X
تاثیر خرید شماره های همزاد سیم کارت دائمی 0912 بر ارزش ریالی آن | رندباز

تاثیر شماره های همزاد بر قیمت سیم کارت دائمی 0912

تاثیر خرید شماره های همزاد سیم کارت دائمی 0912 بر ارزش ریالی آن

تقریبا همه اپراتورها، شماره های خود را به صورت دائمی و اعتباری عرضه میکنند؛ تعداد شماره های همزاد هر سیم کارت دائمی 0912 زیاد می باشد و این امکان را برای مشترک فراهم می کند تا در صورت تمایل از بین شماره های موجود، شماره ای که دوست دارد را تهیه نموده و از آن استفاده نماید..
تاریخ انتشار: 30 شهریور 1402

این روزها که خرید و فروش سیم کارت اعم از دائمی یا اعتباری به یک بازار پرسود تبدیل شده است؛ بسیاری از مراکز خرید و فروش سیم کارت اقدام به فروش شماره های همزاد یا دو قلو می کنند. برای این کار معمولا در این مراکز افرادی با برقراری تماس تلفنی با مالکان سیم کارت دائمی 0912 ، تلاش می کنند تا شماره همزاد سیم کارت آنها را به قیمتی نسبتا بالاتر از قیمت معمولی سیم کارت بفروشند. این افراد که معمولا سعی می کنند تا مالکان سیم کارت دائمی 0912 را نسبت به خرید یک شماره همزاد ( مثلا شماره ایرانسل همان خط ) ترغیب کنند؛ عنوان می کنند؛ داشتن یک شماره همزاد قیمت سیم کارت دائمی 0912 را افزایش می دهد.

با توجه به این که در حال حاضر این موضوع به یکی از دغدغه های اصلی مالکین سیم کارت دائمی 0912 تبدیل شده است؛ آنها می خواهند بدانند یک شماره همزاد تا چه اندازه بر قیمت یک سیم کارت دائمی 0912 موثر است و خرید کدام شماره ها سودآورتر و بهتر می باشد؟

اگر شما هم به عنوان مالک سیم کارت دائمی 0912 چنین دغدغه ای دارید؛ تا پایان این مطلب ما را همراهی کنید تا به طور کامل از تاثیر شماره های همزاد بر روی قیمت سیم کارت دائمی 0912 مطلع گردید:

 

سیم کارت همزاد یا دوقلو چیست؟

در بازار خرید و فروش سیم کارت در ایران به سیم کارتی که شماره اش دقیقا شبیه شماره شما باشد، ولی دارای پیش شماره متفاوتی باشد؛ به آن دو سیم کارت، سیم کارت همزاد یا دو قلو می گویند. مثلا اگر شما یک خط به شماره 09124111111 دارید، شماره 09354111111 یکی از شماره های همزاد این سیم کارت محسوب می گردد.

در حال حاضر با توجه به این که تقریبا همه اپراتورها، شماره های خود را به صورت دائمی و اعتباری عرضه میکنند؛ تعداد شماره های همزاد هر سیم کارت دائمی 0912 زیاد می باشد و این امکان را برای مشترک فراهم می کند تا در صورت تمایل از بین شماره های موجود، شماره ای که دوست دارد را تهیه نموده و از آن استفاده نماید.

 

مزایای خرید شماره های همزاد یا دوقلو

نفوذ روز افزون تلفن های همراه در زندگی بشر امروزی سبب گردیده تا افراد برای انجام کارهای مختلف شخصی یا اداری از این وسیله کوچک اما کاربردی استفاده نمایند. به همین خاطر برخی افراد بنا به هر دلیلی ترجیح می دهند تا شماره های کاری و شخصی خود را از هم جدا کنند و چند سیم کارت به نام خود ثبت نمایند. در چنین شرایطی خرید شماره همزاد برای مالک بسیار سودمند می باشد؛ زیرا با خرید یک شماره همزاد یا دوقلو برای سیم کارت دائمی 0912 خود، که از نظر اعداد کاملا شبیه هم بوده و از نظر پیش شماره ها با هم فرق دارند؛ به جای به خاطر سپردن چندین شماره، تنها یک  شماره را به خاطر می سپارند.

یکی دیگر از مزیت های خرید شماره های همزاد مناسب بودن آن برای افراد یک خانواده یا اعضای یک گروه کاری می باشد؛ زیرا داشتن چنین شماره هایی که معمولا تنها در پیش شماره با هم متفاوت هستند؛ بسیار جذاب و هیجان انگیز می باشد. مثلا پدر خانواده می تواند یک شماره تکراری از پیش شماره های مختلف را برای خود، مادر و فرزندان خریداری نماید که برای اعضای یک گروه یا خانواده بسیار هیجان انگیز و جذاب باشد. ضمن این که حفظ یک شماره تکراری با پیش شماره های مختلف بسیار آسان تر و راحت تر از حفظ چندین شماره می باشد.

 

معایب خرید شماره های همزاد یا دو قلو

با توجه به این که بر اساس قانون هر ایرانی می تواند تنها ده سیم کارت از اپراتورهای مختلف را به نام خود ثبت نماید؛ یکی از مهم ترین معایب خرید شماره های همزاد این است که باعث اشغال ده خط شده که در برخی شرایط می تواند برای افراد مشکلاتی را ایجاد نماید.

بر اساس این قانون اگر شما همه شماره های همزاد سیم کارت دائمی 0912 خود را خریداری نموده و به نام خود زده باشید؛ قطعا سقف مالکیت سیم کارتتان پر می شود و اگر زمانی بخواهید یک شماره با ارزش بخرید؛ امکان ثبت مالکیت سیم کارت به نام خود را ندارید. به همین خاطر توصیه می شود؛ حتی الامکان در خرید این شماره ها دقت داشته باشید و هر شماره همزادی را نخرید.

 

تاثیر شماره های همزاد بر قیمت سیم کارت دائمی 0912

از نظر کارشناسان و فعالان حوزه خرید و فروش سیم کارت دائمی 0912، داشتن شماره همزاد به هیچ وجه تاثیری بر قیمت این سیم کارت ندارد. زیرا سیم کارت دائمی 0912 به خودی خود گران ترین و با ارزش ترین سیم کارت موجود در بازار می باشد که هیچ شماره ای نمی تواند از نظر قیمت با آن رقابت کند.

علاوه بر این شماره های دائمی 0912 به قدری در بین مردم جذاب و پرطرفدار هستند که داشتن شماره های همزاد از نوع ایرانسل و رایتل هیچ تاثیری بر شرایط خرید و فروش این سیم کارت ها ندارد. به همین خاطر خرید شماره های همزاد سیم کارت دائمی 0912، نمی تواند شرایط خرید و فروش آن را تسهیل بخشیده و یا به عنوان یک آیتم مثبت دیگران را ترغیب به خرید شماره مورد نظر نماید.

 

چگونه سیم کارت های همزاد را سلب امتیاز کنیم؟

با توجه به این که خرید شماره های همزاد سیم کارت دائمی 0912 هیچ تاثیری در تعیین قیمت این نوع سیم کارت ها نخواهد داشت؛ اگر شما هم جزء آن دسته افرادی هستید که در دام فروشندگان سیم کارت های همزاد یا دوقلو افتاده اید و حال دیگر به آنها احتیاج ندارید و ترجیح می دهید تا هر چه زودتر از دست این شماره ها راحت شوید؛ می توانید با مراجعه به اپلیکیشن اپراتور هر سیم کارت، این سیم کارت ها را به عنوان سیم کارت مازاد سلب امتیاز کنید.

برای این کار تنها کافی است؛ به برنامه های همراه من، ایرانسل من و رایتل من مراجعه نموده و شماره های این سیم کارت ها را سلب امتیاز نمایید تا شرایط را برای ثبت یک شماره با ارزش دیگر فراهم نمایید.

 

منبع : سایت خرید و فروش سیم کارت رندباز
نظرات کاربران