X
طرح رومینگ عربستان ویژه مشترکین همراه اول در حج تمتع 1402 | رندباز

طرح رومینگ عربستان همراه اول چیست؟

طرح رومینگ عربستان ویژه مشترکین همراه اول در حج تمتع 1402

سرویس رومینگ بین الملل فرصتی است؛ برای مسافران خارج از کشور تا بدون نیاز به خرید سیم کارت جدید، به راحتی از کشور مقصد با عزیزان و دوستان خود در داخل ایران ارتباط برقرار کنند..
تاریخ انتشار: 6 خرداد 1402

در حال حاضر هزینه های ارتباطی هر سفر، به عنوان بخش ثابت هزینه ها، مورد توجه همه مسافران بوده و لازم است؛ قبل از سفر در مورد نوع و نحوه این ارتباط تصمیم گیری های لازم انجام شود. یکی از امکانات قابل استفاده در سفرهای خارجی، قابلیت بهره مندی از تلفن همراه برای ارسال یا دریافت صوت و دیتا در منطقه خارج از محدوده جغرافیایی تحت پوشش شبکه اپراتور کشور مبدا، با استفاده از شبکه های تلفن همراه کشور مقصد است که به آن سرویس رومینگ بین الملل می گویند.

سرویس رومینگ بین الملل فرصتی است؛ برای مسافران خارج از کشور تا بدون نیاز به خرید سیم کارت جدید، به راحتی از کشور مقصد با عزیزان و دوستان خود در داخل ایران ارتباط برقرار کنند. به همین خاطر همه اپراتورها تلاش می کنند تا این امکان را در اختیار کاربرانشان قرار دهند تا آنها بتوانند بدون تغییر شماره و تنها با فعال سازی این سرویس در کشور مقصد از تمام امکانات و خدمات اپراتورهای کشور میزبان استفاده نمایند.

 

طرح رومینگ عربستان همراه اول چیست؟

بر اساس اعلام روابط عمومی شرکت اپراتور سیار ایران، مشترکین سیم کارت دائمی همراه اول و سیم کارت اعتباری همراه اول که در ایام حج عازم سرزمین وحی هستند، می توانند برای کاهش هزینه های خود از بسته های ویژه رومینگ بین الملل حج تمتع همراه اول استفاده نمایند.

بسته های ویژه حج تمتع 1402 همراه اول به شرح ذیل می باشد:

نوع بسته مدت زمان اعتبار هدیه قیمت کد دستوری
1.5 گیگابایت اینترنت 60 روزه - 280،000 تومان # 511 * 2913 * 10 *
3 گیگابایت اینترنت 7 روزه 5 دقیقه مکالمه + 5 عدد پیامک 240،000 تومان # 512 * 2913 * 10 *
اینترنت بین المللی نامحدود 90 روزه 150 دقیقه مکالمه + 150 عدد پیامک 1،840،000 تومان # 521 * 2913 * 10 *
70 دقیقه مکالمه 7 روزه 70 عدد پیامک 340،000 تومان # 531 * 2913 * 10 *

 

با توجه به این که قیمت های اعلامی بدون احتساب مالیات بر ارزش افزوده می باشد؛ در زمان پرداخت، مبلغ 9% مالیات به قیمت ها اضافه خواهد شد.

البته مشترکین توجه داشته باشند؛ در صورت اتمام بسته ها، تعرفه مکالمات، پیامک و دیتای آنها به صورت آزاد محاسبه می گردد که این مبالغ به شرح ذیل می باشد:

رومینگ حج 1402 نرخ کمپین
مکالمه با ایران بر حسب دقیقه 9،000 تومان
دریافت مکالمه بر حسب دقیقه 9،000 تومان
پیامک 3،000 تومان
دیتا ( مگابایت ) 2،000 تومان

هزینه مکالمات در زمان رومینگ بین الملل نیز بر حسب دقیقه بوده و کلیه تماس های کمتر از 60 ثانیه، یک دقیقه کامل در نظر گرفته می شود. 

 

نحوه فعال سازی بسته های رومینگ عربستان

زائران حریم امن الهی که دارای سیم کارت اعتباری و دائمی همراه اول هستند؛ می توانند در بازه زمانی ایام حج یعنی از تاریخ 5 خردادماه 1402 تا  5 مرداد ماه با مراجعه به فروشگاه آنلاین همراه اول، شماره گیری کدهای دستوری در جدول فوق و یا مراجعه به اپلیکیشن همراه من اقدام به خرید و فعال سازی بسته های رومینگ ویژه کشور عربستان سعودی نمایند.

 

نکات و شرایط مهم:

·        کلیه مشترکین سیم کارت های حقیقی، حقوقی، دائمی و اعتباری همراه اول می توانند از بسته های ویژه طرح رومینگ حج تمتع استفاده نمایند.

·        بسته های ویژه طرح رومینگ عربستان قابلیت تمدید خودکار ندارند.

·        امکان فعال سازی همزمان دو بسته مکالمه غیر یکسان برای مشترکین وجود دارد.

·        بسته های مکالمه طرح رومینگ عربستان ، پس از تجاری سازی تا اول مرداد ماه قابل استفاده می باشد.

·        بسته های مکالمه طرح رومینگ عربستان، فقط در اپراتورهای STC و  ZAIN قابل استفاده می باشد.

·        بسته های پیامک هدیه طرح رومینگ عربستان، تنها برای ارسال پیامک با ایران با کد 0098 بوده و امکان ارسال پیامک بین الملل در حالت رومینگ در بسته هدیه وجود ندارد.

·        با استفاده از بسته مکالمه و هدیه مکالمه، می توان با ایران و عربستان تماس رایگان گرفت و یا به صورت رایگان تماس دریافت کرد. ولی امکان تماس با کشور دیگر در حالت رومینگ وجود ندارد.

·        کلیه مشترکین حقیقی می توانند از طریق کارت های بانکی در داخل کشور، بسته های طرح رومینگ عربستان را برای حجاج، خرید نمایند.

·        در بسته اینترنت رومینگ نامحدود 90 روزه طرح رومینگ عربستان، بعد از مقدار مصرف منصفانه 15 گیگابایت سرعت مصرف به یک مگابایت در ثانیه می رسد.

·        امکان فعال سازی همزمان سایر بسته های رومینگ با بسته نامحدود طرح رومینگ عربستان، وجود ندارد.

·        در صورت اتمام بسته اینترنت طرح رومینگ عربستان، هدیه پیامک و مکالمه قابل استفاده می باشد.

·        بسته های اینترنت داخلی در زمان رومینگ قابل استفاده نمی باشند.

با توجه به این که برای مدیریت بهتر هزینه ها، توصیه می شود حجاج عزیز در روز خروج از کشور بسته ها را خریداری نمایند؛ لازم است مشترک قبل از ورود به کشور عربستان سرویس رومینگ خود را فعال نماید.

 

روش های فعال سازی سرویس رومینگ بین الملل در اپراتور همراه اول :

از آنجا که روشن کردن گوشی هوشمند و دریافت پیامک در سرویس رومینگ بین الملل هزینه ای ندارد، مشترکین سیم کارت دائمی و اعتباری همراه اول می توانند بدون دغدغه تلفن همراه خود را روشن نموده و با فعال سازی سرویس رومینگ از این خدمات بهره مند گردند.

روش های فعال سازی سرویس رومینگ بین الملل در اپراتور همراه اول:

·        شماره گیری کد دستوری # 2911 * 10 * ( ستاره 10 ستاره 2911 مربع )

·        مراجعه به منوی رومینگ در اپلیکیشن همراه من

·        مراجعه به فروشگاه آنلاین همراه اول

البته اگر حجاج فراموش کرده باشند تا قبل از سفر، سرویس رومینگ بین الملل خود را فعال نمایند، با خرید بسته رومینگ توسط یک شخص دیگر ( حتی از ایران ) سرویس رومینگ برای مشترک مورد نظر فعال خواهد شد.

 

نحوه اتصال به شبکه های اپراتور عربستان

اگر حجاج در کشور عربستان با وجود فعال بودن سرویس رومینگ بین الملل، همچنان آنتن دهی خوبی ندارند؛ می توانند با طی کردن مراحل ذیل به راحتی به شبکه های اپراتور عربستان متصل شوند:

·        ابتدا وارد بخش تنظیمات یا  Settings گوشی هوشمند خود شوید.

·        در بخش تنظیمات شبکه یا  Settings Network گزینه دستی یا Manual را انتخاب کنید.

·        سپس در بخش انتخاب اپراتور مورد نظر یا Select Operator  شبکه موبایل کشور عربستان را انتخاب کنید.

 

مزایای استفاده از طرح رومینگ عربستان برای حجاج

به طور کلی در هر سفر خارجی، مسافران می توانند به دو طریق، خرید سیم کارت کشور مقصد و یا فعال سازی سرویس رومینگ بین الملل، ارتباطات خود را با دوستان و عزیزان خود در داخل کشور حفظ نمایند. در سفر حج نیز، مشترکین سیم کارت دائمی و اعتباری همراه اول می توانند در صورت تمایل از هر کدام از این روش ها استفاده نمایند.

در سال های گذشته اپراتورهای  Zain و  STC که از بزرگترین اپراتورهای فعال در کشور عربستان هستند، در ایام حج سیم کارت و بسته های ویژه ارتباطی برای زائران در نظر می گرفتند که به دلیل مشکلات تبدیل به ریال و هزینه های پنهان و پیش بینی نشده دیگر، مقرون به صرفه نبوده و در حال حاضر پیشنهاد نمی شود.

به همین خاطر اپراتور همراه اول تلاش نموده تا با عرضه بسته های ویژه، استفاده از سرویس رومینگ بین الملل را برای مشترکین خود راحت تر سازد. علاوه بر این استفاده از بسته های ویژه طرح رومینگ عربستان مزایای دیگری نیز دارد که به شرح ذیل می باشد:

·        دسترسی به وبسایت، فروشگاه آنلاین همراه اول و اپلیکیشن همراه اول

·        عدم نیاز به خروج ارز خرید ریالی

·        صرفه جویی در ارز

·        صرفه جویی در زمان

·        امکان خرید شارژ و پرداخت قبوض به صورت رایگان

·        دسترسی به وب سایت بانک ها و انجام عملیات های مختلف بانکی

·        دسترسی آزاد به اینترنت با کیفیت

·        قابلیت خرید برای دیگران از هر جای دنیا با ارائه فاکتور

·        قیمت ترجیحی برای زوار و قابل رقابت با سیم کارت های عربی

·        تنوع زمانی بسته ها از لحاظ مصرف و مدت زمان مصرف حجاج و مدیران حج

 

منبع : سایت خرید و فروش سیم کارت رندباز