم یا نه؟

خرید شماره های رند تاریخ تولد، منحصر بفرد بودن آن برای شخصی است. زیرا این شماره ها کاملا اختصاصی بوده و برای فرد می تواند بسیار با ارزش و منحصر بفرد باشد..
تاریخ انتشار: 3 مهر 1402

شاید شما هم تا کنون نام سیم کارت تاریخ تولدی را شنیده باشید! این سیم کارت های جذاب که در گروه سیم کارت های رند قرار می گیرند؛ یکی از هیجان انگیزترین دسته بندی های این نوع رده بندی محسوب می گردد که طرفداران مخصوص به خود را دارد.

به طور کلی شماره های رند که از گران ترین و لاکچری ترین شماره های موجود در بازار سیم کارت ایران می باشند؛ اگر از شماره های دائمی همراه اول باشند؛ نه تنها گران و پرطرفدار هستند؛ بلکه بسیار برای تبلیغات و برندینگ مناسب می باشند. به همین خاطر تقریبا همه شماره های رند از قیمت های نجومی و بسیار بالایی برخوردارند.

البته در مورد شماره های رند تاریخ تولد شرایط کمی متفاوت است و این نوع سیم کارت، با وجود آن که در گروه شماره های رند قرار می گیرد؛ تمام ویژگی ها و مشخصات این گروه را دارا نمی باشد. به همین خاطر اگر قصد خرید سیم کارت رند تاریخ تولد را دارید؛ پیشنهاد می شود تا پایان این مطلب ما را همراهی کنید؛ سپس در صورت تمایل نسبت به خرید آن اقدام نمایید.

 

انواع شماره رند

با توجه به این که در حال حاضر بازار خرید و فروش سیم کارت در ایران، تلاش نموده تا با دسته بندی های مختلف امکان بهره مندی از خدمات را برای کاربران و متقاضیان آسان تر و راحت تر سازد؛ تقسیم بندی شماره های رند در گروه های مختلف، یکی از مهم ترین و اصلی ترین کارهای انجام شده در طول این سال ها می باشد.

به طور کلی محبوبیت سیم کارت های رند سبب گردیده تا برای راحتی بیشتر و قیمت گذاری سریعتر، دسته بندی های مختلفی از این شماره ها صورت پذیرد. بر اساس این دسته بندی، سیم کارت های رند را بر اساس تکرار شماره به سیم کارت های رند آینه ای، رند میلیونی؛ رند هزاری، رند صد صدی و .... تقسیم نموده اند که از پرطرفدارترین و گران ترین شماره های موجود در بازار می باشند که به محض عرضه به فروش می رسند.

البته دسته بندی دیگری تحت عنوان سیم کارت رند حروفی، رند گفتاری و یا رند تاریخ تولد هم وجود دارد که اگر چه در این گروه قرار دارند؛ ولی نسبت به سیم کارت های رندی که از تکرار شماره برخوردارند؛ کم طرفدارتر و ارزان تر هستند.

 

سیم کارت رند تاریخ تولد چیست؟

سیم کارت رند تاریخ تولد سیم کارتی است که اگر شماره های آن در کنار هم قرار گیرد؛ عدد تاریخ تولد را به صورت میلادی یا شمسی نشان می دهد. مثلا شماره 246-1374-0912 یک شماره رند تاریخ تولدی از ابتدا است و شماره 1374-246 -0912 شماره رند تاریخ تولد از انتهاست.

 

مزایای خرید شماره رند تاریخ تولد

قطعا خرید یک شماره رند در صورتی که متعلق به سیم کارت با ارزش دائمی همراه اول باشد؛ یک معامله پرسود خواهد بود. چون این شماره ها همواره در بازار پرطرفدار و گران خواهند بود. ولی در مورد شماره های رند تاریخ تولدی مربوط به اپراتور ایرانسل و رایتل باید گفت که این نوع شماره ها نسبت به سایر شماره های رند موجود در بازار قیمت مناسب تری داشته و معمولا مقرون به صرفه تر هستند. البته به طور کلی سیم کارت رند تاریخ تولد همه اپراتورها، مناسب ترین قیمت را در بین شماره های رند موجود در بازار دارند.

یکی دیگر از مزیت های خرید شماره های رند تاریخ تولد، منحصر بفرد بودن آن برای شخصی سازی است. زیرا این شماره ها کاملا اختصاصی بوده و برای فرد می تواند بسیار با ارزش و منحصر بفرد باشد. ضمن این که شماره های رند تاریخ تولد یک کادوی لاکچری و شیک نیز محسوب می گردند.

 

معایب خرید سیم کارت تاریخ تولد

همان طور که گفته شد؛ سیم کارت دائمی یا اعتباری رند تاریخ تولد، از شماره های کم طرفدار در بین شماره های رند موجود در بازار محسوب می شوند که عدم محبوبیت این سیم کارت ها در بین مردم به دلایل زیر می باشد:

·        شماره های رند به هم ریخته هستند.

یک از مهم ترین دلایل عدم استقبال از سیم کارت های رند تاریخ تولد، به خاطر بدخوانی این شماره ها می باشد. از آنجا که این شماره ها بر اساس تکرار دسته بندی نمی شوند؛ سلیس و روان نیستند و از جذابیت ها و زیبایی های شماره های رند بهره مند نیستند.

·        مناسب برندینگ و تجاری سازی نیستند.

یکی از مهم ترین دلایل محبوبیت شاره رند در بازار، مناسب بودن این شماره ها برای برندینگ و تبلیغات هستند. زیرا این شماره ها به دلیل تکرار به راحتی در خاطره ها می مانند و صاحبان کسب وکار می توانند از این طریق برند خود را به راحتی در حافظه ها ماندگار سازند.

ولی شماره های رند تاریخ تولد که از این تکرار شماره برخوردار نیستند؛ به هیچ وجه مورد توجه صاحبان مشاغل و مدیران نبوده و آنها از این شماره ها برای تبلیغ کسب و کار خود استفاده نمی کنند.

·        عدم شرایط فروش آسان

به طور کلی در قیمت گذاری سیم کارت های رند، علاوه بر آیتم های معمول ارزش گذاری مانند میزان کارکرد سیم کارت و نوع اپراتور، میزان محبوبیت و تقاضا برای یک شماره نیز نقش بسزایی را ایفا می کند. از آنجا که شماره رند تاریخ تولد فقط می تواند برای یک شخص خاص و منحصر بفرد باشد؛ از شرایط مطلوب فروش سیم کارت های رند برخوردار نیستند.

زیرا تعداد افرادی که تاریخ تولد یکسان با شماره در حال فروش داشته باشند و قصد خرید سیم کارت نیز داشته باشند؛ در برخی شرایط نزدیک به صفر است؛ به همین خاطر فروش سیم کارت تحت عنوان شماره تاریخ تولد بسیار سخت و گاهی اوقات حتی غیرممکن است.

تعداد اعداد در شماره های رند تاریخ تولد بالاست.

یکی دیگر از دلایل عدم محبوبیت این شماره ها، عدم تکرار اعداد در این نوع سیم کارت می باشد که باعث می شود تا تعداد اعداد به کار رفته در این شماره ها بالا باشد و به خاطر سپاری آنها را سخت کند. این امر که سبب کاهش کیفیت رندی شماره می شود؛ میزان استقبال از این شماره ها را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.

 

سیم کارت رند تاریخ تولد بخرم یا نه؟

با توجه به آنچه که گفته شد؛ سیم کارت رند تاریخ تولد برای افرادی که می خواهند یک شماره خاص و منحصر بفرد مطابق تاریخ تولدشان داشته باشند؛ مناسب و جذاب می باشد.

 ولی اگر به عنوان صاحب یک کسب و کار قصد تجاری سازی یا برندینگ را دارید؛ استفاده از یک شماره رند تاریخ تولد اصلا کار عاقلانه ای نمی باشد. زیرا این شماره ها عموما بهم ریخته بوده و هیچ جذابیتی برای شخص شنونده نخواهند داشت. علاوه بر این شماره های رند تاریخ تولد برای سرمایه گذاری هم خیلی گزینه مناسبی نیستند؛ زیرا مانند شماره های رند دیگر افزایش قیمت قابل توجهی نخواهند داشت و معمولا در هنگام فروش مانند یک شماره معمولی در نظر گرفته می شوند.

در حال حاضر اپراتور ایرانسل در طرح"  متمایز مثل تاریخ تولدت،" سیم کارت های خود را با پیش شماره 0900 و قابلیت ترکیب اعداد به صورت تاریخ تولد را در اختیار متقاضیان قرار می دهد که در صور تمایل می توانید در این طرح شرکت نموده و سیم کارت مورد علاقه خود را تهیه نمایید.

 

منبع : سایت خرید و فروش سیم کارت رندباز
نظرات کاربران