X
چگونه باید سیم کارت خود را در شبکه ثبت کنیم؟ | رندباز

پیغام " سیم کارت ثبت نشده" یعنی چه؟

چگونه باید سیم کارت خود را در شبکه ثبت کنیم؟

برای ثبت سیم کارت در شبکه، مشترک سیم کارت دائمی یا اعتباری همراه اول یا ایرانسل باید با ارائه مدارک شناسایی معتبر به یکی از دفاتر فروش اپراتور مربوطه مراجعه نموده و درخواست ثبت سیم کارت..
تاریخ انتشار: 10 خرداد 1402

این روزها بسیاری از افراد پیام"  سیم کارت ثبت نشده"  را بر روی گوشی هوشمند خود دریافت می کنند که مشکلات زیادی برای برقرای تماس، دریافت پیامک و ... برای آنها ایجاد کرده است. این پیغام که بیشتر بر روی تلفن های همراه سامسونگ دیده می شود؛ باعث به وجود آمدن محدودیت هایی برای دسترسی مشترکین سیم کارت دائمی و اعتباری اپراتورهای همراه اول و ایرانسل گردیده است.

اگر شما هم پیغام "سیم کارت ثبت نشده" بر روی گوشی هوشمند خود دارید، تا پایان این مطلب ما را همراهی کنید تا تمام نکات مهم و اساسی مربوط به این مطلب را بیاموزید و به راحتی بتوانید مشکل خود را برطرف کنید.

 

پیغام " سیم کارت ثبت نشده" یعنی چه؟

به طور کلی برای استفاده از خدمات شبکه اپراتور، سیم کارت باید در شبکه ثبت نام شده باشد. پیام" سیم کارت ثبت نشده" به این معناست که سیم کارت به درستی ثبت نشده و تلفن همراه شما قادر به برقراری اتصال با شبکه ارتباطی نمی باشد. به همین خاطر دسترسی کاربر به شبکه برای ارسال و دریافت پیامک ها، مکالمه و استفاده از اینترنت دچار اختلال می گردد.

پیغام" سیم کارت ثبت نشده " معمولا به دلیل عدم ثبت نام در شبکه اپراتور، انقضای زمان ثبت نام سیم کارت، خرابی سیم کارت یا تلفن همراه، مشکلات شبکه و ... بر روی گوشی هوشمند دیده می شود. 

 

نحوه ثبت سیم کارت در شبکه:

برای ثبت سیم کارت در شبکه، مشترک سیم کارت دائمی همراه اول یا سیم کارت اعتباری همراه اول یا ایرانسل باید با ارائه مدارک شناسایی معتبر به یکی از دفاتر فروش اپراتور مربوطه مراجعه نموده و درخواست ثبت سیم کارت در شبکه را تکمیل کنند. البته این کار از طریق تماس با مرکز خدمات امور مشتریان اپراتور، نیز مقدور می باشد.

 

نحوه رفع مشکل "سیم کارت ثبت نشده" چگونه است؟

برای رفع این مشکل، قبل از هر چیز مطمئن شوید سیم کارت فعال بوده و در تاریخ انقضای خود است، سپس با استفاده از هر کدام از روش های ذیل تلاش کنید تا مشکل را برطرف کنید.

 

·        خاموش و روشن کردن گوشی هوشمند:

یکی از ابتدائی ترین و راحت ترین روش های حل این مشکل، خاموش نمودن گوشی هوشمند می باشد. سپس بعد از چند ثانیه تلفن را دوباره روشن کنید و صبر نمایید تا ارتباط با شبکه به صورت مجدد برقرار گردد. در صورتی که مشکل از شبکه باشد؛ با این کار مشکل برطرف می شود.

 

·        بررسی تنظیمات شبکه:

در برخی موارد مشکل ثبت نشدن سیم کارت به دلیل تنظیمات شبکه می باشد. برای این کار به بخش تنظیمات گوشی هوشمند خود رفته و در بخش تنظیمات شبکه یا ارتباطات، تمامی تنظیمات را بررسی کنید و اطمینان حاصل کنید همه آنها بروز رسانی شده اند.

 

بررسی وضعیت سیم کارت:

گاهی اوقات اگر سیم کارت آسیب دیده یا خراب باشد، این پیغام برای کاربر به نمایش در خواهد آمد. به همین خاطر بهتر است وضعیت سیم کارت خود را بررسی کنید و بعد از خاموش کردن گوشی هوشمند، سیم کارت را از تلفن همراه بیرون آورده و به دقت بررسی کنید تا سیم کارت سالم بوده و آسیب ندیده باشد.

 

·        تماس با اپراتور:

اگر با وجود انجام دادن همه کارهای فوق، همچنان مشکل باقی مانده است، بهتر است با اپراتور مربوطه تماس بگیرید و مشکل را با آنها مطرح کنید.  

 

مفهوم پیغام "سیم کارت وجود ندارد " در گوشی های هوشمند

مشکل دریافت پیغام" سیم کارت وجود ندارد؛" به عنوان یکی از شایع ترین مشکلات تلفن های همراه در گوشی های هوشمند برندهای مختلف، دلایل متفاوتی دارد. به همین خاطر لازم است در صورت دیدن این پیغام با توجه به برند گوشی، روش های مختلف رفع مشکل را امتحان کنید تا آن را به طور کامل رفع کنید:

 

مفهوم پیغام " سیم کارت وجود ندارد " در گوشی هوشمند سامسونگ

اگر از گوشی هوشمند سامسونگ استفاده می کنید و پیغام "سیم کارت وجود ندارد "را دریافت کردید، روش های زیر را برای رفع مشکل انجام دهید:

 

1.     سیم کارت شما خراب است:

اگر سیم کارت خراب باشد و یا خط و خش داشته باشد، گوشی هوشمند شما نمی تواند آن را شناسایی کند و این پیام برای شما به نمایش در خواهد آمد.

 

2.     سیم کارت در جای درست قرار نگرفته:

گاهی اوقات سیم کارت به درستی در محفظه قرار نگرفته است، به همین خاطر گوشی قادر به شناسایی نیست؛ به همین خاطر سیم کارت را بعد از خاموش کردن گوشی، یکبار از محفظه در آورده و دوباره در جای اصلی، با دقت قرار دهید.

 

3.      محفظه سیم کارت تلفن همراه خراب است:

سالم بودن محفظه سیم کارت برای تشخیص سیم کارت توسط گوشی بسیار مهم است. پس بهتر است آن را با دقت فراوان بررسی کنید.

 

4.     عدم دسترسی به شبکه:

اگر منطقه ای که در آن حضور دارید؛ به دور از دسترس شبکه اپراتوری شما باشد، تلفن همراه سامسونگ این پیام را نشان خواهد داد. برای مطمئن شدن می توانید با پشتیبانی اپراتور خود تماس بگیرید.

 

5.     مشکلات نرم افزاری:

اگر با وجود تست کردن همه مراحل فوق، مشکل همچنان وجود دارد؛ پس تلفن همراه شما دچار مشکل نرم افزاری شده و بهتر است با یک متخصص در این مورد صحبت کنید.

 

مفهوم "پیغام سیم کارت وجود ندارد" در گوشی هوشمند آیفون

دلایل عدم شناسایی سیم کارت در گوشی های هوشمند آیفون معمولا به دلایل زیر می باشد:

 

v    سیم کارت معیوب:

اگر سیم کارت شما معیوب یا آسیب دیده باشد، به درستی کار نکرده و توسط گوشی هوشمند آیفون شناسایی نمی شود. پس لازم است آن را به دقت بررسی کنید و از سالم بودن آن اطمینان حاصل کنید. در صورت خراب بودن سیم کارت، با تماس با اپراتور مربوطه و یا مراجعه به فروشگاه های معتبر مربوط به اپراتور خود، اطلاعات لازم برای ثبت نام مجدد سیم کارت یا جایگزینی سیم کارت خراب کسب کنید.

 

v    نسخه قدیمی سیم کارت:

در برخی موارد گوشی های آیفون جدید با سیم کارت های قدیمی سازگار نیستند و نمی توانند آنها را شناسایی کنند. پس با تعویض سیم کارت، می توانید به راحتی این مشکل را برطرف کنید.

 

v    مسدود شدن سیم کارت:

اگر سیم کارت به دلیل نقض شرایط خدمات تلفن همراه یا سرقت و گم شدن، مسدود شده باشد؛ امکان شناسایی آنها توسط گوشی آیفون وجود نخواهد داشت.

 

v    مشکلات سخت افزاری:

گاهی اوقات عدم شناسایی سیم کارت به دلیل مشکلات سخت افزاری می باشد که باید رفع گردد. به همین خاطر، بهتر است ابتدا سیم کارت را در دستگاه دیگری تست کنید، در صورتی که سیم کارت در تلفن همراه دیگر کار می کند؛ باید به یک تعمیرگاه مجاز آیفون مراجعه کنید.

 

منبع : سایت خرید و فروش سیم کارت رندباز

 

 

 
نظرات کاربران