X
چرا قیمت خرید سیم کارت با فروش همان سیم کارت فرق می کند؟ | رندباز

چگونه یک خرید مناسب و ارزان داشته باشیم؟

چرا قیمت خرید سیم کارت با فروش همان سیم کارت فرق می کند؟

در مراکز و فروشگاه ها قیمت خرید سیم کارت از مشتری کمتر از زمانی است که تصمیم به خرید همان سیم کارت از فروشنده را دارید؛ می باشد که این تفاوت قیمت سیم کارت را در چند مورد خلاصه میکنیم...
تاریخ انتشار: 26 شهریور 1402

خرید و فروش سیم کارت در ایران از همان روزهای اولیه عرضه سیم کارت دائمی همراه اول در کشور، شروع شد. اگر چه در روزهای اول این بازار رسمی نبوده و از قاعده و قانون خاصی پیروی نمی کرد؛ ولی گسترش روز افزون این بازار نشان می دهد که خرید و فروش سیم کارت یک بازار سرمایه ای سودآور و درآمدزا در ایران است.

البته آنچه در این بازار بسیار حائز اهمیت است؛ روند صعودی قیمت سیم کارت می باشد که همواره و در هر شرایطی قیمت افزایشی خواهد داشت. درست است که این بازار مانند هر بازار سرمایه ای دیگری تحت تاثیر نوسانات ارز، نرخ تورم و میزان عرضه و تقاضا قرار دارد؛ ولی بررسی ها نشان می دهد؛ حتی زمانی که قیمت سیم کارت به خاطر روند صعودی قیمت ارز افزایش پیدا کند؛ بعد از کاهش قیمت ارز، قیمت سیم کارت هیچ تغییری نخواهد داشت. شاید به همین خاطر است که خرید و فروش سیم کارت در ایران خصوصا در شرایط اقتصادی کنونی که ارزش پول ملی بسیار کم شده؛ در بین سرمایه گذاران و مردم عادی بسیار پرطرفدار و محبوب می باشد.

ولی در این بین یکی از مهم ترین نکاتی که بسیار به چشم می خورد؛ تفاوت قیمت خرید یک سیم کارت با فروش همان سیم کارت در مراکز خرید و فروش سیم کارت می باشد. به همین خاطر در این مطلب به صورت کاملا تخصصی به دلایل تفاوت قیمت یک سیم کارت در هنگام خرید یا فروش می پردازیم:

 

عوامل تاثیر گذار بر قیمت یک سیم کارت

به طور کلی فرق نمی کند؛ مالک یک سیم کارت دائمی 0912 باشید یا بخواهید سیم کارت اعتباری ایرانسل خود را بفروشید؛ در هنگام قیمت گذاری بر روی یک سیم کارت عواملی مانند نوع اپراتور، نوع سیم کارت، میزان کارکرد خط، میزان رندی شماره و نوع پیش شماره از عوامل مهم تاثیر گذار بر قیمت سیم کارت هستند. مثلا در بین اپراتورها، سیم کارت های اپراتور همراه اول از سیم کارت های اپراتور ایرانسل و رایتل گران تر هستند و یا سیم کارت های دائمی از سیم کارت های اعتباری یک اپراتور با ارزش تر و پرطرفدارتر هستند. نوع پیش شماره هم بسته به نوع اپراتور می تواند قیمت سیم کارت را گاهی تا دهها میلیون جابجا نماید. مثلا پیش شماره کد یک و دو اپراتور همراه اول، از نظر قیمت قابل قیاس با دیگر پیش شماره های این اپراتور نیستند.

شایان ذکر است؛ در این بین رندی یک شماره بیشترین تاثیر را بر روی قیمت گذاری سیم کارت دارد؛ به طوری که هر چقدر شماره ای رند تر باشد؛ گران تر و پرطرفدار تر می باشد. مثلا سیم کارت دائمی 0912 با یک شماره رند، از محبوب ترین و گران ترین سیم کارت های موجود در بازار هستند؛ خصوصا اگر مربوط به پیش شماره های یک و دو باشند.

 ولی با این وجود وقتی که شما تصمیم به فروش سیم کارت خود را داشته باشید، قیمتی که مراکز خرید و فروش سیم کارت برای سیم کارت شما تعیین می کنند؛ با قیمتی که سیم کارت شما را می فروشند؛ فرق می کند.

 

دلیل تفاوت قیمت یک سیم کارت در هنگام خرید سیم کارت با فروش همان سیم کارت

چند سالی است که خرید و فروش سیم کارت در کشور به صورت کاملا رسمی انجام می شود و مراکز مختلفی نسبت به این کار اقدام می کنند. ولی در این مراکز و فروشگاه ها قیمت خرید سیم کارت از مشتری کمتر از زمانی است که تصمیم به خرید همان سیم کارت از فروشنده را دارید؛ می باشد.

به طور کلی تفاوت قیمت سیم کارت هنگام خرید از مشتری با فروش آن توسط فروشنده را می توان در موارد ذیل خلاصه نمود:

 

هزینه پیدا و پنهان کسب و کار

مسلما هر کسب و کاری هزینه هایی در پی خواهد داشت که بخشی از این هزینه ها مانند اجاره دفتر یا مغازه، مالیات، حقوق کارمندان، آب، برق، گاز و ... هزینه های پیدا می باشد و برخی دیگر مانند هزینه مسائل حقوقی شرکت، خدمات مشتری، مشاوره و ... هزینه های پنهانی است که باید از طریق خرید و فروش سیم کارت کسب گردد.

 

هزینه تبلیغات

البته تبلیغات هیچ وقت هزینه نیست و قطعا همه صاحبان کسب و کار می دانند که صرف هزینه برای تبلیغات یک کسب و کار، باعث رونق می گردد و در زمره سرمایه گذاری برای بهبود کسب و کار قرار می گیرد. ولی در شرایطی که تبلیغات حتی به صورت برهه ای و موردی، قیمت بسیار بالایی دارد؛ در نظر گرفتن این بخش به عنوان هزینه های جاری هر کسب و کاری الزامی می باشد.

 

خواب سرمایه

زمانی که شخصی سیم کارت خود را به یک فروشنده سیم کارت می فروشد؛ در همان لحظه قیمت سیم کارت را به صورت کامل دریافت می کند؛ حال آن که فروشنده سیم کارت باید آن را فایل کند و منتظر بماند تا خریداری برای سیم کارت پیدا شود. به این مدت زمان انتظار برای فروش سیم کارت، خواب سرمایه می گویند که به هیچ وجه نمی توان به صورت دقیق آن را پیش بینی کرد.  

 

سود بقای کسب و کار

هر کسب و کاری باید سودآور باشد تا بتواند برای رشد و توسعه خود برنامه ریزی کند. به طور کلی در بازار ایران هر فروشنده 10 تا 20 درصد سود برای فروش کالای خود در نظر میگیرد؛ این حاشیه سود به آنها کمک می کند تا بر سلامت مالی کسب و کار خود نظارت داشته باشند و در آینده تصمیمات تجاری بهتری بگیرند. حاشیه سود به عنوان یک معیار برای میزان پیشرفت، کمک می کند تا مسائل و مشکلات مالی در زمان کمتری حل شود و کسب و کار در مسیر رشد و توسعه قرار گیرد.

 

چگونه یک خرید مناسب و ارزان داشته باشیم؟

بازار خرید و فروش سیم کارت در ایران مانند هر بازار رقابتی دیگری در صورتی سودآور خواهد بود که شرایط و امکاناتی را در اختیار خریدار قرار دهیم که نسبت به جاهای دیگر به صرفه تر و راحت تر باشد. شناخت و آگاهی کامل از نیاز مصرف کننده، همواره می تواند به فروشندگان کمک کند تا با ایجاد شرایط خاص، خریداران خود را به مشتریانی وفادار تبدیل کنند که در همه جا معرف آنها بوده و به نوعی وظیفه تبلیغات کسب و کار را به عهده داشته باشند. مانند امکانی که در وب سایت رندباز به عنوان بزرگترین و معتبرترین مرکز خرید و فروش سیم کارت در کشور برای خریداران سیم کارت ایجاد شده و افراد می توانند با خرید سیم کارت به صورت اقساطی، بدون معرفی ضامن و یا پرداخت چک یا سفته تنها با پرداخت یک سوم مبلغ سیم کارت، آن را در اختیار داشته باشند و بعد از پایان اقساط مالک آن شوند.

البته مهم ترین مزیت خرید از رندباز، حذف واسطه ها و دلالان می باشد که سبب گردیده قیمت سیم کارت در این وب سایت اقتصادی ترین قیمت تعیین شده برای سیم کارت در بازار باشد. رندباز به عنوان یک مرجع قیمت گذاری سیم کارت، در طول سالها فعالیت خود توانسته ارتباطی مستقیم و بی واسطه بین خریدار و فروشنده ایجاد کرده و سیم کارت ها را با قیمتی کاملا متفاوت در اختیار خریدار واقعی قرار دهد. همین شرایط ویژه سبب گریده تا این وب سایت روزانه هزاران بازدید کننده داشته باشد که اگر قصد فروش سیم کارت خود را داشته باشید، می توانید به راحتی سیم کارت خود را در معرض دید هزاران خریدار قرار داده و آن را در کوتاه ترین زمان ممکن به فروش برسانید.

ویترینی که رندباز به عنوان یک مرجع قیمت گذاری در اختیار مالکان و صاحبان سیم کارت قرار می دهد؛ فرصتی است استثنایی تا سیم کارت خود را به بالاترین قیمت ممکن بفروشند و اگر قصد خرید سیم کارت را دارند؛ بعد از انتخاب شماره از میان هزاران شماره دائمی و اعتباری موجود، به صورت مستقیم با فروشنده ارتباط گرفته و به صورت نقد یا سیم کارت اقساطی مورد نظر را تهیه کنند.

 

منبع : سایت خرید و فروش سیم کارت رندباز