X
سند کاغذی سیم کارت دائمی 0912 نامعتبر است! | رندباز

تکلیف سندهای کاغذی سیم کارت دائمی 0912 چه می شود؟

سند کاغذی سیم کارت دائمی 0912 نامعتبر است!

بعد از به تصویب رسیدن قانون جایگزینی مدارک شناسایی معتبر مانند کارت ملی الکترونیکی به جای سندهای کاغذی سیم کارت دائمی 0912، سندهای کاغذی قدیمی کاملا از درجه اعتبار ساقط شده و در زمان نقل و انتقال سند سیم کارت 0912 تنها ارائه کارت ملی مالک اصلی سیم کارت دائمی کافی می باشد...
تاریخ انتشار: 28شهریور 1402

با توجه به این که سیم کارت دائمی 0912 قدیمی ترین و با ارزش ترین سیم کارت موجود در بازار محسوب می گردد که از نظر ریالی هم بسیار گران می باشد؛ مانند هر کالای سرمایه ای دیگری شرایط نقل و انتقال آن مهم و قابل توجه می باشد. بر اساس قوانین اپراتور همراه اول، انتقال مالکیت سیم کارت دائمی 0912 از یک مشترک به مشترک دیگر بدون حضور مالک سیم کارت یا وکیل قانونی وی امکان پذیر نیست. علاوه بر این لازم است؛ همه مدارک و اسناد مورد نیاز طرفین در هنگام حضور در دفاتر خدمات ارتباطی برای انتقال سند کامل باشد. یکی از این مدارک مهم و اساسی برای انتقال سند، اصل سند کاغذی سیم کارت دائمی 0912 می باشد. حال اگر بنا به هر دلیلی سند اصلی و کاغذی سیم کارت 0912 گم شده باشد؛ نحوه انتقال سند چگونه خواهد بود؟

 اگر شما هم به عنوان مشترک سیم کارت دائمی 0912 همراه اول چنین دغدغه ای دارید؛ تا پایان این مطلب ما را همراهی کنید؛ تا از جدیدترین قوانین و دستورالعمل های مربوط به انتقال مالکیت سیم کارت دائمی 0912 مطلع گردید:

 

ویژگی های سند کاغذی سیم کارت دائمی 0912

اپراتور همراه اول به عنوان اولین اپراتور ارائه کننده سیم کارت در ایران، در زمان تحویل سیم کارت دائمی 0912، یک سند رسمی کاغذی هم به نام خریدار صادر می کرد که این سند رسمی کاغذی که بسیار شبیه قبض های گاز فعلی بود؛ شامل اطلاعات زیادی مانند مشخصات انتقال دهنده، انتقال گیرنده و اطلاعات مربوط به سیم کارت می شد.

با گذشت زمان این سندهای کاغذی با حذف اطلاعات غیر ضروری جای خود را به برگه های A4 دادند که همچنان مشخصات اصلی مربوط به سیم کارت و مالک را شامل می گردید. با این وجود امکان جعل سند سیم کارت دائمی 0912 همچنان وجود داشت و همین موضوع سبب ناامنی حریم خصوصی افراد و کلاهبرداری هایی شد که در نهایت سبب گردید موضوع اجباری بودن سند کاغذی سیم کارت دائمی 0912 برای همیشه لغو گردد.

به همین خاطر از سال 98 دیگر سندهای کاغذی سیم کارت دائمی 0912 ارزش قانونی نداشته و کارت ملی الکترونیکی یا شناسنامه مالک ( شناسنامه های فرمت جدید ) به عنوان سند سیم کارت در نظر گرفته می شوند.

 

تکلیف سندهای کاغذی سیم کارت دائمی  0912 چه می شود؟

از سال 98 بعد از به تصویب رسیدن قانون جایگزینی مدارک شناسایی معتبر مانند کارت ملی الکترونیکی به جای سندهای کاغذی سیم کارت دائمی 0912، سندهای کاغذی قدیمی کاملا از درجه اعتبار ساقط شده و در زمان نقل و انتقال سند سیم کارت 0912 تنها ارائه کارت ملی مالک اصلی سیم کارت دائمی کافی می باشد.

 

مزایای حذف سند کاغذی سیم کارت دائمی 0912

حذف سند کاغذی سیم کارت های دائمی 0912 نه تنها مالکان این سیم کارت های با ارزش دائمی را از دغدغه حفظ و نگهداری آن راحت ساخت؛ بلکه سیستم اداری کشور را نیز از کاغذ بازی های بی ثمر نجات داده است.

البته جایگزینی مدارک شناسایی معتبر مالک به جای سند کاغذی سیم کارت دائمی 0912 مزایای دیگری نیز دارد که به شرح ذیل می باشد:

·        کاهش جعل اسناد سیم کارت دائمی 0912

·        صیانت از اطلاعات شخصی و خصوصی افراد

·        حذف کاغذ به عنوان سرمایه محیط زیستی

·        سهولت در حفظ و نگهداری سند سیم کارت دائمی 0912

 

مدارک لازم جهت انتقال مالکیت سیم کارت دائمی 0912:

بعد از سال 98 که ارائه سند کاغذی سیم کارت دائمی 0912 در هنگام انتقال سند حذف گردید؛ مشترکین سیم کارت دائمی 0912 همراه اول در صورت عدم منع قانونی برای انتقال مالکیت سیم کارت خود می توانند با در دست داشتن مدارک مورد نیاز به دفاتر خدمات ارتباطی همراه اول مراجعه نموده و نسبت به انتقال مالکیت سیم کارت دائمی 0912 اقدام نمایند.

البته قبل از حضور در این مراکز لازم است؛ مشترک نسبت به صفر کردن بدهی سیم کارت خود تا زمان انتقال اقدام نماید. علاوه بر این مشترکین توجه داشته باشید؛ بر اساس قانون، مشترکین در صورتی می توانند نسبت به انتقال مالکیت سیم کارت دائمی 0912 اقدام نمایند که بیست روز قبل از تنظیم سند، تعویض سیم کارت یا تغییر نام نداشته باشند.

 

مدارک لازم جهت انتقال مالکیت سیم کارت دائمی 0912:

·        اصل و تصویر کارت ملی انتقال دهنده و انتقال گیرنده

·        حضور هم زمان انتقال دهنده و انتقال گیرنده و یا وکیل قانونی آنها ( در صورت حضور وکیل، اصل و تصویر وکالت نامه قانونی ضروری است)

·        ارائه گذرنامه معتبر برای اتباع خارجی به جای کارت ملی

·        سیم کارت فعال

·        ارائه کد پستی ده رقمی انتقال گیرنده

·        ارائه صورت حساب میان دوره برای سیم کارت دائمی 0912 و تایید وصولی صورتحساب توسط دفتر خدمات ارتباطی

·        ثبت اثر انگشت و امضای انتقال دهنده و انتقال گیرنده

·        تکمیل و تنظیم سند نقل و انتقال

·        تکمیل فرم تعهدات از سوی انتقال گیرنده یا وکیل قانونی

پس از انتقال سند سیم کارت دائمی 0912 به نام خریدار، رسید سند توسط فروشنده و خریدار تکمیل و یک برگه رسید سند سیم کارت به خریدار تحویل می گردد. البته خریدار از نظر قانونی الزامی به دریافت رسید نداشته و سند سیم کارت دائمی 0912 همان کارت شناسایی خریدار در نظر گرفته می شود.

 

چگونه از انتقال سند سیم کارت دائمی 0912 مطمئن شویم؟

مشترکین سیم کارت دائمی 0912 توجه داشته باشند، بعد از تکمیل مراحل انتقال سند و انجام مراحل اداری، در زمان تنظیم سند، یک پیامک تنظیم سند به نام انتقال گیرنده یا خریدار ارسال می گردد که نشان دهنده آن است که سیم کارت به نام مالک جدید ثبت شده است. در این مرحله مالک جدید سیم کارت می تواند با مراجعه به اپلیکیشن همراه من، در بخش سیم کارت های من، اطلاعات مربوط به سیم کارت دائمی 0912 خود را مشاهده نماید.

البته مشترکین همراه اول می توانند با تماس با شماره 09129990 نیز از به نام شدن سیم کارت دائمی 0912  اطمینان پیدا کنند.

بنابراین اگر به عنوان مشترک سیم کارت دائمی 0912، سند کاغذی سیم کارت خود را گم کرده اید؛ دیگر نگران نباشید؛ زیرا این سندها دیگر معتبر نبوده و در هنگام نقل و انتقال مورد نیاز نمی باشند. ولی اگر بنا به هر دلیلی نیاز به سند کاغذی سیم کارت دائمی 0912 داشتید و این سند را گم کرده اید؛ برای تهیه سند المثنی باید به مخابرات تلفن ثابت بخش همراه اول مراجعه نموده و درخواست سند کاغذی المثنی سیم کارت دائمی خود را تکمیل نمایید. لازم به ذکر است؛ این پروسه در حال حاضر یک روند طولانی دارد که معمولا خسته کننده می باشد.

 

منبع : سایت خرید و فروش سیم کارت رندباز
نظرات کاربران