X
ارسال پیامک انبوه با سیم کارت همراه اول | رندباز

تاریخچه پیامک های تبلیغاتی

ارسال پیامک انبوه با سیم کارت همراه اول

ارسال پیامک به صورت انبوه با متن یکسان از طریق سیم کارت دائمی یا اعتباری همراه اول به تعداد بیش از 200 عدد مجاز نبوده و در صورت انجام آن...
تاریخ انتشار: 30 تیر 1402

ارسال پیامک یا متن از طریق گوشی های هوشمند یکی از قابلیت های جذاب این تکنولوژی به شمار می آید که برای خیلی از کاربران مفیدتر و کاربردی تر از مکالمه خواهد بود. زیرا در برخی شرایط که افراد امکان صحبت کردن ندارند؛ به راحتی می توانند با ارسال یک پیام با مخاطب خود در تماس باشند.

 

تاریخچه پیامک های تبلیغاتی

با توجه به این که ارسال پیامک به مراتب ارزان تر و مقرون به صرفه تر از روش های تبلیغاتی مدرن می باشد؛ از همان روزهای اول ظهور موبایل در کشور، بسیاری از مدیران و صاحبان مشاغل از این قابلیت هیجان انگیز و ارزان برای تبلیغات کسب و کارشان استفاده کردند.

کم کم پیامک های تبلیغاتی که از سوی فروشگاه ها، شرکت ها، دفاتر خدماتی و ... برای معرفی مشاغل و خدمات ارسال می گردید، آنقدر زیاد شد که آن را به یک معضل اساسی برای مشترکین تبدیل کرد. به طوری که با وجود وضع قانون از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، گلایه ها و شکایات کاربران همچنان وجود داشت.

ارسال پیامک با یک سیم کارت دائمی یا اعتباری یکی از مواردی است که معمولا افراد برای تبلیغات در نظر میگیرند؛  ولی سوال مهم اینجاست که آیا با خرید سیم کارت دائمی همراه اول یا اعتباری همراه اول می توان به شماره های افراد به صورت انبوه پیامک ارسال کرد؟ آیا این کار قاعده و قانون مشخصی ندارد و برای حفظ حریم شخصی و عدم ایجاد مزاحمت، مقرراتی وضع نشده است؟

 

ارسال پیامک انبوه با سیم کارت مجاز است یا نه؟

به خاطر گلایه ها و شکایات متعدد کاربران، معاونت نظارت و اعمال مقررات رگولاتوری، از سال 98 قانونی را تصویب و اجرایی نموده است که بر اساس این قانون سقف مجاز ارسال پیامک در شبانه روز 200 پیامک می باشد و مشترکی که این سقف مجاز را حتی برای یک بار رعایت نکند، در حکم" ارسال کننده پیامک انبوه مزاحم" قرار گرفته و مشمول مسدودی سیم کارت می گردد. بر اساس این مصوبه، مسدود شدن سیم کارت مشترک، بدون توجه به محتوای پیامک انجام شده و فرد خاطی فقط یک بار بعد از مسدود شدن سیم کارت می تواند با ارائه تعهد نامه کتبی سیم کارت خود را دوباره فعال سازد.

بنابراین مطابق این مصوبه، ارسال پیامک به صورت انبوه با متن یکسان از طریق سیم کارت دائمی یا اعتباری همراه اول به تعداد بیش از 200 عدد مجاز نبوده و در صورت انجام آن، از سوی اپراتور همراه اول سیم کارت به عنوان یک سیم کارت تبلیغاتی شناخته می شود. در چنین شرایطی سیم کارت برای بار اول به صورت موقت مسدود خواهد شد که با پیگیری می توان خط را از حالت مسدودی خارج کرد. البته سقف ارسال پیامک برای فرد کمتر در نظر گرفته خواهد شد.

اگر مشترک برای بار دوم اقدام به این کار نماید؛ سیم کارت برای همیشه مسدود خواهد شد و برای رفع مسدودی نیاز به مراجعه به مراجع قضایی می باشد.

 

معایب ارسال پیامک به صورت انبوه

درست است که ارسال پیامک به صورت انبوه از طریق سیم کارت دائمی یا سیم کارت اعتباری همراه اول یک گزینه راحت برای تبلیغات به شمار می آید ولی صرفنظر از ممنوعیت های قانونی و دردسرهایی که در نتیجه مسدودی سیم کارت نصیب مشترک می گردد؛ این کار معایبی دیگری نیز دارد که برخی از آنها به شرح ذیل هستند:

·        محدودیت در ارسال تعداد پیامک ( برای بار اول تنها می توان 200 پیامک فرستاد )

·        زمان بر بودن ارسال پیامک انبوه با انتخاب تک تک شماره ها

·        عدم دسترسی به افراد بیشتر برای ارسال پیامک

·        عدم تنوع در ارسال پیامک

 

جایگزین ارسال پیامک به صورت انبوه

ارسال پیامک به صورت انبوه از طریق شماره سیم کارت دائمی یا اعتباری از آن دست کارهای وقت گیر و خسته کننده ای است که نه تنها کم هزینه نخواهد بود؛ بلکه باید هر متن را به صورت دستی برای مخاطب مورد نظر انتخاب کنید و سپس برای ارسال پیامک اقدام نمایید. به همین خاطر بهتر است؛ برای سرعت عمل بیشتر و دردسرهای کمتر از سامانه های ارسال پیامک تبلیغاتی استفاده کنید که هم به شیوه ای بسیار آسان تر اجرا می گردند و هم از تنوع بالایی برخوردار هستند.

تنها نکته وقت گیر و مهم در این سامانه وارد نمودن شماره مخاطبین می باشد که اگر شماره افراد از فهرست مخاطبین شما باشد؛ می توانید یک بار و برای همیشه آنها را به صورت دستی یا فایل اکسل در پنل کاربری وارد نموده و همواره از آنها استفاده نمایید. علاوه بر این می توانید برای اثر بخشی بیشتر، در صورت تمایل شماره ها را با نام افراد در پنل ذخیره کنید؛ تا در زمان ارسال پیامک، متن تبلیغاتی با نام برای آنها ارسال گردد.

 

روش های ارسال پیامک تبلیغاتی به صورت انبوه

قطعا ارسال پیامک های تبلیغاتی از طریق سامانه های مخصوص این کار، شرایط را برای یک تبلیغ ارزان تر و اثر بخش تر فراهم می کند. زیرا در حال حاضر این سامانه ها از تنوع بیشتری برای ارسال پیامک ها نسبت به استفاده از سیم کارت دائمی یا اعتباری برخوردارند و به شما این امکان را می دهند تا با ایجاد تنوع در نوع تبلیغات، بهتر و بیشتر در یاد مخاطب باقی بمانید.

برخی از این روش های ارسال پیامک های تبلیغاتی به شرح ذیل هستند:

·        ارسال پیام صوتی

یکی از قابلیت های هیجان انگیز سامانه های ارسال پیامک تبلیغاتی، ارسال پیام صوتی تبلیغاتی یا یک آوای تبلیغاتی است که قطعا جذاب تر از ارسال پیام متنی می باشد.

·        ارسال پیامک انبوه تبلیغاتی به صورت دوره ای

ارسال پیامک انبوه به مناسبت های مختلف مثل تاریخ تولد، ورود به شرکت و .... برای مخاطبین می تواند بسیار جذاب و به یاد ماندنی باشد که از نظر تبلیغات بسیار اثر بخش و مفید خواهد بود.

·        ارسال پیامک انبوه تبلیغاتی به صورت منطقه ای

اگر با توجه به شرایط کسب و کارتان دوست دارید فقط در منطقه ای که هستید؛ فعالیت خود را تبلیغ کنید، با استفاده از سامانه های ارسال پیامک تبلیغاتی این کار به راحتی انجام می شود. زیرا در این سامانه امکان ارسال پیامک به صورت منطقه ای، شهری و کل کشور با هزینه ای به مراتب کمتر وجود دارد.

قطعا در دنیای مدرن امروزی، نحوه تبلیغات و معرفی کالا به طور کلی دگرگون شده و پیشرفت تکنولوژی باعث به وجود آمدن شیوه های جدید و منحصر بفردی از تبلیغات گشته است که هر کدام از آنها با فناوری های روز دنیا به صورت مستقیم و غیر مستقیم ارتباطی تنگاتنگ دارند. به همین خاطر انتخاب یک روش مناسب و اثر بخش برای معرفی محصولات و خدمات که هم ارزان و اقتصادی بوده و هم برای افراد جذاب و به یاد ماندنی باشد؛ یک چالش سخت و پیچیده برای کارفرمایان و صاحبان مشاغل می باشد که لازم است؛ با دقت و درایت پشت سر گذاشته شود.

 

منبع : سایت خرید و فروش سیم کارت رندباز